İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Terapist İş İlanları

Yoğun iş temposu, yaşam kaygısı, stres ve gerginlik çoğunlukla insanları terapiye yöneltir. Bunun için bireyler bir terapist ile çalışmaya başlarlar. Terapistler, bir danışmanlık merkezinde görev alabilecekleri gibi kendi ofislerini kullanarak da terapi verebilirler. Terapi çeşitleri arasında; bireysel terapi, evlilik terapisi, aile terapisi, çocuk terapisi, grup terapisi ve e-terapi bulunmaktadır. Terapist; tek bir terapi alanına yönelebileceği gibi aynı zamanda hem evlilik terapisi hem de bireysel terapi de verebilir. Kategorimizde yer alan terapi iş ilanları genel olarak tüm bu terapi çeşitleri konusunda deneyimli kişilere yönelik olabildiği gibi terapistliğe yeni başlayacak kişilere de yöneliktir. Eğer siz de terapistlik mesleğini yerine getirmek istiyorsanız sayfamızda yer alan iş ilanlarını inceleyerek size uygun birine kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Terapist Ne Demek?

Son zamanlarda çeşitli terapi yöntemlerinin popülerleşmesi terapistlik mesleğinin de popülerleşmesini sağlamıştır. Bu yüzden terapist ne demek ve terapist nedir soruları sıkça merak edilir olmuştur. Terapist; bireysel çeşitli ruhsal ve davranışsal bozukluklarını teşhis ederek bunları tedavi eden kimsedir. Terapist; danışanlarının bireysel yaşadıkları duygusal ve psikolojik sorunların üstesinden gelmelerine ve yaşam kalitelerini arttırmalarına da yardımcı olur. Terapi yöntemi; depresyon, fobi, anksiyete, fiziksel ve psikolojik pek çok davranış sorunlarının giderilmesinde etkilidir. Terapistler ilaç veriyor mu sorusu da yine merak edilen sorulardandır. Terapistler danışanlarına ilaç vermez. Çoğunlukla var olan problem konuşularak çözülmeye çalışılır. Ayrıca terapistler, telefon görüşmesinde ya da yapılan ilk görüşmede danışanın akut ihtiyaçlarını fark edebilirler. Böyle bir durumda terapiye başlamadan önce veya eşzamanlı olarak danışanları bir psikiyatri uzmanına da yönlendirebilirler.

Terapistin Sorumlulukları Nelerdir?

Aile terapisti, bireysel terapist ya da çocuk terapisti olmanız fark etmeksizin her terapistin yerine getirmesi beklenen birtakım sorumlulukları bulunmaktadır. Terapistin ilk sorumluluğu; hastanın kendini rahat bir şekilde ifade edebileceği olumlu bir ortam sağlamaktır. Ardından çeşitli psikolojik testler, gözlem ve görüşme yoluyla hasta hakkında bilgi toplamalı ve hastanın durumuyla ilgili fikir edinmeye çalışmalıdır. Hastanın psikolojik ihtiyaçlarını değerlendirmek, hastaya yönelik uygun bir tedavi planı oluşturmak, hastanın ilerlemesini izlemek, tedavi ve tanılarının doğruluğunu değerlendirmek yine terapistin sorumluluklarındandır. Terapistler ayrıca gerektiğinde hastayı farklı uzman, kurum ya da destek birimlerine yönlendirmelidir. Özellikle psikolojik travma geçiren hastalara teşvik ve motivasyon sağlamak, gerektiğinde psikoterapi yöntemlerinden olan hipnoz, davranış modifikasyonu, stres azaltma tedavisi ve oyun terapisi gibi çeşitli terapi yöntemlerini kullanmak da yine terapistin görev alanlarıdır.

Terapist Nasıl Olunur?

Terapi verebilmek yani terapist olabilmek için üniversitelerin dört yıllık eğitim veren Psikoloji ile Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. Ayrıca çeşitli enstitü ve üniversitelerin Psikoterapi eğitim programları da bulunmaktadır. Bu programlara katılarak da çeşitli eğitimler alabilirsiniz. Terapistlik yapmak isteyen kişi mezun olduktan sonra da sürekli olarak yeni psikolojik yaklaşım ve teknikler üzerinde araştırmalar yürütmelidir. Yeni yöntemler hakkında bilgi sahibi olmak ve kendini geliştirmeye devam edebilmek için araştırmaktan ve okumaktan hiç vazgeçmemelidir. Terapistler; psikolojik danışma merkezlerinde, terapi desteği veren kurumlarda, spor salonlarında, sağlık ve sosyal tesislerde ya da bireysel ofislerinde görev alabilirler. Ayrıca terapistler, ruh sağlığı programları ya da bireysel durumlarla ilgili olarak özel şirketler ve toplum kuruluşlarına danışmanlık hizmeti de sunabilirler. Aile terapisti iş ilanları ve terapi yöntemlerinden en sık tercih edileni konuşma terapisti iş ilanları bu alanda en çok iş ilanı açılan terapi çeşitleridir. Bunun yanı sıra terapistlik iş ilanlarının tümünü sayfamızdan inceleyebilir ve kolayca online başvuru yapabilirsiniz. Kendi terapist iş arama profilinizi oluşturmak isterseniz ise İş Arayanlar kategorimizden Terapist menüsünü ziyaret edebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...