İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Kasiyerlik mesleği, pek çok farklı sektörde var olan ve var olmaya da devam edecek bir meslektir. Kasiyer en kısa tanımıyla; ticari kuruluşlarda mal ve hizmet satışına ilişkin bedeli tedarik eden, karşılığında da fiş veren kişilere denmektedir. Gündelik hayatta da gidilen pek çok yerde kasiyerler ile karşılaşılmaktadır. Örneğin bir markette, bir sinema gişesinde, mağazalarda ya da restoranlarda… Eğer siz de kasiyer olmak istiyorsanız hemen şimdi sayfamız üzerinde yer alan ilanları inceleyerek başvuru yapabilirsiniz.

Kasiyer Nedir?

Kasiyer; bir işletmede ya da kuruluşta müşterinin kasa ile ilgili tüm işlemlerini yapan, fiş kesen, kasa açılış ve kapanışlarını yapan kişidir. Kasiyer iş ilanları; perakende sektörünün gelişmesiyle birlikte daha da artmıştır. Kasiyerlik mesleği hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilmektedir. Sektörün sürekli kasiyerlik yapacak personellere ihtiyaç duyması, öğrencilerin de part time olarak kasiyerlik yapabilmesine olanak sağlamaktadır. Yani kasiyerlik mesleği tam zamanlı olarak yapılacağı gibi yarı zamanlı olarak da yapılabilmektedir. Kasiyerler; müşterilerle firma arasında bir köprü görevi görmektedir. Bu yüzden kasiyerlik yapacak kişinin güler yüzlü olması ve insan ilişkilerinin başarılı olması son derece önemlidir. Kasiyerin firmaya olan sorumlulukları bulunduğu gibi müşterilere karşı da sorumlulukları bulunmaktadır. Dolayısıyla kasiyerlik yapacak kişinin sorumluluk bilinci kuvvetli olmalıdır.

Kasiyer Ne İş Yapar?

Kasiyer olarak çalışmak istiyorsanız; kasiyerliğin gerekliliklerini bilmenizde fayda var. Kasiyer olacak kişinin yerine getirmesi gereken sorumluluklar arasında insanlarla iletişim kurmak, gelen müşterileri sıcak bir şekilde karşılamak ve uğurlamak yer almaktadır. Bunun yanı sıra bir kasiyer; firmanın ürün ya da hizmet satışına ilişkin ödeyeceği bedeli tahsil etmekle yükümlüdür. Ayrıca yine bu bedelin karşılığında fiş kesmek de kasiyerin görevleri arasındadır. Bazı işletme ve firmalarda kasiyer kasa açılış ve kapanışını da tek başına yapmaktadır. Büyük mağazalarda kasa açılış ve kapanışı çoğunlukla ekip şefi ya da müdür ile birlikte yapılmaktadır. Kasiyerin müşteri ile iletişiminin sınırı sektörden sektöre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin; bir market kasiyerinin müşteri ile iletişimi daha sınırlı iken fast food restoranı gibi yerlerde, kasiyer sipariş süreci ile de ilgilendiğinden iletişim çok daha fazladır.

Kasiyer Maaşları Hakkında

Kasiyerlere ödenen kasiyer maaşları sektörden sektöre göre farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca kasiyer olarak çalışacağınız yerde çalışma saatleri ve çalışma şekli değişken olabilir. Çalışma süreleri de fiyatların şekillenmesinde etkilidir. Kasiyer arayan restaurantlar, mağazalar, marketler ya da diğer işletmelerin kasiyerler için ayırdıkları bütçe farklı olabilir. Sayfamızda yer alan kasiyerlik ilanlarında bazı firmalar bütçeyi açıkça belirtirken bazıları “karşılıklı görüşülür” seçeneğini kullanmaktadır. Bu firmalarla iletişime geçerek maaşlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Pek çok firma; kasiyer olarak işe alacağı eleman için üniversite mezuniyet koşulu aramamaktadır. Yani üniversite mezunu olmayan kişiler için de kasiyerlik mesleği uygundur. Kasiyerlik püf noktaları arasında; öncelikle kuvvetli iletişim ve temel düzeyde hesap yeteneği yer almaktadır. Kasiyerler; müşteriler için firmanın son ayağı olduğundan markanın itibarı için kasiyerlerin iletişimi son derece önemlidir. Bu yüzden pek çok işveren işe alacağı kasiyerin; güler yüzlü olmasına, iletişim becerisinin kuvvetli olmasına özen göstermektedir. Eğer siz de bu kriterlere uygun olduğunuzu düşünüyor ve kasiyerlik mesleğine ilgili duyuyorsanız sayfamızda yer alan kasiyerlik iş ilanlarına hemen kolayca başvuru yapabilirsiniz. Üniversitede öğrenciyseniz de kasiyerlik mesleğini tercih edebilirsiniz. Ayrıca “Üniversitede Para Kazanmanın Yolları” yazımızı okuyarak gelir elde edebileceğiniz diğer yolları inceleyebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...