İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Katalog Çekimi İş İlanları

Katalog mankeni ya da katalog çekimi iş ilanları; çoğunlukla büyük markaların online ya da daha küçük markaların online ve basılı mecralarındaki kataloglarda, ürünlerin tanıtılması iş tanımını kapsar. Katalog çekimleri genellikle stüdyolarda yapılsa da markanın arzu ve talebine göre; dış mekanda da gerçekleşebilir. Katalog mankeni olabilmek için fiziksel birtakım gereklilikler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra markanın özel olarak talep ettiği gereklilik ve yetkinlikler de olabilir. Örneğin; dans yetkinliklerinin olması, sportif bir vücuda sahip olunması, etnik yüz hatlarına sahip olunması gibi. Eğer siz de katalog mankeni olarak katalog çekimlerinde görev almak istiyorsanız hemen sayfamızda bulunan katalog çekimleri iş ilanlarını inceleyebilir ve size en uygun olana kolayca online başvuru yapabilirsiniz.

Katalog Çekimi Nedir?

Markaların ve işletmelerin ürettikleri hizmet ve ürünlerin tanıtımı için hazırlanan online ya da offline çıktıya katalog denir. Günümüzde özellikle dijitalleşmeyle birlikte çoğu ürün ve hizmet katalogları online platformlarda yayınlanmaktadır. Bu kataloglar için ürün ya da hizmetlerin tanıtılmasında görev alan kişilere ise; “katalog mankeni” adı verilir. Markalar; katalog mankeni seçiminde çoğunlukla ürüne, hizmete ve markaya uygun kişilerle çalışmayı tercih ederler. Kataloglar, firmanın birer reklam ve pazarlama ürünü olduğundan tüm markalar katalog çekimlerine çok önem verirler. Katalog çekimi süreleri değişkenlik gösterebilmektedir. Çekim süresi boyunca disiplinli davranmak ve iş saatlerine uymak oldukça önemlidir. Katalog çekimleri başvuru yaparken bu noktaları göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Katalog Mankenliği Hakkında Merak Edilenler

Reklam ve tanıtım amaçlı projelerde görev alan katalog mankenleri; özellikle tekstil markalarıyla sıkça çalışırlar. Tekstil markalarının yeni sezon kreasyonlarının katalog çekimleri için katalog mankenlerine ihtiyaç duyulur. Katalog mankenleri genellikle bir ajans ile birlikte çalışır. Marka, katalog çekimine uygun mankenin bilgilerini ajansa iletir ve ajans, bünyesine bu kriterlere uygun manken adayına işi iletir. Katalog mankenliğine özellikle yeni başlayanlar için bir ajansla birlikte çalışmak oldukça önemlidir. Bunun için dilerseniz sayfamızda yer alan katalog çekimi için manken aranıyor ilanlarını inceleyebilir ve ajansların iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Bazı çocuk giyim ve oyuncak markaları; katalog mankeni olarak çocuklarla çalışmayı tercih ederler. Bunun için çocukların çocuk modellik-mankenlik ajanslarına kayıt olması gerekir. Mankenlik ve modellik alanlarına ilgili duyuyorsanız bu işe başlamak için katalog çekimleri doğru bir seçenek olabilir. Son dönemlerin en popüler mesleklerinden biri olan katalog mankenliği işlerine hem erkekler hem de kadınlar başvuru yapabilir.

Katalog Çekimi Fiyatları Nasıldır?

Katalog fotoğraf çekimi; bir giyim markasının giyim ürünleri ile yapılabileceği gibi bir ayakkabı tanıtımı, aksesuar tanıtımı da yapılabilir. Mücevher katalog çekimi de son zamanlarda hayli yaygındır. Katalog modelliği yapacaksanız bu ürünlerin hepsinin tanıtımında görev alabilirsiniz. Katalog çekimi fiyatları; çalışılan markaya, kişinin deneyimine, katalog çekiminin süresine bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Son zamanlarda önemli bir gelir kaynağı haline gelen katalog mankenliği pek çok kişi tarafından tek iş olarak yürütülür. Tam zamanlı bir işte çalışanlar ise; ek iş olarak katalog mankenliği yapmaktadır. Katalog mankenlerinin; düzenli spor, sağlıklı beslenme, cilt bakımı ve dinamik bir görünümü koruma gibi konularda her zaman özenli olmaları gerekmektedir. Eğer siz de bu niteliklere uygun olduğunuzu düşünüyorsanız ve katalog mankeni olmak istiyorsanız hemen sayfamızda yer alan iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Katalog mankenliğinin yanı sıra; prova mankenliği de yapmak isterseniz Prova Mankeni kategorimizdeki iş ilanlarını inceleyebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...