Sekreter İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Sekreterlik temel olarak; bir şirket ya da yönetici için temel organizasyon, ofis sorumlulukları ve büro işlerini yerine getirme anlamına gelmektedir. Sekreterlik iş ilanları genel olarak bu iş tanımına uygun olsa da; sekreter sözcüğü aynı zamanda farklı mesleklerle birlikte de kullanılabilmektedir. Örneğin; fakülte sekreteri, kat sekreteri, şube sekreteri, idari sekreter, öğrenci işleri sekreteri gibi. Sayfamızda yer alan sekreter iş ilanları çoğunlukla bu tanıma uygun olan ilanlardan oluşmaktadır. Eğer siz de sekreterlik yapmayı düşünüyorsanız hemen şimdi sayfamızda yer alan sekreter iş ilanlarına kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Sekreter Nedir?

Sekreterlik mesleği çoğu zaman yönetici asistanlığı ile karıştırılmaktadır. Oysa yönetici asistanlığı doğrudan bir yönetici ile birlikte çalışmak esasına dayanır. Yönetici asistanlığı; bağlı olunan yöneticiye idari destek sağlamak ve ofis işleyişini organize etmekle sorumlu kimsedir. Sekreter ise; ofis sorumluluklarından, temel büro işlerinden sorumlu kişidir. Sekreter çoğu zaman şirket resepsiyonisti gibi ofise gelen insanlara profesyonel bir karşılama sunmakla da yükümlüdür. Sekreterlik genelikle kadınlar tarafından tercih edilen bir meslektir. Bu yüzden sayfamızda bayan sekreter iş ilanlarını görüntülemeniz mümkündür. Eğer siz de “sekreter arıyorum” diyen bir işverenseniz; iş ilanınızı hemen şimdi oluşturabilirsiniz. Sekreter iş ilanı arayan kişiler böylece sizin yayınlamış olduğunuz ilanı görerek başvuru yapacaklardır.

Sekreterlik Mesleğinin Sorumlulukları Hakkında…

Her mesleğin olduğu gibi sekreterlik mesleğinin de getirdiği birtakım sorumlulukları bulunmaktadır. Sekreter ilanlarına başvurmadan önce bu sorumlulukların neler olduğunu bilmenizde fayda var. Sekreterlik mesleğini yapacak kişide bulunması gereken sorumluluklarından bazıları; iş yükünü öncelendirmek, müşteri bilgileri gizliliğini korumak, veritabanını yedekleyerek şirket bilgilerini güvenle muhafaza etmek, günlük iş raporları tutmak ve gerektiğinde bu raporları sunmak gibi yeterliliklerdir. Çoğu firmanın bir sekreterden beklediği görev tanımları arasında ise; çağrıları yanıtlamak, gerektiğinde arama yönlendirmeleri yapmak, gerekli notları almak ve ilgili kişi/departmana iletmek, müşterileri ya da ofise gelen kişileri kabul ederek gideceği yere yönlendirmek, randevuları organize etmek, toplantı tarihlerini düzenlemek ve gerektiğinde hatırlatmalar yapmak, ilgili müşteri ya da kuruluşlarla iletişimi sağlamak ve yazışmalar yürütmek, fatura ve giderleri kaydetmek, yeni prosedür ve sistem değişikliklerini uygulamak gibi maddelerdir. Sekreter ön muhasebe iş ilanları incelendiğinde ise; sekreter görevlerinin farklılaştığı görülebilmektedir. Bu iş ilanlarında sekreterin aynı zamanda ön muhasebe bilmesi şartı da konulmaktadır ve ön muhasebe işleri yapması da beklenmektedir. Eğer ön muhasebe bilginiz varsa ya da muhasebeye ilgi duyuyorsanız ön muhasebe yetkinliği de arayan sekreter iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

İyi Bir Sekreter Nasıl Olmalı?

İşverenlerin sekretelerde aradıkları genel nitelikler incenerek iyi bir sekreterin nasıl olması gerektiğine dair fikir edinilebilir. Siz de bu yönlerinizi geliştirerek sekreterlik mesleğinde daha emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. İyi bir sekreterde olması gereken niteliklerden bazıları; detaylara dikkat etmek ve detayları yakalamak, esnek ve sabırlı olmak, çalışmalarını gerçekleştirebilmek için her zaman gerekli motivasyona sahip olmak, Microsoft Office Suite programlarını kullanabiliyor olmak, iş teslim tarihine sadık kalmak, yoğun iş temposuna uyum sağlayabilmek, hem sözlü hem yazılı iletişimi kuvvetli olmak gibi niteliklerdir. Eğer siz de kendinizde bu yetkinlikleri görüyor veya bu yönlerinizi güçlendirebileceğinizi düşünüyorsanız sekreterlik iş ilanlarına hemen sayfamız üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Sekreterlik mesleği daha çok kadınlar tarafından tercih ediliyor olsa da erkek adaylar için de uygun bir meslektir. İşverenlerin erkek sekreter adaylarında askeri yükümlülüğü bulunmama şartı aradıkları bilinmektedir.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...