İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Üretim Elemanı İş İlanları

Çoğunlukla fabrikalarda görev alan üretim elemanı, imalat elemanı olarak da bilinmektedir. Üretim elemanı iş ilanları bulabileceğiniz sayfamızdan size uygun iş ilanına hemen online olarak başvuru yapabilirsiniz. Üretim elemanının görev tanımı ve yaptığı işler çalıştığı sektöre göre farklılık gösterebilir. Üretim elemanı, hizmet verdiği alandaki üretim makinelerini ya da ekipmanlarını kullanır. Üretim faaliyetlerini gerçekleştirirken firmanın hedefleri, kalite standartları ve mevzuatları göz önünde bulundurur. Üretim elemanlarının çalışma alanı çok geniş bir yelpazeye yayılmıştır. Bir üretim elemanı olarak iş bulmak isteyen kişi çok farklı sektörlerde görev alabilir.

Üretim elemanı arayan fabrikalar; gıda, tekstil, otomotiv, mobilya, kimya ve ambalaj gibi çok farklı sektörlerden olabilirler. Daha önce deneyimli olduğunuz bir sektörde yeniden iş bulabilme ihtimaliniz çok daha yüksektir. Üretim elemanı iş ilanlarına başvuru yaparken deneyimli ve bilgili olduğunuz sektöre yönelmeniz bu anlamda daha doğru olacaktır. Ancak sektör değişikliği yapmak istiyorsanız da yine deneyiminizin olması sizi diğer rakiplerinizden bir adım öne çıkaracaktır. Bunun yanı sıra sayfamızdaki iş ilanlarından bazıları ise deneyimsiz üretim elemanlarına da hitap etmektedir. Eğer bu işte herhangi bir deneyiminiz yoksa deneyimsiz eleman arayan firmalara başvuru yapabilirsiniz.

Üretim Elemanı Ne İş Yapar?

Üretim elemanının yaptığı işler sektörden sektöre ve firmadan firmaya farklılık gösterse de bir üretim elemanının yerine getirmesi beklenen sorumluluklar genel olarak aynıdır. Üretim elemanıdan beklenen sorumluluklardan bazıları; vardiya başındayken üretim makine ya da ekipmanlarını çalıştırmak, üretim ekipmanlarıyla ilgili herhangi bir problem yaşanması durumunda bunları tespit ederek bildirmek, üretim sorumlusu tarafından aktarılan plan doğrultusunda üretim işlerinin gerçekleşmesini sağlamak, üretim sürecinde yaşanan herhangi bir problemi yöneticiye bildirmek, ekipman ve makinelerin periyodik kontrollerinin yapılmasına yardımcı olmak, üretimi tamamlanan bir ürünün kalite standartlarına uygunluğunu kontrol etmek (bunun için çoğu fabrikada üretimden bağımsız olarak kalite kontrol sağlayan ayrı bir ekip de bulunabilir), üretim alanının temizliğini ve düzenini sağlamak, üretimi tamamlanmış ürünleri paketleyerek sevkiyata hazırlamak, belirlenen hedeflere ulaşılabilmesi için üretim ekibiyle iş birliği ve uyum içinde çalışmak, hasarlı ya da hatalı ürünleri üretim hattından çekmek ve üretim faaliyetlerinin iyileşmesine katkıda bulunmak gibi sorumluluklardır. Hangi iş yerinde çalışıyor olursanız olun bu sorumluluklar bir üretim elemanı olarak sizden beklenen sorumluluklardır. Ve bu sorumlulukları eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz işteki başarınızın artmasını sağlayacaktır.

Üretim Elemanı Arayan Fabrikalar Hangi Niteliklere Bakıyor?

Üretim elemanı iş ilanları Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ gibi fabrikaların yoğun olduğu bölgelerde daha fazladır. Üretim elemanı arayan fabrikaların eleman seçimi yaparken önemsediği niteliklerden bazıları; kişinin iş takibi ve zaman yönetimi konusunda başarılı olması, disipli bir şekilde çalışması, ekiple uyum içinde hareket edebiliyor olması, verilen işleri zamanında teslim edebiliyor olması, problemler karşısında çözüm üretebiliyor olması, etkili iletişim becerisine sahip olması, mesleki eğitime ve gelişmeye açık olması gibi niteliklerdir. Kendinizde bu niteliklerden eksikler olduğunu düşünüyorsanız o yönünüzü geliştirmek konusunda çaba sarf edebilirsiniz. Üretim elemanı olabilmek için resmi bir eğitim zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak pek çok kurum işe alımlarda çoğunlukla meslek lisesi ya da yüksekokul mezunu olan adaylara öncelik tanımaktadır. Siz de sayfamızda yer alan iş ilanlarını inceleyerek hemen online başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca arzu ederseniz Çalışan Arayanlar kategorimizi ziyaret ederek daha fazla alandaki iş ilanlarına göz atabilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...