İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Kısaca garson yamaklığı olarak da bilinen komilik; genellikle genç erkeklerin yaptığı bir meslektir. Özellikle öğrencilerin ya da garsonluk alanında ilerlemek isteyenlerin ilk mesleklerinden biri olan komilik; otellerde, lokantalarda ve benzeri yerlerde yapılabilmektedir. Eğer siz de komi olmak istiyorsanız sayfamız üzerinden komi iş ilanlarını inceleyerek, size uygun olanlarına hemen kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Komi Nedir?

Komilik mesleği çoğu zaman garsonluk mesleği ile karıştırılmaktadır. Bu yüzden “komi nedir” sorusu hayli merak uyandırmaktadır. Komi; otel, restoran ve benzeri yerlerde, servis öncesi ve servis sonrası elemanlarına yardım eden kimselerdir. Komileri garsonlardan ayıran temel nokta da budur. Komiler, garsonla birlikte çalışan ve servis sürecinde garsona yardımcı olan kişilerdir. Bu sebeple de komilere garson yamağı da denmektedir. Komiler, çoğunlukla hizmet sektörüne yeni adım atmış olan genç erkeklerden oluşmaktadır. Özellikle turizmin yoğun olduğu bölgelerde dönemsel olarak öğrenciler, komilik yapabilmektedirler. Komiler kimi yerlerde garsonların yanı sıra; aşçılara da yardımcı olabilmektedir. Garson komi iş ilanlarına çoğunlukla garsonun yardımcısı olarak çalışmak isteyen kişiler başvuru yapmaktadır. Komiliğin bir sonraki seviyesi garsonluktur. Pek çok yerde her garson, deneyim kazanmak için bir süre komilik yapmaktadır. Eğer siz de hizmet sektörüende bu alanda deneyim kazanmak istiyorsanız komilikle işe başlayabilirsiniz.

Komi Ne İş Yapar?

Komi nedir sorusu kadar merak edilen bir başka soru da komi ne iş yapar sorusu. Komiler; restoran, lokanta, otel gibi yerlerde mutfak işlerine, garsonlara veya aşçılara yardımcı olan kimselerdir. Komiler, çoğunlukla garsonun sağ kolu gibi çalışsalar da mutfak işlerine de yardımcı olabilmektedirler. Mutfak komi iş ilanları, çoğunlukla mutfak işlerine yardımcı olacak komiler için açılmaktadır. Hizmet sektöründe oldukça önemli bir yere sahip olan komiler, işlerin düzenli bir şekilde ilerleyebilmesinde aktif olarak rol oynamaktadırlar. Komilerin görevleri arasında; masayı müşterilere hazır hale getirmek, masa örtüleri kirlenmişse değiştirmek, etrafı temizlemek ve düzenlemek, masanın üzerinde bulunan tuz, şeker, karabiber, peçete gibi eksiklikleri gidermek, ana yemek öncesinde getirilen su, servis, içecek, ekmek gibi ikramların masaya getirilmesi, yemekleri mutfaktan masaya kadar taşımak, yemekler yendikten sonra boş tabak ve bardakları mutfağa götürmek gibi sorumluluklar yer almaktadır. Komiler, komi şefi ve garsonla bir uyum içinde çalışmalı ve gerektiğinde onlardan gelen direktiflere ayak uydurmalıdır.

Komi Maaşları Hakkında

Komi maaşları; işletmenin büyüklüğüne, çalışma saatlerine ve deneyime göre farklılık gösterebilmektedir. Komiler, genellikle vardiyalı olarak çalışmaktadır. Restoran ve otel gibi yerlerde günün büyük bir kısmında hizmet verildiği için buralarda çalışanların genel çalışma şekli vardiyalı olarak çalışmaktır. Komi maaşları çoğunlukla asgari ücret civarında başlayıp işletmenin büyüklüğüne göre daha da artış gösterebilmektedir. Komi iş ilanları İstanbul Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası’nın yanı sıra turizmin yoğun olduğu Antalya, Muğla, İzmir gibi şehirlerde de oldukça fazladır. Bunların yanı sıra; komi iş ilanı Ankara ili ihtiyaçları için de sayfamızdaki ilanları inceleyebilirsiniz. Okul tatil dönemini çalışarak geçirmek, hizmet sektöründe aktif olarak rol almak ya da garsonluk alanında deneyim kazanmak istiyorsanız komilik mesleği sizler için de doğru bir alternatif olabilir. İşverenlerin komilerde aradıkları genel nitelikler arasında; temizliğe ve hijyene önem verme, ekip çalışmasına uyum sağlayabilme, düzgün diksiyona sahip olma, güler yüzlü olma, uzun saatler ayakta kalabilecek fiziksel dayanıklılığa sahip olma gibi kriterler yer almaktadır. Eğer siz de kendinizi bu kriterlere uygun hissediyorsanız hemen şimdi sayfamızda yer alan komi iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Eğer garsonluk alanında deneyiminiz var ise Garson iş ilanları sayfamızdaki ilanlara da göz atabilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...