İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

İnşaat İş İlanları

İnşaat alanlarında yapılması gereken çeşitli görevler bulunmaktadır. Bu görevleri yerine getiren kişilere inşaat işçisi denir. İnşaat işlerinin temel kavramlarını bilen ve ekip içinde uyumlu bir şekile çalışabilen pek çok insan inşaat işleri işe uğraşabilir. Özellikle herhangi bir eğitimi, okur-yazarlığı olmayan kişiler inşaat işlerinde kolayca iş bulabilirler. İnşaat işleri arıyorum ama bulamıyorum diyorsanız hemen sayfamız üzerinde yer alan inşaat iş ilanları arasından size en uygun olanlarına başvuru yapabilirsiniz.

İnşaat İşleri Nelerdir?

İnşaat işleri temel olarak; kazma, eleme, kürekleme, taşıma, istifleme, el arabası ile malzeme taşıma gibi işlere dayanır. İnşaat işlerinde çalışabilmek için kol gücü ve fiziksel yeterlilik gerekmektedir. İnşaat işçisi; çalıştığı işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanmalıdır. Tüm bu araç, gereç ve ekipmanlara zarar vermeden çalışmalarını sürdürmek, inşaat işçisinin önemli sorumlulukları arasında yer almaktadır. İnşaat işçisi ayrıca işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine, mesleğin verimlilik ve kalite ihtiyaçlarına uygun olarak işlerini yerine getirmelidir. İnşaat işçileri her türlü bina inşaatında görev alabilirler.

İnşaat İşçisinin Görevleri Nelerdir?

Bir inşaat işçisinin yerine getirmesi beklenen görevleri arasında pek çok farklı fiziksel iş yer alabilir. İnşaat işleri ilanlarına başvuru yapmayı düşünüyorsanız öncesinde bu görevlerin neler olduğunu bilmenizde fayda var. İnşaat işçisinin görev tanımları arasında; inşaat işlerinde kullanılacak malzemelerin hazırlanması, bu malzemelerin taşınması ve kaldırılması, gerektiğinde kum eleme ve kazma gibi işlerin yapılması, kol gücüyle kazma, kürek, el arabası gibi basit işçilik aletleri ile gerektiği yerlerde görev alınması, yapılacak işlerle ilgili alınan emniyet tedbirlerine uyulması, kalıp işlerinin kalıpçıların nezaretinde yapılması, betonarme demirciliği işlerinin betonarme demircisi nezaretinde yapılması, aynı şekilde sıvacılık ve duvarcılık işlerinin de sıvacı ve duvarcıların nezaretinde yapılması, işi biten malzemelerin temizliğinin yapılması ve kaldırılması gibi görevler yer almaktadır. İnşaat işçisi olabilmek için herhangi bir eğitim şartı aranmaz. Okur-yazarlığı olmayan kişiler de inşaat işlerinde görev alabilirler. Nitelik gerektirmeyen meslekler arasında yer alan inşaat işleri; önemli ölçüde fiziksel kabiliyete dayandığından bu işi yapmaya herhangi bir fiziksel engelin bulunmaması gereklidir. İnşaat alanında çalışmak aynı zamanda yoğun güvenlik tedbirlerinin alınmasını da gerektirmektedir. Firmanın iş sağlığı ve güvenliği için aldığı önlemlere uyulmalı ve önce can güvenliği korunmalıdır.

İnşaat İşlerinde Kazançlar Ne Civardadır?

İnşaat işleri iş ilanları incelendiğinde sunulan fiyatların farklılaştığı görülmektedir. İnşaat işçisine sunulan fiyat teklifleri firmadan firmaya, kişinin deneyimine, işin süresine ve zorluğuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. İnşaat işlerinde çalışan işçiler maaşlarını aylık olarak alabildikleri gibi günlük ya da haftalık ödeme alan inşaat işçileri de bulunmaktadır. İnşaat işlerinde daha deneyimli olan kişiler usta olarak adlandırılır. Ustaların kazancı, deneyimsiz inşaat işçilerine göre daha fazladır. İnşaat işçisi, ustanın emirlerine ve iş atamalarına uymalı ve ekip içinde de uyumlu bir şekilde çalışmalıdır. İşverenlerin inşaat işçisinde aradığı nitelikler arasında; ekip çalışmasına uyum sağlamak, iş disiplinine sahip bulunmak, öğrenmeye açık olmak, inşaat işlerindeki temel kavramlara hakim olmak, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyum sağlamak, çevreye ilişkin alınan önlemlere uymak gibi niteliklerdir. Siz de inşaat işlerinde çalışmak istiyorsanız hemen sayfamızda yer alan ilanlara başvuru yapabilirsiniz. İnşaat teknikeri iş ilarını incelemek için ise ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...