İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Operatör İş İlanları

Yol, köprü, bina ve diğer yapıların inşasında kullanılan ağır iş makinelerini kontrol eden kişiye operatör adı verilmektedir. Genellikle erkekler tarafından icra edilen bir meslek olan makine operatörlüğü için gerekli ehliyet ve deneyime sahip olmak gerekmektedir. Eğer siz de operatör iş ilanları arıyorsanız doğru adrestesiniz. Pariyer.com çalışan arayanlarla iş arayanları ortak bir platformda buluşturarak hem iş bulma hem de çalışan bulma sürecini kolaylaştırmaktadır. Sayfamızda yer alan makine operatörü iş ilanlarını inceleyerek size en uygun olan ilana online başvuru yapabilirsiniz.

Operatör Ne İş Yapar?

Operatör, makine operatörü ya da kepçe operatörü olarak da bilinmektedir. Operatörün görevleri genel olarak; kullandığı iş makinesinin türüne göre değişkenlik göstermektedir. Operatörlerin genel sorumluluk ve iş tanımları incelendiğinde ise; vinç, hafriyat kamyonu, buldozer, ekskavatör ve diğer ilgili ekipmanları çalıştırmak ve kullanmak, ekipmanı doğru yönde ve doğru açıda kullanmak, arıza tespit ettiği bir ekipmanı ilgili birime raporlamak, ekipmanların sorunsuz ve düzgün bir şekilde çalışabilmesi için periyodik olarak güvenlik ve servis kontrollerini yapmak, iş makinesini, şirketin işletme güvenliği politikalarına ve prosedürlerine uygun olarak kullanmak gibi sorumluluklar görülmektedir. Operatörün kullandığı iş makineleri; olası bir kaza durumunda büyük hasarlar meydana getirebileceğinden kişinin son derece özenli ve dikkatli çalışması gerekmektedir. Çoğunlukla şantiye, inşaat ve kazı alanlarında çalışan operatörler, gerekli göz ve el koordinasyonuna da sahip olmalıdırlar.

Operatör Olmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Operatör olabilmek ve operatör arayan firmalarda görev alabilmek için birtakım koşulları sağlamak gerekmektedir. Bunlardan ilki G sınıfı ehliyete sahip olma zorunluluğudur. İş makinesi operatörü olabilmek için kişinin sürücü kursları tarafından verilen G sınıfı ehliyet eğitimini başarıyla tamamlaması gerekmektedir. G sınıfı ehliyet sahibi olmak, kişinin tüm iş makinelerini kullanabileceği anlamı taşımamaktadır. Çünkü sürücü kurslarında, yalnızca kullanılmak istenen iş makinesi türüne yönelik eğitim verilmektedir. Bunun yanı sıra operatör olmak için kişinin operatör belgesi de alması gerekir. Operatörlük belgesi alınabilmesi için; Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir operatörlük kursuna kayıt olunması, teorik ve uygulamalı eğitimlere katılınması ve ilgili sınavdan başarılı olunması gerekmektedir.

Makine Operatörü Maaşları

Operatör arayanlar tarafından farklı maaş teklifleri sunulduğunu sayfamızdaki ilanları incelediğinizde de görebilirsiniz. Makine operatörü maaşları; firmadan firmaya ve kişinin deneyimine göre farklılık göstermektedir. Kepçe operatör iş ilanları ve makine operatör iş ilanlarını sayfamız üzerinden inceleyerek kendi fiyat beklentinize uygun bir ilana hemen online başvuru yapabilirsiniz. Operatör olmak için kendinizde birtakım nitelikleri de geliştirmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Bu niteliklerden bazıları; yorucu ve tehlikeli çalışma ortamlarına uyum sağlayacak fiziksel yeterliliğe sahip olmak, ekip çalışmasına yatkınlık göstermek, esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabiliyor olmak, sorumluluğundaki işleri zamanında bitirmek, ağır iş makinelerini kullanırken daima dikkatli ve titiz davranmak gibi niteliklerdir. Eğer kendinizin bu niteliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ve operatör olmak için gerekli belgelere sahipseniz, kategorimizdeki iş ilanlarını incelemeye başlayabilirsiniz. Ayrıca kendi iş arama ilanınızı yayınlamak isterseniz Operatör iş arayanlar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...