İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Moda Tasarımı İş İlanları

Moda tasarımcısı ve modelistlerin arayışta olduğu tüm moda tasarım iş ilanları kategorimizde sizlerle buluşuyor. İş arayanlar ve çalışan arayanların ortak buluşma noktası olan Pariyer’de herkese uygun bir ilan bulunuyor. “Moda Tasarımı” kategorimizde siz de aradığınız işi kolayca bulabilirsiniz. Sayfamızda yer alan moda tasarımı iş imkanlarını inceleyerek size uygun bir iş ilanına hemen online başvuru yapabilirsiniz.

Moda Tasarımı Ne İş Yapar?

Moda tasarımcısı; özgün kıyafet, ayakkabı ve çeşitli aksesuarlar tasarlayan kişiye denir. Moda tasarımcısının temel görev tanımı; tasarımlarını çizmek, kullanılacak kumaş ve desenleri seçmek, tasarımı yapmış olduğu ürünlerin üretim aşamasında gerekli talimatları vermek ve denetlemeler yapmaktır. Moda tasarım mezunu ne iş yapar sorusu, bu alanda en çok merak edilen soruların başında geliyor. Moda tasarımcılığı genel olarak; haute couture, hazır giyim ve sokak modası gibi hitap ettiği kitleye göre farklı kategorilere ayrılmaktadır. Dolayısıyla moda tasarımcısının görev tanımları ve çalıştığı kategori, firmadan firmaya göre farklılık göstermektedir. Moda tasarımı ne iş yapar sorusuna genel olarak birkaç görev tanımı ve sorumluluktan bahsederek yanıt vermek mümkündür. Moda tasarımcısının; hazırlanacak olan kreasyon için bir tema seçiminde bulunma, moda trendlerini inceleyerek hedef kitlesine hitap edecek tasarımları belirleme, firmanın ürünleri ve tasarımları için hedef pazarları tanımlama, kumaş örnekleri almak için üreticileri ve ticari fuar alanlarını ziyaret etme, tasarımların nihai üretimlerini denetleme, tek tip bir tasarım çizgisinde ilerleyebilmek için diğer tasarımcılarla ve ekip üyeleriyle çalışma, örnek kıyafetlerin modeller üzerindeki görünümlerini inceleyerek ürünün hedef kitleyle eşleştiğinden emin olma, pazarlama amaçlı satış noktaları, butik ve gerektiğinde farklı kişi ya da markalarla işbirliği yapma, yeni moda trendleri, kumaş, renk ve desen modasını daima takip ederek günceli yakalama gibi görev ve sorumlulukları bulunmaktadır.

Nasıl Moda Tasarımcısı Olunur?

Moda tasarımcısı olmak için üniversitelerin “Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı” ya da “Moda Tasarımı” bölümlerinden lisans derecesi ile mezun olma şartı bulunmaktadır. Moda tasarım asistanı iş ilanları için ise bazı firmalar meslek liselerinden mezun olan kişileri ya da bu alanda kendini geliştirmiş deneyim sahibi kişileri de tercih etmektedirler. Moda tasarımcısı olmak için mezuniyet şartından ziyade birtakım nitelik koşulları da vardır. Tam zamanlı ya da freelance moda tasarımı iş ilanları incelendiğinde de firmaların bu niteliklere önem verdiği görülmektedir. Moda tasarımcısında bulunması gereken niteliklerden bazıları; tasarıma yönelik fikirlerini ve vizyonunu illüstrasyon yoluyla ifade edebilecek sanatsal kabiliyete sahip bulunma, bilgisayar destekli tasarım programları ve grafik düzenleme programlarını kullanabiliyor olma, renklerdeki en küçük farklılıkları bile ayırt edebilecek iyi bir göze ve renk seçiciliğine sahip olma, özgün ve işlevsel tasarımlar oluşturabilmek için yaratıcılığa sahip olma gibi niteliklerdir. Bir moda tasarımcısında bulunması gereken en önemli niteliklerden biri yaratıcılıktır. Bir tasarımcı ne kadar yaratıcı, vizyon sahibi ise ve bunları diğer kişilere de ne kadar yansıtabiliyorsa bu meslekte o kadar başarılı olur. Moda tasarımcısı maaşları kişiye iyi bir gelir kaynağı sağlamaktadır. Genel olarak 3500 ve üzeri olarak belirlenen moda tasarımcı maaşları; kişinin deneyimine ve çalıştığı firmaya göre de farklılık gösterebilir. Moda tasarımcısı maaşları hakkında daha detaylı fikir edinmek için sayfamızda listelenen ilanların fiyat tekliflerine göz atabilirsiniz. Aradığınız moda tasarımcı iş ilanlarını bulmak için de hemen kategorimizi incelemeye başlayabilir ve size uygun iş ilanına online olarak başvuru yapabilirsiniz. Eğer kendi iş arama ilanınızı yayınlamak isterseniz ise; Moda Tasarımı iş arayanlar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...