İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Servis Elemanı İş İlanları

Otel, restoran, kafe gibi yerlerde müşterilere servis yapmakla yükümlü olan kişiye servis elemanı denir. Garsonlukla benzerlik gösteren servis elemanlğı, hem kadın hem de erkeklerin yapabileceği bir meslektir. Bir işletmede çoğunlukla ilk karşılamayı da yapan servis elemanları, doğrudan müşteri ile iletişim kurduğundan işverenler servis elemanı seçiminde oldukça titiz davranabilmektedirler. Eğer siz de dönemsel, part time ya da tam zamanlı olarak çalışabileceğiniz bir iş arıyorsanız, sayfamızda yer alan servis elemanı iş ilanları arasından size en uygun olanlara başvuru yapabilirsiniz.

Servis Elemanı Nedir?

Servis elemanlığı ile garsonluk sıkça karıştırıldığından servis elemanı nedir sorusu da büyük merak uyandırmaktadır. Servis elemanı; lokantalarda, otellerde kafe veya restoranlarda yiyecek ve içecek servis hizmetlerini müşterilere belli kurallar çerçevesinde sunan kişidir. Servis elemanları garsonlardan farklı olarak ayrıca müşteriyi karşılayıp oturacağı masayı tavsiye etme ve müşteriye masasına kadar eşlik etme gibi yükümlülüklerden de sorumlu olabilirler. Servis elemanı iş ilanlarına başvuru yaptığınızda genellikle görev tanımı arasında bunu da görürsünüz. Servis elemanları çoğunlukla ayakta çalıştıklarından ayakta durmak için herhangi bir fiziksel engelinizin olmaması gereklidir. Ayrıca yoğun çalışma temposuna ve uzun saatler çalışmaya da hazırlıklı olmalısınız. Servis elemanı aranıyor ilanı veren pek çok firma ayrıca işe alacağı kişinin iletişim yönünün kuvvetli olmasına, kişisel bakımına, güler yüzlü olmasına ve pratik olmasına dikkat etmektedir.

Servis Elemanı Ne İş Yapar?

Servis elemanı müşteriyi kapıda karşılama, ona oturacağı masaya gösterme, masaya kadar eşlik etme ve daha sonrasında yiyecek ve içeceklerininin servisini sağlama işlerinin yanı sıra mekandaki masaların düzenli ve tertipli olmasından da sorumludur. Bunların yanı sıra bazı dışarıya da servis hizmeti sunan firmalar; dışarıya servise de gidebilecek bir servis elemanıyla çalışırlar. Bu firmalar servis yapılan aracın türüne göre sürücü belgesine sahip olan ve adres bilgisi kuvvetli olan kişilerle çalışmayı tercih ederler. Hem firma içinde hem de dışarıya servis yapacak servis elemanları, müşteri ile doğrudan iletişim kurduklarından güler yüzlü ve insan iletişimlerinin kuvvetli olması oldukça önemlidir. Servis elemanları bazı yerlerde müşteriye menüyü sunma, müşterinin yiyecek ve içecek tercihi yapmasına yardımcı olma, hesabı alma, müşteriyi uğurlama, müşteri ayrıldıktan sonra masasını yeni servise hazırlama gibi tüm işlerden sorumlu olabilmektedirler. Bu noktada servis elemanlığı garsonluk mesleğiyle bir tutulmaktadır. Bazı işletmelerde ise servis elemanı yalnızca dışarıya servis yapmakta ya da sadece kapıda gelen müşterileri karşılamaktadır. Yani servis elemanı görev tanımı firmadan firmaya göre farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden işe başlamadan önceki görüşmede görevlerinizi ve sizden beklenenleri açıkça sorun ve bunu netleştirdikten sonra iş teklifini değerlendirin.

İşverenlerin Servis Elemanlarında Aradığı Nitelikler

Servis elemanı arayan işverenlerin, servis elemanı olacak kişide aradığı nitelikler arasında; uzun saatler boyunca ayakta çalışabilecek fiziksel yeterliliğe sahip olmak, dışa dönük olmak, insanlarla iletişimi kuvvetli olmak, insanların istek ve duygularını kolayca anlayabiliyor olmak, güler yüzlü olmak, saygılı olmak, sabırlı ve anlayışlı olmak, görgü kurallarını biliyor olmak, dikkatli olmak, temiz, titiz ve düzenli olmak gibi özelliklerdir. Eğer siz de bu niteliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız servis elemanı iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Servis elemanı iş ilanları İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Eskişehir, Sakarya, Kocaeli gibi pek çok ilde açılmaktadır. Konumunuza uygun bir noktadaki iş ilanlarını sayfamız üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca garson iş ilanlarını da incelemek isterseniz ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...