İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Makyöz İş İlanları

Makyaj yapan kişiye makyöz, makyaj uzmanı, makyaj sanatçısı gibi unvanlar verilir. Makyözler; kuaför salonlarında, güzellik merkezlerinde, otellerde, setlerde, televizyonlarda, makyaj stüdyolarında çalışabilecekleri gibi arzu ederlerse freelance olarak da çalışabilirler. Eğer siz de makyaj yapma konusunda yetenekliyseniz; bu alanda deneyimiz ve eğitiminiz varsa aradığınız iş ilanları Pariyer.com’da sizleri bekliyor. Sayfamızda yer alan makyözlük iş ilanlarını inceleyerek bu ilanlardan size en uygun olanına hemen online başvuru yapabilirsiniz. Sayfamızda yer alan iş ilanları arasında güzellik salonuna makyöz iş ilanları, kuaför salonlarına makyaj iş ilanları gibi ilanlar bulunmaktadır.

Makyöz Kime Denir?

Makyöz, renkli kozmetik ürünleri kullanarak kişinin güzel taraflarını ortaya çıkaran ve kusurlarını kapatmayı sağlayan kimsedir. Özellikle son yıllarda çok daha profesyonelce yapılan makyajlar, kişilerin kendi özel günlerinden ziyade davet ve törenlerde de makyaj yaptırmasının kapısını açmıştır. Geçmişte insanlar yalnızca düğün, nişan, nikah ya da birinci dereceden yakınının düğünü gibi zamanlarda bir makyöze makyaj yaptırırken; günümüzde bu, çok daha yaygınlaşmıştır. Mezuniyet törenlerinde, düğün, davet ve partilerde, kokteyl, tören ve balo gibi etkinliklere katılırken kadınlar olabildiğince özenli bir şekilde hazırlanmaktalar. Gerek freelance makyaj sanatçıları gerekse de bir güzellik salonundan makyaj hizmeti alan kadınlar, güzelliklerini makyajla taçlandırmaktadırlar. Makyözler, kişilerin beklentilerini, giyeceği kıyafeti ve katılacağı daveti göz önüne bulundurarak onlar için en iyi makyajı yapan kişilerdir. Kişinin yüzünü şekillendirme, doğru makyaj ürünleri ile güzel hatlarını öne çıkarma ve kusurlarını kapatma gibi işlemler gerçekleştiren makyaj sanatçıları, çeşitli eğitimler alarak ve trendleri takip ederek bu işte kendilerini sürekli geliştiren kimselerdir.

Makyöz Ne İş Yapar?

Makyöz ne iş yapar sorusu akıllara direkt olarak “makyaj” yanıtını getirse de aslında teknolojinin gelişmesiyle birlikte makyajın da farklı türleri meydana gelmiştir. Dolayısıyla makyöz, bu makyaj türlerinden biri ya da birkaçı alanında uzmanlaşmakta ve uzmanlaştığı tür ile doğru orantılı olarak iş tanımı değişebilmektedir. Makyaj türlerinden bazıları; kalıcı makyaj, porselen makyaj, gelin makyajı, profesyonel makyaj gibi seçeneklerdir. Kimi makyözler yalnızca gelin makyajı alanında uzmanlaşırken kimileri kalıcı makyaj alanında kendilerini geliştirmektedir. Sayfamızda kalıcı makyaj iş ilanları da bulunmaktadır. Eğer siz de kalıcı makyaj konusunda deneyimliyseniz ya da bu alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu ilanları da inceleyebilirsiniz. Makyöz iş ilanlarını incelediğinizde görebileceğiniz birtakım görev tanımları şu şekilde sıralanabilir: Kişinin cilt tipine, yüz şekline uygun renk ve ürünlerle makyaj yapmak. Kişinin beklentilerini anlayarak buna en uygun şekilde hizmet sunmak. Makyaj trenlerini takip ederek günceli yakalamak. Makyaj markalarını ve ürünlerini çok iyi bilmek. Yüz tipleri, cilt tipleri ve ten rengi konusunda bilgi sahibi olmak.

Makyaj Uzmanı Maaşları

Makyöz ya da makyaj uzmanı maaşları; kişinin deneyimine, bu alandaki yeteneğine, tanınırlığına ve çalıştığı kuruma göre değişkenlik gösterebilir. Son yıllarda makyaja verilen önemin artması, kalifiye makyaj sanatçılarına duyulan gereksinimi arttırmıştır. Pek çok tasarım ekibi, kuaför ya da güzellik salonu, televizyon set ekibi ya da makyaj stüdyoları kalifiye makyözlere ihtiyaç duymaktadır. Hal böyle olunca makyöz maaşları da tatmin edici bir seviyededir. Makyözler ayrıca freelance olarak da çalışabilirler. Freelance çalıştığınız zaman özel gün makyajları, gelin makyajları gibi makyajlarda beklediğiniz fiyatı siz belirleyebilir yalnızca haftada birkaç randevu ile bile iyi bir gelir kaynağı elde edebilirsiniz. Makyöz iş ilanları İstanbul, freelance makyaj iş ilanları, makyaj stüdyoları ilanları, kuaför makyöz iş ilanları ve çok daha fazlasını sayfamız üzerinden inceleyebilirsiniz. Kendi iş arama profilinizi oluşturmak isterseniz ise Makyaj iş arayanlar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...