İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Şoför İş İlanları

Çalışan arayanlar sayfamızda yayınlanan iş ilanları arasında en çok rağbet gören ilanlardan biri de şoförlük iş ilanlarıdır. Farklı araçlar için farklı ehliyetler gerektiğinden; firmanın sahip olduğu araçları kullanmaya olanak veren ehliyete sahipseniz siz de şoför iş ilanlarına başvurabilirsiniz. Şoförlük, araç kullanmayı seven pek çok insan için keyifli bir meslektir. Ayrıca geçmişten günümüze popüler bir meslek olan şoförlük, sonu gelmeyecek olan iş kollarından biridir. Şoförlük mesleği her ne kadar keyif verici bir meslek olsa da yüksek konsantrasyon ve dikkat gerektirdiğinden sorumluluk isteyen de bir iştir. Çeşitli dikkat bozuklukları, konsantrasyon eksiklikleri ya da zihin bulanıklığı gibi sağlık problemleri yaşayan insanlar için bu meslek uygun olmayabilir. Bu yüzden şoförlük mesleğine başvurmadan önce bu tip rahatsızlıklarınızın olmadığından emin olmalısınız. Sayfamızda farklı şehirlerde ikamet edenler için çok sayıda şoförlük iş ilanı bulunmaktadır. Eğer siz de iş arayışındaysanız ve şoförlük mesleğinin kendinize uygun olduğunu düşünüyorsanız size uygun şoförlük ilanından birine kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Şoförlük Mesleği Hakkında

Şoförlük mesleği, genellikle erkekler tarafından icra edilen bir meslektir. Şoför, kara yollarında ticari olarak tescil edilmiş motorlu araçlarla taşıma hizmeti sunan kişiye verilen addır. Şoförlerin; gerekli eğitime ve gerekli tüm belgelere sahip olmaları gerekmektedir. Şoförlük mesleğine ilgi duyan bir insanın bu mesleğe yönelmeden önce şoförlük hakkında detaylı bilgi birikimine sahip olması gerekmektedir. Şoförlük arayanlar için farklı taşıma araçlarında, farklı çalışma saatlerinde çeşitli iş ilanları bulunmaktadır. Şoförlük ilanlarına başvurmadan önce şoförlük mesleğinin sorumluluklarını bilmenizde fayda var. Bu meslek; yoğun iş temposuna sahip bir meslek olabilmekle birlikte tam anlamıyla dikkat isteyen ve yüksek sorumluluk gerektiren bir iştir. Şoförlerin çalışma saatleri farklılık gösterebilmektedir. Part time şoförlük yapabileceğiniz gibi tam zamanlı ya da dönemsel olarak da şoförlük yapabilirsiniz. Ayrıca pek çok kişi serbest zamanlı olarak da şoförlük mesleğini yerine getirmektedir. Şoförlük yapabilmek için bazı görevleri yerine getirmiş olmanız gerekmektedir. Bunlardan ilki şoförlük yapılacak olan aracın sürücü belgesine sahip olmaktır. Bunun yanı sıra yine kullanılacak araca bağlı olarak çeşitli şoförlük eğitimleri bulunmaktadır. Şoförlük eğitimleri; resmi kurumlar ya da resmi kurumlar tarafından onay almış olan özel kurumlar tarafından verilmektedir. İlgili sürücü belgenizi aldıktan sonra şoförlük eğitimlerine katılabilirsiniz. Bu eğitimlerin sonucunda mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanırsınız. Sürücü mesleki yeterlilik belgesinden çoğu yerde “SRC” olarak bahsediliğini görürsünüz. Hatta çoğu şoförlük ilanında da SRC1 ya da SRC2 belgesine sahip olma şartı görebilirsiniz. SRC1 yeterlilik belgesine sahip olan kişiler kamyon şoförü ya da tır şoförü olarak yurt dışı taşıma işlerinde görev alabilirler. SRC1 belgesine sahip olan şoförler, SRC2 belgesine de sahipmiş kabul edilirler. Yalnızca SRC2 yeterlilik belgesi olan kişilerse; şehirler arası yolcu taşımacılığı yapabilirler. SRC1 ya da SRC2 belgesi; işin tanımına göre, kullanılacak araca ve yola göre şoför adaylarından istenen belgelerdir. Dolayısıyla şoförlük yapmayı düşünüyorsanız, çalışmayı düşündüğünüz araca göre bu belgelerden gerekli olana sahip olmanız gerekir. Bu belgelere sahip olduktan sonra iş arayışında bulunmanızı şansınızı önemli ölçüde arttıracaktır.

Farklı Şoförlük İlanları

Günümüzde şoförlük mesleğinin görev tanımları hayli çeşitlidir. Şoförlük arayışında iseniz, göreceğiniz gibi özel şoförlük iş ilanları, toplu taşıma şoförlüğü ilanları, servis şoförlüğü, kamyon ya da tır şoförlüğü ilanları gibi çok çeşitli ilanlar mevcuttur. Toplu taşıma araçlarını kullanan şoförler kadrolu memur şoförlerdir. Özel şoförlük için de ayrıca eğitimler mevcuttur. Özel şoförlük eğitimlerinin amacı özel şoförlük yapanlara ya da yapmak isteyenlere uygulamalı örneklerle yol göstemek ve mesleki kabiliyetlerinin gelişmesine imkan sağlamaktır. Özel şoförlük eğitim konularından bazıları; özel şoför iletişim becelerini geliştirme, özel şoförlükte duygusal zeka, beden dilini etkili kullanma, kişisel imaj, özel şoför ve işveren ilişkileri, özel şoförün yeri ve önemi gibi konulardır. Eğer özel şoförlük yapmayı düşünüyorsanız dilerseniz bu tip eğitimleri inceleyebilirsiniz. Sayfamızda yer alan şoförlük ilanları arasında özel şoförlük iş ilanları da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra özel halk otobüsü şoförlüğü, taşıma-seyahat şoförlüğü, catering şoförlüğü ve tır şoförlüğü iş ilanlarını da sayfamız üzerinden inceleyebilirsiniz. Çoğu firma deneyimli şoför arayışındadır. Bu yüzden bazı iş ilanlarında deneyimli şoförler daha avantajlı olabilmektedir. Eğer şoförlük mesleğinde deneyiminiz varsa deneyim aranan ilanlara hemen başvurarak bir adım ön plana çıkabilirsiniz. Bunun yanı sıra bazı şoförlüklerin meslek özelinde spesifik kriterleri de bulunmaktadır. Örneğin; tır şoförlüğü için 22 yaşını doldurmuş olmak, D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, detaylı bir sağlık kontrolünün ardından “Tır kullanmaya elverişlidir.” raporu almak, sabıka kaydına sahip olmamak gibi kriterleri yerine getirebilmek gerekmektedir. Bu kriterlere uygun olmayan kişiler tır şoförlüğü yapamazlar.

Şoför Arayan Firmaların Beklentileri

Şoför arayan firmaların beklentileri elbette farklılık gösterebilmektedir. Ancak çoğunlukla her şoförün sahip olması beklenen bazı genel geçer özellikler bulunmaktadır. Şoförlerde olması beklenen genel nitelikler arasında; düzgün diksiyon, askerlik görevini yerine getirmiş olma, şoförlükle ilgili belge ve evrakların eksiksiz olması, gerekli izin belgelerine sahip olma, esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek olma, mümkünse temel ilkyardım konusunda bilgili olma gibi kriterlerdir. Firmaların belge ve evraktan kastettikleri; aracın sınıfına uygun sürücü belgesi, mesleki yeterlilik belgesi, Turing’den uluslarası şoför ehliyeti (yurt dışı taşımaları için) gibi belgelerdir. Bunların yanı sıra; şoförlük mesleğini yerine getirecek kişinin yer-yön bilgisinin kuvvetli olması, dikkat ve konsantrasyon kabiliyeti, sorumluluk bilinci, trafik kurallarına uyma gibi spesifik özellikler de bulunmalıdır. Şoförlük aynı zamanda sabır gerektiren bir meslektir. Çoğu zaman yollarda uzun saatler geçirebilir, trafikte kalınabilir ya da türlü aksilikler yaşanabilir. Şoför olacak kişinin bu tip olumsuzluklar karşısında sabırlı ve soğukkanlı davranması gerekmektedir. Eğer siz de bu mesleğe ilgi duyuyor ve şoförlük yapmak istiyorsanız; kendinizde bu özelliklerin olup olmadığına dair mini bir analiz yapmanızı öneririz. Bunun yanı sıra sayfamızda yer alan ilanlara başvururken şansınızı daha da arttırmak isterseniz; CV’nizi özenle hazırlayabilir, neden bu işi yapacağınızla ilgili işverenle net ve kısa bir görüşme ya da yazışma yapabilir, CV’nize daha önceki işlerinizden referans ekleyebilirsiniz. Ayrıca yaşadığınız şehirdeki şoförlük ilanlarına başvurmanız geri dönülme şansınızı arttıracaktır. İş ilanları şoför kategorisinde siz de kendinize uygun işi bulmak istiyorsanız hemen şimdi sayfamızda yer alan şoförlük iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...