İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Resepsiyonist İş İlanları

Genellikle konaklama işletmesine giriş yapan müşterileri kabul etmek ve giriş-çıkış işlemlerini yapmakla görevli kişilere resepsiyonist denir. Bunun yanı sıra; kurumlar firma ve ofislerde ziyaretçi ve müşteriyi karşılamakla görevli kişiler de resepsiyonistlerdir. Resepsiyonist iş ilanları daha çok otel gibi konaklama işletmelerinde görev almak üzere aranan kimselere yönelik olarak açılmaktadır. Resepsiyonistlik her gün farklı insanlarla karşılaşmak, tanışmak ve onlarla iletişim kurmak esasına dayalı olduğundan keyifli ve eğlenceli bir iştir. Pek çok farklı insanla tanışma imkanı edinilebilir. Resepsiyonistler çoğunlukla vardiyalı çalışma modeli ile çalışırlar. Oteller 24 saat açık olduğundan ya da gündüz için ayrı gece için ayrı resepsiyonist görev alır ya da dönüşümlü olarak çalışılır. Eğer çalışma şekli sizin için önemli bir kriter ise; resepsiyonist ilanlarına başvuru yaparken çalışma saatlerine dikkat etmeyi unutmayın. Resepsiyonist olarak çalışmak istiyor ve iş arıyorsanız hemen sayfamızda yer alan resepsiyonist iş ilanları arasından size en uygun olanlarına başvuru yapabilirsiniz.

Resepsiyonist Ne İş Yapar?

Resepsiyonist kısaca işletmeye gelen müşterilerin giriş çıkış işlemlerini yapan kişi olarak bilinse de aslında resepsiyonistin görev tanımı hayli geniştir. Peki resepsiyonist ne iş yapar? Resepsiyonistin yaptığı işler arasında; müşteriyi karşılamak, kurum hakkında müşteriyle bilgi sağlamak ve varsa müşterinin sorularını yanıtlamak, müşterileri uygun oda ya da bekleme alanına yönlendirmek, kurum içi geçerli olan prosedürleri takip ederek kayıt tutmak ve diğer gerekli işlemleri yürütmek, gelen telefonları yanıtlamak ve yönlendirmek, randevuları ve iptal işlemlerini yürütmek, konukların giriş ve çıkış işlemlerini eksiksiz olarak tamamlamak, konuklarden gelen özel isteklerle ilgilenmek ve gerektiğinde bir üstüne yönlendirmek, fatura hazırlamak ve konuklardan ödeme alınmasını sağlamak, müşterilerin sorun ve şikayetlerini dinlemek ve onların bu sorunlarının çözülmesine yardımcı olmak. Bu görev tanımlarının kapsamı işletmeden işletmeye değişebilse de resepsiyonist görevleri genel olarak bu şekildedir.

Resepsiyonit Olmak İçin…

Resepsiyonist olabilmek için en az lise öğrenimini tamamlamış olmak gerekir. Bazı büyük oteller ise üniversite mezuniyeti şartı koymaktadır. Üniversitelerin turizm ile ilgili bölümlerinden mezun olan kişiler de resepsiyonist olarak çalışabilirler. Özellikle turistik bölgedeki otellerde bir resepsiyonistten beklenen en önemli nitelik yabancı dil bilgisidir. Turist müşterileri karşılamak ve onlarla iletişim kurabilmek için bir resepsiyonistin İngilizce biliyor olması oldukça önemlidir. Otel resepsiyonist iş ilanlarını incelediğinizde de pek çok ilanda İngilizce şartı arandığını görebilirsiniz. Bunun yanı sıra farklı otellerde deneyim edinmiş olmanız 4 ve 5 yıldızlı otellerde çalışma ihtimalinizi kuvvetlendirecektir. Çünkü büyük oteller çoğunlukla deneyimli resepsiyonistlerle çalışmak istemektedirler.

Resepsiyonist Maaşları Ne Civardadır?

Resepsiyonist olarak çalışmak isteyen pek çok kişi tarafından en çok merak edilen soru “Resepsiyonist ne kadar maaş alır?” sorusudur. Resepsiyonist maaşı elbette işletmeden işletmeye göre farklılık gösterebilmektedir. Büyük otellerde çalışan resepsiyonistlerin kazancı daha küçük ve yerel otellerde çalışan resepsiyonist maaşlarından daha yüksek olabilmektedir. Ayrıca deneyim ve İngilizce bilgisi de resepsiyonist maaşının daha yüksek olmasını sağlayan etkenler arasında yer almaktadır. Resepsiyonist iş ilanları Antalya, İzmir, İstanbul, Muğla, Nevşehir gibi özellikle turizmin yoğun olduğu il ve bölgelerde daha fazladır. Ayrıca bazı turistik bölgeler dönemsel olarak da resepsiyonist ihtiyacı duymaktadır. Eğer öğrenciyseniz dönemsel resepsiyonist iş ilanlarına da başvuru yapabilirsiniz. Otellerde ayrıca dönemsel ya da tam zamanlı garson olarak da çalışabilirsiniz. Garson iş ilanlarını da incelemek için tıklayın!

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...