İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Sağlık Personeli & Hemşire İş İlanları

Hastane, poliklinik, özel muayenehane gibi sağlık kurumlarında çalışacak çeşitli görevlerdeki sağlık personeli ve hemşire iş ilanlarını sayfamız üzerinden inceleyebilirsiniz. Son yıllarda sağlık turizminin gelişmesi ve ülkemizde nitelikli sağlık hizmetlerinin sunuluyor olması sağlık iş ilanlarının da artmasını sağlamıştır. En hızlı gelişen hizmet alanlarından biri olan sağlık alanı, teknoloji ve tıp alanında meydana gelen gelişmelerden olumlu olarak etkilenmekte ve sürekli gelişmektedir. Hal böyle olunca Türkiye’deki pek çok özel sermaye sahibi de yatırımlarını sağlık sektöründen yana yapıyor. Dolayısıyla özel hastaneler ve özel sağlık kurumlarının sayısı, buna bağlı olarak da sağlık personeli sayısı her geçen biraz daha artıyor.

Siz de sağlık alanında çalışmak istiyor ancak aradığınız işi bir türlü bulamıyorsanız sayfamızda yer alan ilanlara başvurabilirsiniz. Lise ya da üniversitelerin sağlık bölümlerinden mezun olan kimseler sağlık iş ilanlarına başvuru yapabilirler. Hasta yaşlı bakımı iş ilanlarını incelemek isterseniz ise ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemşire Olmak Hakkında Merak Edilenler

Hemşirelik pek çok insanın yapmak istediği bir meslek. Bunun temel sebeplerinden biri sağlık sektöründe en çok aranan pozisyonların başında hemşireliğin gelmesi. Sağlık meslek lisesi ya da üniversitelerin sağlıkla ilgili bölümlerinden mezun olan kadın adaylarının pek çoğu özel sağlık kurumlarında hemşirelik ya da hemşire yardımcılığı yapabiliyor. Peki hemşire nasıl olunur, hemşirenin görev tanımları kimdir, kime hemşire denir? Hemşire; sağlık kurumuna gelen hastalar için sağlık kurumunda ya da evde tıbbi bakım sağlayan kimsedir. Hemşireler; hastane, özel klinik, okul, sağlık merkezleri, cezaevi gibi kurumlarda görev alabilirler. Hemşire olmak için üniversitelerin Hemşirelik ve Sağlık Hizmetlerin bölümünden lisans derecesi ile mezun olmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra; Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Sağlık Meslek Lisesi mezunları ise hemşire yardımcısı ya da yardımcı hemşire olarak görev alabilirler. Hemşire olarak kamu kuruluşlarında çalışabilmek için Kamu Personel Sınavı’na girmek ve bu sınavı kazanmak gereklidir. Bu sınavı kazanamayan ya da atanamayan hemşireler ise özel sağlık sektörlerinde çalışmaktadırlar. Ayrıca atanmış pek çok hemşire de boş zamanlarını değerlendirmek için özel sağlık kurumlarında da hemşire olarak çalışabilmektedir. Hemşire olmak büyük sorumluluk gerektirir. Çünkü bir hemşire hasta bakımını üstlenir. Aynı zamanda aile üyeleri ile hastane personeli arasındaki iletişimi de sağlar. Hasta ve hasta yakınları ile sağlıklı iletişim kurabilmek için kişinin empati yapabiliyor olması, iletişim yönünün kuvvetli olması, hastalara karşı dikkatli bir yaklaşım içinde bulunabiliyor olması gereklidir. Bir hemşirenin sahip olması beklenen diğer nitelikler arasında ise; problem çözme becerisine sahip olma, çoklu görev yeteneği bulunma, etkili bir şekilde iletişim kurabiliyor olma, detaylara karşı dikkatli olma, etik değerlere sahip olma ve hastalara ya da yakınlarına karşı empati kurabiliyor olma gibi.

Hemşire ve Hemşire Yardımcısı Ne İş Yapar?

Bir sağlık kurumunda hemşire ve hemşire yardımıcısının görev tanımları elbette ayrılır. Ancak yapılacak işler ve sahip olunması gereken özellikler benzerlik göstermektedir. Bu yüzden hemşire ne iş yapar sorusuna verilen yanıt, yardımcı hemşirenin görev tanımları olarak da kabul edilebilir. Ancak yardımcı hemşire pek çok durumda hemşireye yardımcı olmak, gerektiğinde onun verdiği işleri yerine getirmek ve kendi uzmanlık alanı olmayan müdahelelerde bulunmamak konusunda hassas davranmalıdır. Hemşire, bakımındaki hastaların tüm tıbbi ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlüdür. Bunların yanı sıra hasta bakım ihtiyaçlarını değerlendirmeli, operasyon öncesi hasta için gerekli hazırlıkları yapmalı, hastaları tetkikler için hazırlamalı, doktorun önerdiği ilaç ve serumları uygulamalı, yönetmeliklere uyarak güvenli ve temiz bir çalışma ortamında işlemlerini gerçekleştirmeli, hem hastaya hem de hasta yakınlarına psikolojik ve manevi destek sağlamalı, hasta bakımını gerçekleştirirken fiziksel aktiviteden uygun beslenmeye her konuda dikkatli olmalı, hastaların tıbbi durumlarını üst hemşireye ya da doktora raporlamalı, hastanın kan örneğini alarak kayıt oluşturmalı, yanık, araba kazası, kalp krizi gibi acil durumlarda hastaya anında bakım sağlamalı, ekip içinde uyumlu bir şekilde çalışmalıdır. Hemşirelerin görev tanımları elbette görev aldıkları alana göre de farklılık gösterebilmektedir. Yoğun bakım hemşiresi, acil servis hemşiresi, iç hastalıkları hemşiresi, rehabilitasyon hemşiresi, endoskopi hemşiresi gibi farklı alanlarda görev alan hemşirelerin görev tanımları bu alanlar özelinde şekillenebilir. Eğer siz de bu görev tanımlarının size uygun olduğunu düşünüyor ve hemşire olmak için gereken nitelikleri taşıdığınıza inanıyorsanız hemşire iş ilanları için hemen başvuru yapabilirsiniz. Kendi hemşirelik iş arama profilinizi oluşturmak isterseniz ise İş Arayanlar kategorisindeki Hemşire sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Sağlık İş İlanları

Sağlık sektöründe açılan iş ilanlarının büyük çoğunluğu hemşirelik için olsa da farklı pozisyonlar için de personel arayışında bulunulmaktadır. Sayfamızda da bulabileceğiniz diğer sağlık iş ilanlarından bazıları; yaşlı bakım refakat hizmetleri, anlaşmalı kurumlar sorumlusu, sağlık kurumlarında ön muhasebe ve sekreter, bebek masajı ve bebek bakım hemşiresi gibi pozisyonlardır. Yaşlı bakım refakat hizmetlisi; özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, bakım evlerinde, hastanelerde, geriatri ve psikiyatri kliniklerinde, huzur evlerinde ya da evlerde görev alabilmektedir. Hasta ve yaşlı bakım kurslarına gidilerek bu meslekte daha fazla bilgi sahibi olunabilir ve bilinçlenilebilir. Bu kurslarda; hastalıklardan korunma, hasta iletişim süreçleri, bakım ve günlük işlemler gibi konularda eğitim verilmektedir. Özel anlaşmalı kurumlar sorumlusu personeli ise özel hastanelerde görev alabilirler. Bu kişilerin görevi; özel anlaşmalı kurumlar bünyesinde gelen ayaktan ya da yatarak tedavi gören hastaların anlaşmalı kurumlara gelen evraklarını toparlayarak branş bazında düzenlemek, sıralamak ve dosyalamak, fatura kesim aşaması ve daha sonrasında evrakların kuruma teslim aşamasına yardımcı olmaktır. Anlaşmalı kurumlar sorumlusundan genellikle ön muhasebe bilgisinin olması beklenir. Bebek bakım hemşireleri ise çoğunlukla yeni doğum katında görevlendirilirler. Bu hemşirelerden yenidoğan bakımı konusunda deneyimli olmaları, bebek masajı yapabiliyor olmaları ve güncel bebek bakım bilgilerine sahip olmaları beklenir. Yine hastane, poliklinik gibi özel sağlık kurumlarında da muhasebe, sekreterlik, temizlik personeli, kat görevlisi, hasta bakıcı gibi pozisyonlarda da alımlar yapılmaktadır. Sağlık sektörüne yapılan tüm personel alımlarının iş ilanları sayfamızda yayınlanmaktadır. Siz de sayfamızda yer alan iş ilanlarını düzenli olarak takip ederek sağlık sektöründe iş bulabilirsiniz. Hemşire yardımcısı iş ilanı, hemşire iş ilanları ya da diğer sağlık personelleri iş ilanları için sayfamızda yer alan ilanlara hemen online olarak başvuru yapabilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...