İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Tenis Antrenörü İş İlanları

Tenis; iki kişi ya da ikişer gruplar halinde oynanan olimpik bir spordur. Raket ve top kullanılarak oynanan teniste kişiler, raketlerin yardımı ile lastik olan bir topu karşıdaki rakibin kortuna atmaya çalışırlar. Tenis kuralları içinde en çok puanı toplayan kişi ya da takım oyunun kazananı olur. Tenis, olimpik bir spor ve profesyoneller tarafından oynanan bir oyun olduğu gibi; hobi olarak da oynanmaktadır. Günümüzde pek çok insan yoğun yaşam temposundan uzaklaşmak, kafa dağıtmak ve hareket halinde olmak için tenis sporuna yönelmektedir. Ancak tenis, öğrenilmesi ve eğitim alınması gereken kendine özel kuralları, hareketleri, tüyoları bulunan bir spordur. Tenis eğitimi almadan tenis oynadığınızda çeşitli sakatlanmalar yaşayabilirsiniz. Bu tür aksilikler yaşamamak için en doğru yöntem tenis dersi almaktır. Tenis dersi; tenis alanında uzmanlaşmış eğitmenler ve antrenörler tarafından verilmektedir. Tenis alanında bilen taraftaysanız ve özel tenis dersi vermek istiyorsanız ise; sayfamızda yer alan tenis antrenörü iş ilanlarını inceleyebilir ve bunlar arasından size en uygun ilana hemen online olarak başvuru yapabilirsiniz.

Tenis Antrenörü Kimdir?

Tenis antrenörü, tenisle uğraşan kimseleri, tenis sporcularını ve tenis takımlarını ulusal ve uluslararası tenis kurallarına uygun olarak çalıştıran kimsedir. Tenis antrenörü aynı zamanda çalıştırdığı kimseleri ya da takımları; teknik, taktik, kondisyon ve moral bakımından destekler. Sporcuların yarışmalara hazırlanmalarını ve yarışmalarını sağlar. Bunların yanı sıra birlikte çalıştığı sporcuların gelişimlerini izleyerek onlara rehberlik eder.

Tenis Eğitmeninin Görev Tanımları

Tenis eğitmeni ile tenis antrenörü kavramları aynı kavramlardır. Tenis eğitmeni iş ilanları ya da antrenörlük iş ilanları incelendiğinde de benzer görev basamaklarının sıralandığı görülür. Tenis eğitmeninin görevleri çalıştığı kurs, kurum ya da kişiye göre değişebilecek olsa da temel olarak tenis eğitmenlerinin görevlerini şu şekilde sıralamak mümkündür: Çalıştığı bir kulüp, takım ya da profesyonel sporcu varsa onları yaz antrenmanları, sezon öncesi hazırlık turnuvaları, sezon maçları, sezon içi maçlarına teknik ve taktik yönden hazırlar. Tenis eğitimi verdiği kişi ya da takımın fiziksel ve psikolojik motivasyonlarının en üst düzeyde olmasını sağlar. Farklı yaş gruplarındaki oyuncuların haftalık, aylık, yıllık antrenman planlamasını yapar. Yalnızca tenisin taktikleri, nasıl oynanması gerektiği ile ilgili değil tenis tarihi hakkında da çalıştığı kimselere bilgi verir. Tenis eğitmenleri; bir kulüp ya da kurs bünyesinde çalışabilecekleri gibi tenis özel dersi de verebilirler. Özellikle son yıllarda bu spora duyulan ilginin artmasıyla tenis hocası iş ilanları sayısında da gözle görülür bir artış meydana gelmiştir. Aradığınız işi henüz bulamadıysanız sayfamızda yer alan tenis antrenörü iş ilanlarını inceleyebilirsiniz. Kendi tenis antrenörlüğü işinizi aramak isterseniz ise Tenis Dersi iş arayanlar sayfamızı ziyaret ederek; burada profilinizi yayımlayabilirsiniz.

Tenis Antrenörü Nasıl Olunur?

Tenis iş ilanlarına başvuru yapabilmek için tenis antrenörü olmak gerekir. Tenis antrenörü olmak isteyen kişilerin Türkiye Tenis Federasyonu tarafından açılan Tenis Yardımcı Antrenör Yetiştirme Kursuna katılmaları ve en az 6 ay çalışmaları gerekmektedir. Tenis yardımcı antrenörleri, Antrenör Yetiştirme Kursu’nu başarıyla tamamlamaları halinde tenis antrenörü olabilirler. Türkiye Tenis Federasyonu tarafından düzenlenen kurslara katılmak isteyen kişilerin; 18 yaşını doldurmuş olmaları, tenis antrenör gelişim programlarına katılmaları ve “spor yapmaya elverişli” ibareli sağlık raporuna sahip olmaları gerekmektedir. Eğer siz de tenis antrenörü olmak için gerekli olan tüm bu şartları sağlıyorsanız aradığınız iş Pariyer.com’da sizleri bekliyor!

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...