İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Telefonda Satış İş İlanları

Bir ürünü ya da hizmeti tanıtmak, o ürün ya da hizmetin satışını gerçekleştirmek için yapılan telefon aramalarına telefonda satış hizmeti adı verilmektedir. Pek çok firma, ürününün telefonla tanıtılması ve satışının gerçekleştirilmesi için tele satış iş ilanları açar. Bünyesinde telefonda satış işleriyle ilgilenen bir ekip kuran bazı firmalar için bu ekip büyük önem taşımaktadır. Firmaların müşteriyle doğrudan iletişim kurma görevini üstlenen tele satış ekibinin konuşma şekli, üslubu, söyledikleri ve tavrı oldukça önemlidir. Her ne kadar kolay bir iş gibi görülsede büyük sorumluluk, dikkat ve titizlik isteyen telefonda satış iş ilanları için dilerseniz siz de sayfamız üzerindeki ilanları inceleyerek başvuru yapabilirsiniz.

Telefonda Satış Nasıl Yapılır?

Tele satış yapmak düşünüldüğü kadar kolay olmayabilir. Çünkü telefonla konuşurken karşınızdaki kişiyi ikna etmek her zaman kolay olmayacaktır. Bu yüzden telefonda satış nasıl yapılır sorusunun yanıtını bilmenizde fayda var. Telefonda satış yapabilmek için öncelikle size verilen listedeki numaraları aramanız gerekir. Telefon açıldığı andan itiabren canlı bir ses tonuyla konuşmanız oldukça önemlidir. Ayrıca müşteride güven eksikliği oluşmaması için, sorduğu her soruya eksiksiz ve doğru olarak cevap verebilmeniz gerekir. Müşterinin söylediklerinizi anlayabilmesi için çok hızlı konuşmamalısınız. Söyledikleriniz tane tane ve anlaşılır olmalıdır. Ancak hızlı konuşmamak adına yapılan en büyük hata bir metin okur gibi konuşmaktır. Konuşmanız bir metin okur gibi duraksayarak ve yavaş da olmamalıdır. Günlük konuşma hızınızda olmanız önemlidir. Ayrıca eğer bir metni söylemeniz gerekiyorsa da bunu okumak yerine kendi yönteminizle kısaltarak ezberlemeyi deneyebilirsiniz. Telefonda satışın nasıl yapılacağını satış teknikleriyle de kısaca özetleyebiliriz. Satış teknik aşamaları arasında ilk olarak ihtiyacı belirlemek maddesi gelir. Ardından ihtiyacı giderecek olan ürün bahsetmek, özellik-fayda sunumu yapmak, itirazları karşılamak, fiyatı sunmak, ödeme çözümleri üretmek ve satışı kapatmak adımları gerçekleştirilir. Bu adımları eksiksiz ve sırasıyla tamamladığınızda da telefonda satış konusunda başarı elde edebilirsiniz.

Telefonda Satış Teknikleri

Bu işte başarılı olmak için telefonda satış tekniklerinin neler olduğunu bilmelisiniz. İlk olarak karşı taraf telefonu yanıtladığında doğru kişi ile konuştuğunuzdan emin olun. Eğer elinizde görüşeceğiniz kişinin ismi yoksa mutlaka öncelikle ismini sorun ve müşteriye ismiyle hitap edin. Zaman yönetimini doğru yapabilmek ve karşı taraftaki kişiyi de yormamak için mutlaka ne konuşacağınızı öncesinde belirleyin. Konuşmanız ne çok hızlı ne de çok yavaş olmamalıdır. Eğer satışını gerçekleştireceğiniz bir ürün ya da hizmet varsa mutlaka o şeyin fayda analizini önceden yapın ve müşteriye ürünün faydalarından bahsedin. Unutmamalısınız ki eğer o ürün müşteri için faydalı değilse, onu almaya ikna etmeniz çok zordur. Kelimelerinizi seçerken mümkün olduğunca profesyonel bir dil kullanmalı ve amatörlükten kaçınmalısınız. Ayrıca müşteriyle konuşurken ikna edici sözcükler, güven verici materyaller kullanmak ve empati kurmak satış yapma ihtimalinizi arttıracaktır. Ayrıca telefon yanıtlandığı andan itibaren giriş-gelişme-sonuç aşamalarınızı yapmak için planlı bir şekilde konuşmaya başlamalısınız. Yani en son söylemeniz gereken şeyi en başta söylememeli, belli bir düzen içinde konuşmayı sürdürmelisiniz. Son olarak tanıttığınız ürün ya da hizmete yeterince hakim olmanız gereklidir. Telefonda satış püf noktaları arasında en önemli maddelerden biri budur. Aksi halde bir soru karşısında net cevaplar veremeyebilir ve kendizi zorlanırken bulabilirsiniz. Eğer bu nitelikleri kendinizde görüyor ve bu işi yapabileceğinize inanıyorsanız hemen şimdi telefonda satış iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca tıpkı telefonda satış gibi telefonla gerçekleştirilen bir başka meslek, çağrı merkezi elemanı iş ilanlarını incelemek isterseniz de ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...