İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Teknisyen İş İlanları

Teknik bilgi ve beceri isteyen işlerde çalışanlara teknisyen unvanı verilmektedir. Pek çok farklı sektörden kişi, teknisyen olarak adlandırılabilmektedir. Örneğin; laboratuvar teknisyeni, uçak teknisyeni, elektrik teknisyeni gibi. Eğer siz de teknisyenlik unvanına sahipseniz ve farklı sektörlerde teknisyenlik yapabileceğiniz bir iş arayışındaysanız doğru adrestesiniz. Sayfamızda teknisyen alımı yapan firmaların yayınladığı teknisyen iş ilanları bulunmaktadır. Bu iş ilanları arasından size en uygun olanına hemen kolayca online başvuru yaparak, aradığınız işe kavuşabilirsiniz.

Teknisyen Nedir?

Teknisyen unvanı, genel olarak pek çok farklı sektörden teknik işlerle uğraşan kişiler için kullanılabilmektedir. Teknik bilgi ve beceri isteyen işlerde fiili olarak görev alan kişilere teknisyen denmektedir. Teknisyenler, mesleki bilgi ve yeteneklerine göre sektörlere göre farklı unvanlarla görev alabilirler. Uçak sektöründe çalışan teknisyenlere uçak teknisyeni denilirken; elektrikle ilgili işlerde görev alan teknisyenlere elektrik teknisyenleri adı verilmektedir. Sayfamızda uçak teknisyeni iş ilanları, elektrik teknisyeni iş ilanları ve diğer teknisyen iş ilanları yer almaktadır. Teknisyenler, birçok farklı alanda uzmanlaşabilirler. Teknisyenler hem özel kurumlarda hem de kamu kurumlarında görev alabilirler. Ayrıca kimi teknisyenler kendi iş yerlerini açmaktadırlar.

Teknisyen Ne İş Yapar?

Teknisyen ve tekniker görev tanımları; çalıştıkları sektöre ve uzmanlaştıkları alana göre farklılık gösterebilmektedir. Teknisyenlerin genellikle teknisyen yardımcısı oldukları dönemde bir alanda uzmanlaşmaları beklenir. Teknisyenlerin yaptıkların işler, uzmanlık alanlarına göre şekillenir. Onarım ya da üretim sürecinde görev alan teknisyenler bunların yanı sıra; iş sağlığı ve güvenliğine uygun olarak çalışmak, şef ya da diğer yetkili personeller tarafından verilen görevleri yerine getirmek gibi sorumluluklara da sahiptirler. Teknisyenlerin yapmakla yükümlü oldukları işler ise genel olarak şu şekilde sıralanabilir: Test ve kontrol işlemlerini yapmak, onarım ya da üretim sürecindeki çeşitli işlerde fiilen görev almak, yeni araç ve teknolojilere uyum sağlamak, evrak ve belgeleri düzenleyebilmek, ihtiyaç duyulduğunda farklı alanlarda da çalışabilmek gibi. Teknisyen yardımcısı görev tanımı da teknisyenlerin görev tanımı ile aynıdır. Teknisyen yardımcıları çoğu işte teknisyene yardımcı olur ve onunla uyumlu bir şekilde çalışmakla yükümlüdür.

Teknisyen Maaşları Ne Civardadır?

Teknisyen maaşları; çalışılan firmaya, sektöre ve kişinin deneyimine bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden teknisyen maaşları için net bir rakam vermek doğru değildir. Elektrik teknisyen maaşları ile uçak teknisyenlerinin maaşları bile kendi aralarında farklılık göstermektedir. Genel olarak iyi bir gelir kaynağı sağlayan teknisyenlik, pek çok kişinin sahip olmak istediği unvanlardan biridir. Teknisyen olabilmek için; mesleki eğitim veren lise ve dengi eğitim kurumlarından mezun olmak gereklidir. Teknisyen olmak istiyorsanız en az ticaret, tekstil, seramik, teknik ya da endüstri meslek lisesini bitirmiş olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra bu işte başarılı olabilmek için birtakım niteliklere de sahip olmak gerekir. Bu niteliklerden bazıları; ekip çalışmasına uygun olmak, iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgili olmak, disiplin ve dikkat içinde çalışabilmek, bakım, onarım ya da üretim süreçlerine karşı ilgili olmak ve bu alanlarda çalışabilmek, prosedürlere uygun olarak belirlenmiş olan diğer işleri de yerine getirebilmek gibi niteliklerdir. Eğer siz de bu niteliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ve teknisyen olabilmek için yeterli eğitime sahipseniz hemen sayfamızda yer alan iş ilanlarına online başvuru yapabilirsiniz. Teknisyen iş ilanlarının yanı sıra; Diğer Teknik İşler sayfamızda yer alan ilanlara da göz atmak isterseniz ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...