İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Servis Ablası İş İlanları

Servis ablası ya da servis abisi, okul servislerinde çocukların araca bindirilmesi, araçtan indirilmesi ve seyahat süreçlerinde ona yardımcı olan kimselerdir. Servis ablası iş ilanları çoğunlukla servis firmaları ya da özel anaokulları tarafından açılmaktadır. Çocuğun güvenli bir şekilde okul servisinde seyahat edebilmesi ve binip inebilmesi için yardımcı olan servis ablaları, işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda hareket ederler. Genellikle günün belli saatlerinde çalışılan servis ablalığı ya da abiliği, geri kalan zamanınızı kendinize ayırmanızı sağlar. Eğer siz de bu şekilde günün belli saatlerinde çalışabileceğiniz bir iş arayışındaysanız, sayfamızdan servis ablası iş ilanlarını inceleyerek online olarak başvuru yapabilirsiniz.

Servis Ablası/Abisi Ne Demek?

Okul servis ablası ya da abisi, okul servislerinde görev alan ve öğrencilerin seyahat süreçlerini güvenli hale getirmekle sorumlu olan kişilere denir. Küçük yaştaki çocukların eğitim gördüğü anaokulu ve kreş gibi eğitim kurumlarının servis araçlarında görev alan servis ablaları; çocuk araca binerken, inerken ve seyahat süresince ona yardımcı olur. Servis aracı ilk olarak servis ablasını alır ve daha sonra öğrenciler evlerine yakın noktalardan alınmaya başlanır. Okul servisleri, her öğrenciyi daha önce belirlenen noktalardan ve beklemeye müsait bir yerden teslim alır. Bu yere gelindiğinde servis ablası araçtan inerek çocuğun araca güvenle bir şekilde binmesine yardımcı olur. Aynı şekilde okula ulaşıldığında ve okul dönüşü ev önünde indirilirken de çocuğun araçtan inmesine yardımcı olur. Servis ablalığı kolay bir iş gibi görülse de büyük sorumluluk gerektirir.

Servis Ablası Görevleri

Servis ablası görevleri; eğitim kurumunun genel prensipleri doğrultusunda belirlense de her işletmede genel olarak benzer görev tanımları bulunur. Her öğrenci için belirlenen noktaya gelindiğinde aileden teslim alınan öğrencinin güvenli bir şekilde araca binmesini sağlamak, araca binen öğrencinin emniyet kemerlerini bağlayıp bağlamadıklarının kontrolünü sağlamak ve bağlamayanlara yardımcı olmak, gerektiğinde öğrencilerin araç içindeki ihtiyaçlarını dinleyerek onlara yardımcı olmak, okula ulaşıldığında ve okul dönüşü öğrencinin indirileceği yere gelindiğinde güvenli bir şekilde araçtan inmelerini sağlamak, gerektiğinde bina girişine kadar onlara refakat etmek, ders çıkışında da servis önünde hazır bulunarak öğrencilerin araca güvenli bir şekilde binmelerine yardımcı olmak ve son olarak her öğrecinin ailelerine güvenli bir şekilde teslim edilmelerini sağlamak servis ablası/abisinin temel görevleridir. Servis ablası iş ilanları Ankara, İstanbul, İzmir, Adana gibi şehirlerde hayli fazladır. Sayfamız üzerinden bu iller ve diğer illerdeki servis ablası iş ilanlarını inceleyebilirsiniz.

Servis Ablası Maaşları

Servis ablası maaşları; eğitim kurumuna ve servis ablasının çalışma saatlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Genellikle günün sadece belli saatlerinde çalışan servis ablalarna çoğunlukla asgari ücret bandının altında maaşlar sunulmaktadır. Servis ablası olmak için herhangi bir eğitim ya da deneyim şartı aranmamaktadır. Her yaş grubundan insan servis ablası olabilir. Ancak hareket engelini kısıtlayacak herhangi bir fiziksel engelin bulunmaması, dikkatli olmak, çocuklarla iyi anlaşabilmek, sabırlı olmak ve iletişimi kuvvetli olmak; servis ablası ya da servis abisi olmak isteyen kişilerin sahip olması gereken önemli özellikler arasındadır. Bu özelliklere sahipseniz ve günün belli saatlerinde çalışabileceğiniz bir iş arıyorsanız siz de servis ablası iş ilanlarına başvurabilirsiniz. Bunun yanı sıra tıpkı servis ablası gibi günün belli saatlerinde çocuklarla vakit geçirebileceğiniz, onlarla oyunlar oynayabileceğiniz bir iş olan oyun ablası iş ilanlarını incelemek isterseniz de sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...