İş Arayanlar

HEMEN İLAN YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

İş Arayanlar

Eğer siz de “İş bulmak istiyorum.” diyorsanız doğru adrestesiniz! Kendinize uygun bir iş arayışı içerisindeyseniz iş arayanlar sayfamız üzerinden kendi özgeçmişinizi ve kişisel bilgilerinizi girerek hemen iş aramaya koyulabilirsiniz. İş arayanlar sitesi olarak işveren ve elemanların ortak buluşma noktası olan Pariyer.com’da her kişiye uygun bir ilan bulunmakta. Siz de hemen yeteneklerinizi, deneyimlerinizi ve ilgi alanlarınızı belirterek kendinize uygun bir iş bulma yolunda ilerleyebilirsiniz. Profilleriniz işverenler yahut firmaların insan kaynakları personelleri tarafından incelenir. Daha sonra, vermiş olduğunuz iletişim bilgilerinden size ulaşılır ve iş teklifinde bulunulur. Teklifte ve işte anlaşmanız durumunda hemen işe başlayabilirsiniz. İş arayan elemanlar ile işverenlerin buluşması işte bu kadar kolaydır. Siz de zahmetsiz bir şekilde iş bulabilmek ve iş arayışınıza son vermek istiyorsanız hemen iş arayanlar sayfamızda kendi profilinizi oluşturabilir ve iş arayan ilanınızı yayınlayabilirsiniz.

İş Arayan Öğrencilere...

İş arayanlar ilanları arasında yer alan ilanların çoğu öğrencilere aittir. Aslında pek çok firma, bünyesinde öğrenci çalıştrmak istemez. Çünkü öğrencilerin tam zamanlı bir işte çalışması pek mümkün değildir. Ancak sayfamızda iş arayan profillerini inceleyen firmaların pek çoğu part time, dönemsel ya da freelance çalışana gereksinim duyduğundan öğrencilere de iş tekliflerinde bulunabilmekteler. Eğer bir yandan eğitim hayatınızı sürdürmek bir yandan da para kazanmak istiyorsanız siz de bu sayfada kendi iş arayan profilinizi oluşturabilirsiniz. Öğrenciler için iş fikirleri arasında; garsonluk, satış danışmanlığı, oyun ablalığı, anketörlük gibi meslekler yer almaktadır. Ayrıca bazı işverenler staj personeli alacakları zamanlarda da sayfamız üzerinden profilleri incelemektedir. Okuduğunuz bölümle alakalı staj yapmak istiyorsanız da hemen üyelik oluşturarak, bilgilerinizi işverenlerle paylaşabilirsiniz. Öğrenci iş ilanları genellikle part time iş modeline uygundur. Günün belli saatlerinde okulda belli saatlerini okula, belli saatlerini işe ayırarak her ikisini aynı anda idare edebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz sadece dersiniz olmadığı günlerde de işe gitmek için çalışma şeklinizi ayarlayabilirsiniz. Öğrenci part time çalışanlara en çok rağbetin olduğu sektör hizmet sektörüdür. Ulaşım, turizm, gıda gibi özellikle günün belli saatlerinde yoğunlaşan hizmet sektörleri genellikle bu yoğunlukta vardiyalı çalışan tercih etmektedir. Sayfamız üzerinden hemen kendi ilanınızı yayınlayabilmek için öncelikte üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Ardından girmeniz gereken çeşitli bilgileri doldurarak ilanınızı yayınlayabilirsiniz. Eğer mevcutta yayınlamış olduğunuz bir ilanınız varsa, “Bana uygun ilanları göster” seçeneğinden sadece sizin profilinizle eşleşen ilanlara göz atabilirsiniz. Ayrıca ilanlar arasında bir kelimeye göre arama, il ve ilçeye göre arama, ücrete göre arama ve kategori filtrelemesi de yapabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra dilerseniz ilanı oluştururken de beklentiniz olan ücret aralığını belirtebilir ya da firmayla görüşmek üzere boş bırakabilirsiniz.

İş Arayan Bayanlara...

İş bulma sitelerinde yer alan ilanlar incelendiğinde pek çoğunun iş arayan bayanlar tarafından oluşturulduğu görülmektedir. Sayfamızdaki iş arayanlar ilanları arasında da kadınlar tarafından oluşturulan çok sayıda iş arayan ilanı bulunmaktadır. İş arayan bayanlar çoğunlukla evde yapılabilecek işlere yönelmektedirler. Çünkü çoğu kadın, evdeki işlerini ya da çocuğunu da ihmal etmeden iş yapabilmek istemektedir. Bu sebeple iş arayan bayanlar genellikle freelance işlere ya da dönemsel işlere talip olmaktadırlar. Ayrıca yarım gün iş ilanları da bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. İşverenler tarafından yayınlanan iş ilanları da incelendiğinde bayanlara uygun pek çok açık pozisyonun olduğunu söylemek doğru olacaktır. İş arayan kadınlar için alternatif olabilecek iş fikirlerinden bazıları; mağaza satış danışmanlığı, çağrı merkezi elamanlığı, çocuk bakıcılığı, yönetici asistanlığı, yüz mankenliği, veri giriş elemanlığı, resepsiyonistlik, aşçılık, servis ablalığı, telefonda satış temsilciliği, evde yemek yapma, makyözlük ve kuaförlük gibi işlerdir. Eğer bu gibi meslek alanlarında ilgiliniz, yeteneğiniz ya da deneyiminiz varsa bunları öne çıkararak iş bulma sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bu meslekler ve daha fazlasıyla ilgili part time, dönemsel ya da freelance işler bulabilmek için hemen iş arayan ilanınızı yayınlamakla işe koyulabilirsiniz. İş ilanınızı yayınlamadan önce bilgileri doldururken, özgeçmişinizi hazırlarken ve iş görüşme süreci boyunca dikkat etmeniz gerekenleri bilmenizde fayda var.

İş Arayanlara Tavsiyeler

İş arama sürecinde işverenlerin daha kolay dikkatini çekebilmek ve diğer iş arayanlardan bir adım öne çıkabilmek için işe alım uzmanları tarafından tavsiye edilen birkaç önemli hususa dikkat etmelisiniz. Eğer okuldan yeni mezun olmuşsanız ya da öğrenciliğiniz devam ediyorsa; özgeçmişinizi ya da iş görüşmesini okul bilgilerinizle doldurmamalısınız. İş arama sürecinde ve öncesinde kendinize kattığınız ekstralar işverenlerin daha çok ilgisini çekecektir. Sizinle aynı okuldan ya da aynı bölümden mezun biri ile okulda öğrendiğiniz bilgiler üç aşağı beş yukarı aynı olacağından bunlardan ziyade kendinizi rakiplerinizden ayıran ya da bir adım öne çıkaran yeteneklerinize odaklanmalısınız. İş arama sürecinde çeşitli seminerlere katılabilir ve çeşitli sertifikalar alabilirsiniz. İlgi alanlarınız, aldığınız sertifikalar, katıldığınız kurslar işverenlerin ilgisini çekme konusunda size yardımcı olacak “ekstra”lardır. Ayrıca hobilerinizi de doğru ve dolu bir şekilde doldurmanız oldukça önemlidir. Ancak hobilerinizi, boş zamanında yaptığınız her şey olarak düşünmekten kaçının. Size ve mesleğinize katkı sağlayabileceğini düşündüğünüz özel hobileri de mutlaka öne çıkarın. Çok sayıda iş arayan ilanı bulunduğundan bunlar arasından öne çıkmak özel yetenekler gerektirebilyor çoğu zaman. Fakat öne çıkmak adına abartılı bir özgeçmiş ve bilgi yığını da yaratmayın. Yalın, temiz, abartıdan uzak bir özgeçmiş her zaman daha sağlıklıdır. Ayrıca iş görüşmesinde ya da size ulaşan bir firmayla irtibata geçtiğinizde pozisyonla ve işle ilgili olduğu kadar firma ile ilgili de sorular sorulması uzmanlar tarafından öneriliyor. Ayrıca kendinizi ve yeteneklerinizi anlatırken sürekli kendinizi ön plana çıkarma izlenimi oluşturmamak için firmaya ya da o ekibe sağlayabileceğiniz katkıları öne çıkarmaya özen gösterin.

İş arayanlara uzmanlar tarafından tavsiye edilen bir başka nokta da işverenin sorduğu sorulara dürüst cevaplar verilmesi. Bilmediğiniz sorular karşısında ise lafı dolandırmak yerine doğrudan bilmediğinizi söylemek tavsiye edilenler arasında. Gerek iş görüşmesinde gerek ilk iş günlerinde dikkat etmeniz gereken önemli bir husus da beden dili. Beden dilini doğru kullanabilmeniz için çeşitli jest ve mimiklerin ne anlama geldiğini iyi bilmeniz gerekir. Örneğin; sık sık gözleri kaçırmak yalan söylemenin bir işareti olabileceğinden görüşme sırasında bunu yapmamaya dikkat etmeniz gerekir. Aynı zamanda ellerin de en az gözler kadar doğru kullanılması gerekmektedir. Özellikle iş tecrübelerinizden bahsederken ellerinizi saklamaktan kaçının. İş arayan kişilere tavsiye edilen bir başka konu da iş görüşmesine yalnız gidilmesi. Eş, arkadaş, anne ya da baba ile iş görüşmesine gitmek işverende size karşı bir önyargı oluşturabilir. Hem yeteri kadar olgun olmadığınızı düşünebilirler hem de size karşı bir güvensizlik meydana gelebilir. Bunun önüne geçebilmek için iş görüşmelerine yalnız gitmediniz ya da en azından firmaya yalnız girmeniz öneriliyor. Son olarak; iş görüşmesine giderken kılık kıyafet, kişisel bakım gibi fiziksel görünüm özelliklerine de dikkat edilmesinin altı çiziliyor. Siz de iş arayanlar sayfasında ilanınızı yayınlamadan önce bu kriterlere dikkat ederek, rakipleriniz arasından bir adım öne çıkmayı başarabilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...