İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Web Editörü İş İlanları

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte bazı meslekler dijital ve online platformlarda da icra edilmeye başlamıştır. Bu mesleklerden biri de editörlüktür. Editörlük denildiğinde akla ilk olarak dergiler, kitaplar ve gazeteler gibi basılı medya ürünleri gelse de günümüzde editörlerin büyük bir kısmı web editörü olarak görev almaya başlamışlardır. Çünkü günümüzde, içeriklerin çok büyük bir kısmı online olarak dijital platformlarda tüketilmeye başlamıştır. Durum böyle olunca gerek yeni kurulan firmalar gerekse de yıllardır varlığını sürdüren büyük firmalar, dijital kanallarındaki içerikleri için birer web editörleri ile çalışmaktadırlar. Eğer siz de aradığınız web editörünü hala bulamadıysanız, sayfamızda internet editörü iş ilanlarınızı yayınlayarak aradığınızı editörü kolayca bulabilirsiniz.

Web Editörü Nedir?

Web editörlüğü, son yıllarda yeni yeni gelişen ve hızla yayılan bir meslektir. İnternet editörü, internet sitesi ya da bloglar için içerik üreten, ürettiği içeriği düzenleyen ve bu içeriği en uygun formatta yayına alan kişiye denir. İnternet dünyasından elde edilen gelirin artmasıyla ortaya çıkmış bir meslek dalı ya da uğraş olan internet editörlüğü, gerek e-ticaret gerekse de blog sitelerinde yapılabilmektedir. Büyük ya da küçük tüm siteler, gelir elde edebilmek için bünyesine ziyaretçi kazandırmaya gereksinim duyar. Siteye ziyaretçi çekmenin bir yöntemi de kaliteli içerikler üretmek ve bunları ziyaretçilere sunmaktır. Web sitesinde kaliteli, özgün ve kullanıcıya yarar sağlayan içerikler yayınlayan siteler gerek arama motorları gerekse de kullanıcılar için her zaman bir adım önde olmuştur. Bu yüzden yeni eski tüm web site sahipleri için içerik oldukça önemli bir konudur. İçeriğe verilen önemin artmasıyla internet editörlüğü mesleğini yerine getiren deneyimli içerikçilere duyulan ihtiyaç da artmaktadır. Dolayısıyla web editörlüğü için geleceğin mesleklerinden biri demek, yanlış olmaz.

İnternet Editörü Ne İş Yapar?

İçerik editörü olarak da bilinen internet/web editörleri; temel olarak çalıştıkları firmanın diline ve amacına uygun olarak içeriklerin üretilmesinden, bu içeriğin düzenlenmesinden ve internet sitesinde yayına alınmasından sorumludurlar. Bunun yanı sıra özellikle deneyimli editörler, bu içerik planının hazırlanmasından ve raporlanmasından da yükümlüdürler. Web editörü, içerik fikirlerinin bulunması ve plana alınması konusunda da yetkin bir kimse olmalıdır. Planlanan içerik takvimindeki içeriklerin üretilmesi, içerik için gerekli araştırma ve okumaların yapılması, içeriğin çalışılan firmanın diline uygun bir dille hazırlanması gibi görevler de web editörünün iş tanımları arasında yer almaktadır. Ayrıca bir web editörü; içerikle uygun görsellerin bulunması, içeriğin uygun formatta yayınlanması gibi konularda da yetkin olmalıdırlar. Editörlerin yapacağı işler genel olarak bunlar olsa da iş pozisyonu ve firmaya göre görev tanımları farklılık gösterebilmektedir.

Web Editörleri Ne Kadar Maaş Alırlar?

Web editörleri maaşları çalışılan firmaya, kişinin deneyim ve bilgi birikimine göre farklılık gösterebilmektedir. Sayfamızda yer alan web editörü iş ilanlarını inceleyerek web editörlerinin maaşları konusunda daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Web editörlüğü tam zamanlı olarak yapılabileceği gibi freelance editörlük de yapabilirsiniz. Sayfamızda hem tam zamanlı, hem yarı zamanlı hem de freelance iş arayan editörler için farklı iş ilanları bulunmaktadır. Bunlar arasından size en uygun olan web editörü iş ilanına online olarak başvuru yapabilirsiniz. Web editörü iş ilanlarının yanı sıra diğer Editörlük iş ilanlarını da incelemek isterseniz ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...