İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Mal Sayımı

Stok sayımı olarak da bilinen mal sayımı; mağazada ya da depolarda tutulan ürünlerin fiziksel olarak sayılması, doğrulanması ve raporlanmasıdır. Stok sayım elemanı da bu işi yapan kişiye denmektedir. Eğer siz de mal sayımı konusunda deneyimliyseniz ve bu alanda yeni bir iş arayışındaysanız sayfamızda yer alan mal sayım iş ilanlarına göz atarak size en uygun ilan ya da ilanlara başvuru yapabilirsiniz.

Stok Sayımı Neden Yapılır?

Stok sayım iş ilanları yayımlayan firmalar; bünyelerindeki malların sayımı için bir çalışana gereksinim duymaktadırlar. Stok sayımı, herhangi bir işletme için olmazsa olmaz bir iştir. Bu yüzden pek çok firma bünyesinde çalıştırmak üzere bir mal sayım elemanına ihtiyaç duyar. Dolayısıyla bu alandaki iş ilanı yelpazesi oldukça geniştir. Eğer bir işletme sahibiyseniz ve stok sayımının neden gerekli olduğu ya da ne kadar gerekli olduğu konularında kafanızda soru işaretleri bulunuyorsa; stok sayımının neden yapıldığıyla ilgili noktaları hemen sizlerle paylaşalım. Herhangi bir işletmenin düzenli olarak sayım yapabilecek mal sayım elemanına ihtiyaç duyması nedenleri arasında; hırsızlık gibi olası durumların ortaya çıkmasını sağlamak ve stok fire sorunlarını tanımlamak, iş hedeflerinin gerçekleşiyor olduğundan emin olmak, ürün performansını rakamlarla belirlemek, stok sipariş sürecini azami seviyeye çıkarmak, fiyatlandırma stratejilerinin güçlendirilmesini sağlamak gibi gerekçeler yer almaktadır. Bu ve bunlar gibi gerekçeler sizler için de önemliyse siz de işletmenizde düzenli olarak mal sayımı yaptırmalısınız.

Stok Sayım Nasıl Yapılır?

İşletmenizde daha yeni stok sayımı yaptıracaksanız ya da bu işte deneyimli değilseniz stok sayımının nasıl yapıldığını, stok sayımı yapılırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmenizde fayda var. “Mal sayımı nasıl yapılır?” sorusunun cevabını ve dikkat edilecekleri merak edenler için kısaca önemli noktalardan bahsedebiliriz... Bilindiği gibi stok sayımı, tüm verilerin doğru düzenlemesi için bir işletmedeki en önemli iş basamaklarından biridir. Stok sayımı, giriş veya çıkış yapılırken gerçekleştirilmez. Bu yüzden yalnızca mağazaların kapalı olduğu zamanlarda yapılmalıdır. Stok karşılaştırması gün sonuna göre yapılacağından mesai sonunda ya da başında yapılmalıdır. Sayımda dikkat edilecek hususlar, kategoriden kategoriye bağlı olarak değişiklik gösterir. Ürünlerin ambalaj özellikleri, satış süreçleri, sergilenme özellikleri, satış hızı gibi pek çok etken sayımda dikkat edilmesi gereken noktaların farklılaşmasını sağlar. Eğer sayım depoda gerçekleşecekse; şirket içi sevkiyat süreçlerine dikkat edilerek, deponun sevkiyat yaptığı ama ürünlerin mağazaya ulaşmadığı anda sayım yapılmamasına özen gösterilmelidir. Mal sayımı; el terminali ve bilgisayar olarak iki ortamda gerçekleştirilir. Sayım süreci; sayım hazırlığı, sayma işlemi, kontrolü ve onaylaması olmak üzere toplamda dört adımda gerçekleştirilir.

Mal/Stok Sayım Elemanının Sorumlulukları

Mal/stok sayım elemanı iş ilanlarına başvurmadan önce bu iş için gereken sorumlulukları bilmeniz önemlidir. Mal sayım görevlisinin sorumlulukları arasında; mağaza ya da depordaki stok sayımıyla ilgili süreçlerin planlanması ve denetlenmesi, günlük stok hareketlerinin düzenli olarak kontolünün sağlanması, hatalarını ürün iade işlerinin tespit edilmesi ve raporlanması, aylık, yıllık ve dönem sonu sayımlarının organize edilmesi (bu periyotlar şirketten şirkete farklılık gösterebilir), stok farklarını inceleyerek çeşitli analizler yapmak, stok sayımlarını konusunda düzenli raporlar hazırlamak ve ilgili üstlere iletmek, stok bütçe çalışmalarına destek vermek, envanterleri sistem üzerinden düzenli olarak kontrol etmek gibi. Bu görev tanımları sizler için de uygunsa gece stok sayım elemanı iş ilanlarına ve gündüz ya da vardiyalı olarak çalışması beklenen diğer mal sayım elemanı iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca diğer depo işleri iş ilanları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...