İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Kredi-Finans Danışmanı

Son zamanlarda sıklıkla adını duymaya başladığımız mesleklerden biri olan kredi finans danışmanlığı iş ilanlarına sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Kredi finans danışmanı; kişi kredi çekmek istediğinde, nakite ihtiyaç duyduğunda ona danışmanlık eden kimsedir. Kredi finans danışmanı, bireysel olarak hizmet verebileceği gibi bir kredi finans danışmanlık şirketinde de görev alabilir. Eğer siz de kredi finans danışmanı olarak bir iş arayışında iseniz hemen sayfamızda yer alan iş ilanlarını inceleyebilirsiniz.

Kredi-Finans Danışmanlığı Nedir?

Finansal danışman olarak da adlandırılan kredi finans danışmanlığı son yılların en popüler meslekleri arasında yer almaktadır. Peki kredi finans danışmanlığı nedir? Kredi finans danışmanları; kişilere ve kurumlara finans alanında yardımcı olan ve destek sağlayan kimselerdir. Bir finans kredi danışmanı, bireylerin ya da şirketlerin taşınır veya taşınmaz varlıklarını piyasada değerlendirme işleriyle ilgilenir. Kredi finans danışmanları aynı zamanda; bireysel emeklilik ve hayat sigortası gibi konularda da hizmet ve danışmanlık verirler. Günümzüde çoğu küçük ve büyük işletme bir kredi finans danışmanı ile çalışmaktadır. Özellikle yatırım yapılacağı zaman ya da nakite ihtiyaç duyulduğunda kredi finans danışmanlarının görüşünü ve onların desteğini almak hem bireyleri hem de şirketleri daha doğru bir karara itmektedir.

Kredi Finans Danışmanı Ne İş Yapar?

Genel olarak kişi ve şirketlere finansal alanda yardım ve destek sağlama işi olarak tanımlanan kredi finans danışmanlığının arka planında daha pek çok farklı görev tanımı yer almaktadır. Kredi finans danışmanı ne iş yapar diye merak edenler için görev tanımlarını şu şekilde sıralayabiliriz: Portföy yönetimi yapmak, finans piyasalarının geleceğiyle ilgili analizler yapmak ve bu analizleri raporlamak, bilanço analizleri yapmak, yatırım ortamları için gerekli fizibilite işlemleri gerçekleştirmek, banka ilişkilerinin yönetimini sağlamak, finansal tüm hareketleri plana koymak gibi işlerdir. Bunların yanı sıra kredi finans danışmanı olarak görev alacak bir kimsenin; finansal planlama, gayrimenkul değerlendirme süreçleri, sigorta çeşitlilikleri, emeklilik ve risk yönetimi alanlarında da bilgi birikimine sahip olması beklenir. Kredi ve finans danışmanı olmak için tercihen üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bölümlerinden lisans eğitimi almış olmak gerekir. Bunun yanı sıra kişi, özel eğitim kurumlarından finans danışmanlığı ile ilgili eğitim ve sertifikalar alarak kendini daha da geliştirebilir. Bu eğitim ve sertifikaları alırken, MEB onaylı veya tanınmış üniversitelerin vermiş olduğu programları tercih etmenizde yaraer var. Tüm bu sertifikalar işe alım süreçlerinde kişilere destek olmaktadır.

Kredi Finansal Danışman Maaşları

Üniversitelerin ilgili bölümlerinde eğitim alan ya da bu alanda deneyim kazanmak isteyen pek çok kişi, kredi finansal danışman maaşlarını merak etmektedir. Kredi finans danışmanı maaşlarındaki en önemli belirleyici faktör kişinin bu alandaki deneyimi ve başarısıdır. Geleceği olan ve kazançlı meslekler arasında yer alan kredi finansal danışmanların maaşları başlangıç olarak 2800 TL civarındadır. Kişinin deneyimi arttıkça ve pozisyonda ilerledikçe maaşı da bunlara bağlı olarak artaracaktır. Kredi finans danışmanlarının maaşları çalıştıkları sektör ve firmaya göre de farklılık göstermektedir. Kredi finans danışmanı olarak iş bulma olasılığı en yüksek sektörlerden bazıları; sigortacılık, finans-ekonomi, danışmanlık hizmetleri firmaları ve sağlık sektörleridir. Kredi finans danışmanları bu sektörlerin finans, sigorta, satış, pazarlama ve hizmet departmanlarında görev alabilirler. Eğer siz de kredi finans danışmanlığı yapmak istiyorsanız aradığınız işi sayfamızdaki iş ilanlarını inceleyerek kolayca bulabilirsiniz. Eğer banka sektörüne de ilgiliyseniz ve bankacılık da size uygun bir meslekse Bankacılık sayfamızdan bankacı iş ilanlarına da göz atabilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...