İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Pastacı İş İlanları

Pastacı; yaş pasta ve kuru pasta yapımı gibi alanlarda eğitim almış, çeşitli pişirme tekniklerini kullanarak kuru pasta ve mayalı ürünleri, kek, yaş pasta, tatlı, börek ve pasta soslarını hazırlayan kimsedir. Pasta şefi olan kişilere genellikle turizm, pastane ve unlu mamuller konusunda faaliyet gösteren firmalar tarafından ihtiyaç duyulmaktadır. Kategorimizde pastacı arayan firmaların iş ilanları yer almaktadır. Eğer siz de pastacılık konusunda deneyimliyseniz ve bu alanda bir iş arayışındaysanız kategorimiz üzerinden pastacı iş ilanlarını inceleyebilir; bunlara kolayca online olarak başvuru yapabilirsiniz.

Pastacı Ne İş Yapar?

Pastacılıkta; pasta şefi, pasta ustası, pastacı yardımcısı gibi farklı pozisyonlar bulunsa da bu işle uğraşan kişiler “pastacı” olarak bilinmektedirler. Pastacıların görev tanımları ve sorumlulukları; pozisyonlarına, çalıştıkları firmaya ve uzmanlık alanlarına göre değişkenlik gösterebilecek olsa da pastacıların görevlerinden genel hatlarıyla bahsetmek mümkündür. Pastacı; yapılacak pastayı tasarlar, desenleri ve kullanacağı pasta süslerini çeşitli ekipmanlar kullanarak hazırlar, pasta hamurunu hazırlar ve bu hamura şekil verir, pasta içini ve kremasını hazırlar, hazırladığı hamuru fırın ya da ocak kullanarak pişirir, pişen hamuru çeşitli pasta süsleri ve malzemelerle süsler, hazırlanmış olan pastayı servise hazırlar. Pastacının görevi, temel olarak bir pastanın oluşturulmasındaki tüm süreçlerde aktif olarak rol alma şeklinde de özetlenebilir. Ayrıca pastacı, hazırlık sürecinde kullandığı araç ve gereçlerin temizliğini; temel bakımını da yerine getirmekle sorumludur. Ancak bu işleri özellikle büyük firmalarda pastacı yardımcıları da yerine getirebilmektedir. Sayfamızda pastacı yardımcısı iş ilanları da bulunmaktadır. Eğer bu alanda yeteri kadar deneyimli değilseniz; deneyim kazanmak ve işi daha iyi öğrenmek istiyorsanız pastacı yardımcısı iş ilanlarına da başvuru yapabilirsiniz.

Kimler Pastacı Olabilir?

Pastacı olmak için “Pastacılık” dalında çeşitli kurumların sunduğu eğitimlere katılım gösterilerek bu alanda sertifikalar alınabilir. Ancak pastacılık, sabır ve emek isteyen bir uğraştır. Yalnızca eğitim ya da sertifika almak iyi bir pastacı olmak için yeterli değildir. Pastacı olmak isteyen kişilerin; tat ve koku duygularının gelişmiş olması, şekil algılama yeteneğinin bulunması, dikkatli, titiz, temiz, düzenli ve hijyenik olması, insanlarla iletişiminin kuvvetli olması gerekir. Özellikle butik pastacı iş ilanları bakan kişiler; butik pasta ve özel tasarım pasta yapıp satmayı düşünen kişiler için insanlarla iletişim son derece önemlidir. Yine pasta şefi iş ilanları bakan deneyimli kişiler de iletişim konusunda başarılı olmalıdırlar. Çünkü şef olacak kişi, yeri geldiğinde bir ekibi yönetebilir. Bu yüzden pastacı şefi arayan firmalar; kişinin iletişim konusundaki kabiliyetini de işe alımlarda göz önünde bulundurmaktadır. Pastacılık mesleğiyle uğraşan kişinin estetik görüş ve yaratıcılık becerilerinin gelişmiş olması meslekteki başarıyı arttıran etmenlerdir.

Pasta Şefi Maaşları

Pastacılıktan elde edilen gelir, pasta şefi maaşları ve pastacı yardımcısı maaşları pek çok faktöre göre geniş bir fiyat aralığındadır. Eğer butik pastacılıkla ilgilenmek istiyorsanız bu işten elde edeceğiniz kazanç, müşteri portföyünüze ve sizin yeteneğinize bağlı olarak değişecektir. Pasta şefi, pasta ustası ya da pastacı yardımcısı gibi pozisyonlarda bir firmada çalışmak istiyorsanız ise; alacağınız maaş firmadan firmaya göre farklılık gösterecektir. Yani otel pastacı iş ilanları pastane ya da buna benzer bir yerde çalışmak üzere yayınlanan pastacı iş ilanlarında sunulan fiyat teklifleri birbirlerinden farklıdır. Pastacılık iş ilanlarını sayfamız üzerinden inceleyerek maaş teklifleri ve mesleğin maaş ortalaması hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Eğer kendi pastacı iş arama ilanınızı yayımlayarak iş bulma şansınızı arttırmak isterseniz ise; Pasta Şefi iş arayanlar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...