İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Yakın Koruma İş İlanları

Yakın koruma, çoğunlukla bir kişiyi korumakla yükümlü kişi olarak düşünülse de; bir hizmet, kurum ya da bir objeyi de korumakla sorumlu olabilirler. Yakın koruma iş ilanları incelendiğinde de görev tanımlarında bu farklılıklar görülebilir. Ancak genelde yakın korumalar bir kişinin günlük hayatını daha güvenli hale getirmekle sorumlu kişilerdir. Çoğunlukla erkekler tarafından tercih edilen bir meslek olan yakın koruma mesleği, kadınlar tarafından da yapılabilmektedir. Eğer siz de yakın koruma olmak istiyorsanız sayfamızda yer alan yakın koruma iş ilanlarını inceleyebilir ve size en uygun iş ilanına kolayca online başvuru yapabilirsiniz.

Yakın Koruma Nedir?

Yakın koruma, bodyguart olarak da bilinmektedir. Yakın korumanın tanımını şu şekilde yapmak mümkündür: Silahlı ya da silahsız olarak kişi veya kurumları tehlikelere karşı koruyan kimseye yakın koruma denir. Yakın korumanın en temel görevi, kişi ya da kurumların günlük hayatını daha güvenli bir hale getirmektir. Yakın koruma arayanların talep ve ihtiyaçları birbirinden farklı olabilmektedir. Bu yüzden yakın korumaların yaptıkları işin kapsamı; bu talep ve gereksinimlere göre şekillenebilmektedir. Bir nesneyi, bir kişiyi, bir hizmeti ya da bir kurumu korumakla görevlendirilen yakın korumalar, risk faktörleri ve güvenlik açıkları kapsamında korudukları kişi ya da kurumların her an güvende olmasını sağlarlar. Yakın korumalar bu koruma görevlerini yerine getirirken silahlı ya da silahsız olarak görev yapabilirler. Yakın koruma hizmeti, tek bir kişiden alınabileceği gibi ekip olarak da yakın koruma hizmeti alınabilir. Bu gibi bir durumda yakın korumanın diğer ekip arkadaşlarıyla uyumlu bir şekilde çalışabilmesi gerekir.

Yakın Koruma Nasıl Olunur?

Yakın koruma olmak için; yakın koruma eğitimi almak gerekir. Yakın koruma olmak isteyen kişilere eğitim veren özel kurumlar bulunmaktadır. Bu kurumların eğitim programlarına dahil olarak yakın koruma olmak için gerekli ilk adım atılabilir. “Yakın koruma nasıl olunur?” diye merak edenler için fiziksel yeterlilik kriterlerini hatırlamakta da fayda var. Yakın koruma olmak için kişinin boy ve kilosunun belli bir standartta olması gerekir. Fiziksel yeterliliklerin yanı sıra; dövüş sanatları ve silah eğitimleri almak, silah taşıma ruhsatına sahip olmak gibi şartlar da yakın koruma olmak için gerekli olan koşullar arasında yer almaktadır. Bunların yanında yakın koruma olmak için Türkiye vatandaşı olmak, herhangi bir suç işlememiş olmak, lise veya dengi bir kurumdan mezun olmak, özel güvenlik sınavından başarıyla geçmek gibi kriterleri de yerine getiriyor olmak gerekir.

Yakın Koruma Ücretleri

Yakın koruma ücretleri hizmet verilen kuruma ya da kişiye göre farklılık gösterebilmektedir. Genel olarak yakın koruma fiyatlarının iyi bir gelir kaynağı sağladığını söylemek mümkündür. Yakın koruma arayan iş adamları, diğer kişiler ya da kurumların iş ilanlarına online olarak başvuru yapmak istiyorsanız sayfamızdaki ilanlara göz atabilirsiniz. Yakın koruma iş ilanlarına başvuru yapmadan önce; yakın koruma olmanın gerektirdiği yetkinlikleri bilmenizde fayda var. Yukarıda anlatmış olduğumuz fiziksel ve eğitim koşullarının yanı sıra kişilik özellikleri de yakın koruma olabilmek için önemli bir noktadır. Yakın koruma olacak kişinin yüksek refleks kabiliyeti, psikolojik dayanıklılığı ve kuvvetli altıncı his becerisi olmalıdır. Bu özelliklerinizi geliştirdiğinizde yakın koruma mesleğinde daha fazla başarı elde edebilirsiniz. Sayfamızdan yakın koruma arayanların iş ilanlarını görüntüleyebileceğiniz gibi arzu ederseniz siz de kendi iş arama profilinizi oluşturabilirsiniz. Bunun için Yakın Koruma iş arayanlar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...