İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Öğretmen İş İlanları

Öğretmenlik yapmak istiyor ancak bir türlü aradığınız işi bulamıyorsanız doğru adrestesiniz! Sayfamız üzerinde çeşitli eğitim kurumlarının yayınlamış olduğu öğretmen iş ilanları bulunmaktadır. Siz de bu ilanları inceleyerek size en uygun olanlarına hemen kolayca online başvuru yapabilirsiniz. Kadrolu öğretmen alımı, mezun öğretmen kontenjanından daha az olduğu için öğretmenlik yapmak isteyen pek çok kişi iş bulmakta zorlanmaktadır. Atanmayı bekleyen öğretmenler bu yüzden ücretli öğretmenlik yapmayı tercih etmektedirler. Ücretli öğretmenlik, özellikle bölgesel öğretmen açıklarını kapatmak için izlenen bir yöntemdir. Kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerin dışında kalan ücretli öğretmenler, verdikleri ders saatine göre ücretlendirililer. Aynı zamanda part-time olarak sigorta girişleri yapılır. Ücretli öğretmenlik için her sene okullara başvuru yapılmalıdır. Ücretli öğretmenlik için başvurular; il ilçe milli eğitim müdürlüklerince alınır. Eğer öğretmenlik yapmak istiyorsanız izleyebileceğiniz bir yöntem budur. Ancak ücretli öğretmenliğin kendince dezavantajları bulunmaktadır. Part time sigorta girişi yapılması, her sene başvuruların kaçırılmadan yapılması, okul tatil iken ödeme yapılmaması, okul tatil iken sigorta ödenmemesi, resmi bayram ve tatilller ödeme ve ücret alamaması, maaşının vereceği ders sayısına göre değişmesi, boşluk yoksa başvuru yapsa bile işe alınmama ihtimali olması gibi. Bu yüzden pek çok öğretmen ve öğretmen adayı ücretli öğretmenliği de bu gibi sebepler yüzünden tercih etmemekteler. Bunun yerine, öğretmen iş ilanları bulunabilecek özel sektörde şanslarını denemekteler. Özel sektörde öğretmenlik yapmak; hem ücretli öğretmenlikten daha fazla gelir elde edebilmenizi hem de düzenli bir maaş ve sigortanızın olmasını sağlar. Bu yüzden siz de özel sektörde öğretmenlik yapmayı düşünebilirsiniz. Bunun için sayfamızdaki ilanları incelemeniz ve başvuru gerçekleştirmeniz yeterli.

Öğretmenler Neler Yapar?

Öğretmenlik; kadrolu, sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik gibi birkaç farklı sistemde yürütüldüğünden öğretmenler neler yapar sorusuna her bir sistem için farklı yanıtlar bulmak mümkün. Kamu ya da özel sektörde görev alan öğretmenlerin görev tanımları arasında; yıllık planlar hazırlamak, sınıflarla panolar hazırlamak, her gün günlük plan hazırlamak, toplantılara ve öğretmenler için düzenlenen seminerlere katılmak, nöbet tutmak, değerlendirme formları doldurmak, her dönem sonunda kişisel dosyalar doldurmak, veli toplantıları düzenleyerek öğrenci hakkında bilgilendirmeler yapmak, sosyal kulüp aktivitileri düzenlemek, rehberlik çalışmaları yapmak, eğitim verilen öğrencinin yaş grubuna göre etkinlikler düzenlemek, bilgi yarışmalarına öğrencileri hazırlamak, gerektiğinde saha çalışması yapmak, belirli gün ve haftalarla ilgili programlar ve etkinlikler hazırlamak gibi maddeler yer alır. Bu görev tanımları kurumdan kuruma farklılık gösterebileceği gibi genellikle her öğretmenin yapmakla yükümlü olduğu işler arasındadır. Bu işlerin yanı sıra bir öğretmenin yapması gerekenlerden en önemlisi elbette öğrencinin faydasına olabilecek pek çok şeydir. Örneğin; öğrencileri yeni durumlara alıştırmak, her öğrencinin kişisel gelişimi için uygun bir eğitim ve öğrenim ortamı hazırlamak, ders konularına olduğu kadar öğrencinin kişisel gelişimine de önem vermek gibi. Bir öğretmenin iyi bir gözlemci olması çok önemlidir. Öğretmen; öğrencilerini tanımaya ve incelemeye özen göstermelidir. Çünkü, bir öğrenci hakkında fikir sahibi olabilmek için onun bir alandaki başarı ya da başarısızlığını bilmek yeterli değildir. Öğrenci davranışlarını etkileyen pek çok farklı unsurun bulunacağı unutulmamalıdır. Ayrıca öğrencinin yalnızca derse ilişkin sorunlarına değil başka sorunlarına da eğinilmelidir. Öğretmen; öğrencinin sorunlarıyla yakından ilgilenerek ona özgüven ve özsaygı kazandırmalıdır. Her okulda özel yardıma gereksinim duyan öğrenci olabilir. Bu öğrencilerin okul rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinden yardım alması için aracılık edinilmelidir. Sık sık öğrencilerin aileleriyle görüşmek gerekebilir. Çünkü bazı sorunlar için anne babalardan da yardım almak faydalı olacaktır. Sınav puanları, öğrencinin başarılarını saptamak için yeterli bir ölçüt olmamalıdır. Bu yüzden bir öğretmen, öğrencilerinin kişisel gereksinimlerini ve karşılaştıkları engelleri tanımaya da özen göstermelidir. Öğrencilere mesleksel rehberlik yapmak da bir öğretmenin görevidir. Çeşitli mesleklerin tanıtımının yapılması hem öğrencinin bu mesleklere ilgi duyabilmesini sağlar hem de öğrenciler bu mesleklerle yaşamdaki gerçek bağı da kurmayı öğrenirler. Bir öğretmen, bir birey yetiştirdiğinden görev ve sorumlulukları da hayli fazladır. Bu yüzden öğretmenlik iş ilanlarına başvuru yapmadan önce bu yeterliliklere sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.

Kimler Öğretmen Olabilir?

Kamuda kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlik yapabilmek için mesleki alanla ilgili en az lisans mezuniyetine sahip olmak gerekir. Eğer Eğitim Fakültesi dışındaki farklı bir fakülteden mezun olunmuşsa; pedagojik formasyon almış olmak gerekir. Öğretmenlik stajını tamamlamış olmak gerekir. Stajyer öğretmen; öğretmenlik eğitimlerini tamamladıktan sonra ders kurumlarında ders ücreti karşılığında görev yapan kimsedir. Öğretmenlik bölümlerine göre staj durumu farklılık gösterebilmektedir. Stajyer öğretmenler, staj süreci içinde temel eğitim, uygulamalı eğitim ve hazırlayıcı eğitim alırlar. Stajyer öğretmen, öğretmenliğe atanıp 1 yıldan 3 yıla kadar stajyer olarak çalışabilir. Kamuda görev alabilmek için öğretmenlerin ayrıca Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında başarı elde etmesi gerekmektedir. Bundan sonra mesleki mülakata girer ve bu mülakat sonucunda puanı yeniden hesaplanır. Atanmak için gerekli puanı elde ediyorsa ataması gerçekleştirilir. Özel eğitim kurumlarında öğretmen olabilmek için ise bu şartlar gerekli değildir. Özel okullarda her kurum kendi bünyesine göre istihdam sürecini planlamaktadır. Özel eğitim kurumlarında işe alım süreci genellikle eğitim öğretim yılının ikinci döneminde başlar. Özel eğitim kurumlarından bazıları işe alacakları öğretmenleri yazılı sınav ve mülakatlara tabi tutarlar. Bu sınav ve mülakattan başarı sağlayan öğretmenden bir de örnek ders anlatımı istenir. Bunda da başarılı olan kişi o kurumda öğretmen olarak görev alabiliyor. Özel eğitim kurumlarında en çok istihdamın bulunduğu alan sınıf öğretmenliği olarak biliniyor. Sayfamızda yer alan öğretmen iş ilanları İstanbul, Ankara, İzmir gibi çeşitli illerdeki ilanlar, bu özel eğitim kurumlarının açmış olduğu ilanlardır. Okul öncesi öğretmen iş ilanları, matematik öğretmeni iş ilanları, sınıf öğretmeni iş ilanları, rehber öğretmen iş ilanları gibi farklı branşlardaki iş ilanlarına sayfamız üzerinden göz atabilirsiniz. Öğretmen olmak hem çok keyifli hem de büyük sorumluluk isteyen bir iştir. Eğer siz de bu sorumluluğu almak ve bu keyfi tatmak istiyorsanız hemen iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Öğretmen adaylar ve öğretmenler tarafından merak edilen sorulardan biri öğretmen ne kadar maaş alır sorusudur. Öğretmen maaşları; çalışılan kuruma, öğretmenin meslekteki deneyimine, branşına ve verdiği ders saatine göre farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca kamu ile özel eğitim kurumları arasındaki maaşlar da farklılık göstermektedir. Kimi öğretmenler bir kurumda tam zamanlı olarak öğretmenlik yaparken özel dersler de vermektedirler. Bu, gelirinizin daha da artmasına yardımcı olacaktır. Biyoloji özel ders , Matematik, Türkçe, İngilizce, Almanca, Fizik gibi alanlarda özel ders vermek için siz de kendi iş arama profiliniz sitemiz üzerinden oluşturabilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...