İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Sosyal Medya İş İlanları

Teknolojinin gelişmesi ve dijitalliğin önem kazanması ile iş kollarında da çeşitlilikler artmıştır. Son yıllarda her geçen gün biraz daha önem kazanan sosyal medya, büyük firmaların da şirket politikaları için önemsediği bir mecra haline gelmiştir. Durum böyle olunca yeni bir iş kolu olan sosyal medya yöneticiliği ortaya çıkmıştır. Sosyal medya iş ilanları; büyük ya da küçük firmaların sosyal medya hesaplarının yönetilmesi işlerini kapsamaktadır. Bu iş oldukça kolay görünse de aslında arka planında pek çok zorluk ve sorumluluğu da beraberinde getirmektedir. Ancak sosyal medya uzmanı ya da yöneticisi olmak bir o kadar da keyifli ve eğlencelidir. Bazı büyük firmalar bünyelerinde sosyal medya ekibi, sosyal medya uzmanı ve yöneticisi barındırıyorken; kimi firmalar da freelance sosyal medya yöneticisi ile çalışmaktadırlar. Sayfamızda, bünyesinde ya da freelance olarak sosyal medya hesaplarını yönetebilecek sosyal medya elemanı arayan firmaların iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz. Eğer siz de sosyal medya alanında çalışmak istiyorsanız bu iş ilanlarını inceleyerek size uygun olanlara online olarak başvuru yapabilirsiniz.

Sosyal Medya Yöneticisi Nedir?

Sosyal medya yöneticisi iş ilanları günden güne artıyorken, kimi insanların kafasında ise bu meslek hala tam olarak oturmuş değil. Bu yüzden “Sosyal medya yöneticisi nedir?” sorusu büyük merak uyandıran bir soru olmaya devam ediyor. Sosyal medya yöneticisi; belli bir deneyim ve donanıma sahip olan, kurum ya da markanıza sosyal medya mecrasında maksimum fayda sağlayan kişidir. Sosyal medya uzmanı ya da yöneticisi elindeki kısıtla argümanlarla bile maksimum yaratıcılık ve faydayı hedeflemektedir. Sosyal medya yöneticileri kurum ya da markayı çok iyi tanımak ve markaya uygun stratejiler geliştirmek durumundadır. Sosyal medya yöneticisi; sosyal mecraların ince çizgilerini bilen, takip eden, yöneten, sosyal medyada yaşayan ve kendine özgü tecrübesiyle sürekli yeni fikirler üretebilen kimsedir. Ülkemizde dijital pazar her ne kadar istenilen düzeye gelmemiş olsa da sektörde rekabet hayli fazladır. Bu yüzden rakipler arasından sıyrılabilmek için özgün ve kaliteli sosyal medya işleri yapılmalıdır. Eğer işletmenizde sosyal meda faaliyetlerine gerektiği kadar önem vermediğiniz düşünüyorsanız o halde bir sosyal medya yöneticisi ile çalışarak işe başlayalabilirsiniz. Artık yeni kurulan çok küçük işletmelerin bile birer sosyal medya hesapları olduğu düşünülürse, sosyal medya dünyasının ne kadar önemli olduğu daha iyi kavranabilir. Sosyal medya; marka bilinirliği sağlamada ve viral olmada oldukça etkilidir. Bu yüzden sosyal medya yöneticisi iş ilanları yayımlayarak firmanızın da bu sektörde yer almasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz freelance olarak sosyal medya danışmanlık hizmeti veren kişilerle de çalışabilirsiniz. Böylece firma bünyenizde bunun için yeni bir kadro açmanıza ve daha büyük bir bütçe yaratmanıza gerek kalmaz. Sosyal medya gücünüz büyüdüğünde ise bu işe tam zamanlı olarak vakit ayırcak bir sosyal medya yöneticisi ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Yöneticisi Ne Yapar?

Sosyal medya yöneticisinin yaptığı iş ve görev tanımı hayli merak konusudur. Çünkü günümüzde her bireyin bir sosyal medya hesabı bulunduğundan, işlerin bireysel hesabı yönetmekle aynı olduğu düşünülebiliyor. Sosyal medya yöneticisinin yaptıkları aslında bu kadar basit değil. Öncelikle sosyal medya yöneticisi olmak büyük bir sorumluluk ve risk yönetimi becerisi gerektiriyor. Sosyal medya yöneticisinin yaptığı işler arasında; firmanın sosyal mecre hesaplarını oluşturmak ve var olan hesaplarda gerekli revizyonları yapmak, sosyal medya ağlarını takip etmek ve bu mecralardaki güncellikler hakkında bilgi sahibi olmak, çalıştığı firma ve kişileri yeniliklerle ilgili bilgilendirmek, bu kişilerle uygun stratejiler belirlemek ve düzenli aralıklarla raporlamalar yapmak, özel kampanya ve promosyon kurguları geliştirmek, firmanın web sitelerini dizinlere eklemek, rakip firmaları yakından incelemek, analizler yapmak ve bunlara göre bir sonraki adımı belirlemek, dünya trendlerini takip etmek, gündemi takip ederek gündeme uygun özgün içerik fikirleri geliştirmek, sosyal medya ağlarındaki takipçi sayısını arttıracak fikirler üretmek ve buna uygun iletişim stratejileri belirlemek, varsa firmanın blog sitesindeki içeriklerle sosyal medya içeriklerini uyumlu hale getirmek ve blog içeriklerine de sosyal medyada yer vermek, ürün deneyimine dair çalışmalar yapmak, meslekteki yenilikleri sürekli olarak takip etmek ve ilgili eğitim, seminer ve davet gibi organizasyonlara katılarak kendini sürekli geliştirmek gibi maddeler yer almaktadır. Yani sosyal medya yöneticisi olmak sanıldığı kadar basit değildir. Üstelik sosyal mecrada yaptığınız bir hata firmanın itibarının zedelenmesine yol açabileceğinden son derece titiz ve dikkatli davranılması gerekmektedir. Herkesin sosyal medya yöneticisi olabilmesi mümkün değildir. Sosyal medya uzmanlığı ya da yöneticiliği yapabilmek için; iletişime açık, yenilikleri takip eden, internet teknolojilerine hakim, pazarlama ve halkla ilişkiler konularında donanımlı bir kişi olmak gerekmektedir.

Sosyal Medya Yöneticisi Olmak İsteyenlere Tavsiyeler…

Dijitalleşmenin yeni meslek dalları doğurmasıyla birlikte genç nesilin de bu meslek dallarına ilgi duyması geç olmadı. Sosyal medya uzmanı iş ilanlarına başvuru yapan kişilerin yaş ortalaması incelendiğinde genç neslin bu mesleğe daha fazla ilgi duyduğu görülmektedir. Peki sosyal medya alanında çalışabilmek için ne yapmak, hangi alanlarda kendini geliştirmek gerekiyor? Sosyal medya yöneticiliği yapabilmek için öncelikle Facebook, Twitter, Youtube, İnstagram gibi sosyal mecralara hakim olmak gerekiyor. Burada yer alan kullanıcıların beklentilerini iyi anlamak ve bu beklentilere göre içerikler yaratmak oldukça önemlidir. Ayrıca kullanıcıların büyük ilgi gösterdiği kampanya, reklam ve promosyonları da sıkı bir şekilde takip ederek, bu çalışmalardan kendi çalıştığınız markaya özgü stratejiler oluşturabilirsiniz. Kullanıcıların takip ettiği hesaba dair bilgi sahibi olmaları çok önemli. Bu yüzden takipçilerinizi sürekli olarak bilgilendirmelisiniz. Kampanız, firmanız ve güncelliklerle ilgili takipçilerinizi bilgilendirmek onların sadık birer takipçi olmasında etkili olacaktır. İçerik üretmek konusunun üstünde durmalı ve farklı olan içerikler tasarlamalısınız. İlgi çekici spotlar, açıklamalar ve görseller hesabın beğeni kazanmasını sağlayacaktır. Ayrıca samimiyet ve doğallık da kullanıcıların önem verdiği bir başka önemli konular. Büyük bir marka hesabı yönetiyorsanız bile esprili, samimi ve doğal paylaşımlar markaya sempati kazandıracaktır. Bu yüzden samimi paylaşımlar yapmaktan kaçınmayın. Ancak dozu doğru ayarlamak gerektiğini hatırlatalım. Sosyal medya dünyasında yer almak için çevre edinmek, markaların etkinliklerine katılmak ve yeni kişilerle tanışmak oldukça önemli. Bu yüzden markaların davetlerini takip etmenizde fayda var. Tüm bu noktalara dikkat ettiğinizde ve çok çalıştığınızda sosyal medya yöneticiliği alanında başarılara imza atabilir ve kariyerinizde iyi bir noktaya gelebilirsiniz. Sosyal medya yöneticisi olmak için iş arayışındaysanız o halde sayfamızda yer alan iş ilanlarına göz atabilirsiniz. Dijital dünyada yer alabileceğiniz diğer iş ilanlarını da incelemek isterseniz Dijital Pazarlama Uzmanı iş ilanları sayfamız için tıklayabilirsiniz!

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...