İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Güzellik Uzmanı İş İlanları

Güzellik uzmanı; cilt bakımından epilasyona, makyajdan çeşitli vücut işlemlerine kadar güzellik ve bakımın pek çok alanında görev alan kimsedir. Kategorimizde yer alan güzellik uzmanı iş ilanları bu alanda deneyimli ya da deneyim kazanmak isteyen kişilere yöneliktir. Güzellik uzmanının çalışma alanları çeşitli güzellik merkezleri olabileceği gibi hastaneler de olabilir. Çalışmak istediğiniz alana göre görev tanımınız, çalışma saatleriniz ya da alacağınız ücret farklılık gösterebilir. Güzellik uzmanı maaşları, aranan nitelikler, iş tanımları gibi konulardaki merakınızı gidermek için kategorimizde yer alan güzellik uzmanı iş ilanlarını inceleyebilirsiniz. Dilerseniz bu ilanlar arasından sizin kriterlerinize uygun olan ilanlara başvuru yaparak aradığınız işi kolayca bulabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Nedir?

Bu alanda çalışmak isteyen kişilerin en sık duyduğu mesleklerden biri güzellik uzmanlığıdır. Bu yüzden de güzellik uzmanı nedir sorusu sıklıkla merak edilmektedir. Güzellik uzmanı; güzellik merkezlerinde ya da hastanelerde; epilasyon, cilt analizi ve cilt bakımı, profesyonel ya da kalıcı makyaj, çeşitli vücut işlemleri, zayıflama aletlerinin kullanımı gibi işlemleri gerçekleştiren kimsedir. Güzellik uzmanı ayrıca bu süreçlerde kozmetik bilimi ve teknolojisinden de faydalanarak müşterilerine profesyonel bir hizmet sunar. Çok sayıda güzellik merkezi ve güzellik & bakım hizmeti veren hastane olduğu için güzellik uzmanlarına duyulan gereksinim de fazladır. Kategorimizden güzellik merkezlerinde çalışacak güzellik uzmanı iş ilanlarını görüntüleyebileceğiniz gibi, hastanelerde güzellik uzmanı iş ilanlarını da inceleyebilirsiniz.

Güzellik Uzmanının Görevleri

Güzellik uzmanı olmak esasında çok yönlü bir meslek seçimidir. Çünkü güzellik uzmanı, güzellik ve bakımın her alanında yer alabilir ve her alanda deneyim kazanabilir. Güzellik uzmanı görevleri arasında; müşteriye herhangi bir işlem yapmadan önce onun istek ve taleplerini anlamak, cilt analizi yapmak, cilt tipine uygun olarak cilt bakımı yapmak, epilasyon aletlerini kullanarak istenmeyen tüylerden arındırılmayı sağlamak, manikür ve pedikür yapmak, yüz ve vücut masajı yapmak, çeşitli zayıflama ekipmanlarını kişinin ihtiyaç ve talebine göre kullanmak, profesyonel ya da kalıcı makyaj yapmak, kırışıklık/çatlak azaltan çeşitli işlemler gerçekleştirmek gibi pek çok madde yer almaktadır. Kimi güzellik merkezlerinde, güzellik uzmanları bu işlerin hepsinde görev alabildiği gibi kimi yerlerde ise her alanda farklı bir güzellik uzmanı görev almaktadır.

Güzellik Uzmanı Nasıl Olunur?

Güzellik uzmanı olmak istiyorsanız güzellik uzmanı eğitim ve sertifika programlarına başvuru yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra güzellik uzmanı olmak için Anadolu Meslek / Kız Meslek liselerinin "Kuaförlük ve Cilt Bakımı" bölümlerini okuyabilir ya da MEB onaylı kursların "Güzellik Uzmanlığı" sertifika programlarına kayıt olabilirsiniz. Ayrıca bazı özel kuruluşlar tarafından açılan "Güzellik Uzmanlığı" kursuna katılarak da uzmanlaşabilirsiniz. Eğer bu alanda lisans eğitimi de almak ve mesleğinizi daha da ileriye taşımak isterseniz; üniversitelerin "Kuaförlük ve Güzellik Bilgisi Öğretmenliği" lisans bölümünü tercih edebilirsiniz. Güzellik uzmanlığı maaşları; kişinin eğitim durumuna göre de şekillenmektedir. Bu anlamda üniversite mezunları güzellik uzmanları daha fazla gelir elde edebilmektedirler. Ancak güzellik uzmanı olmak için yalnızca eğitim almış olmak yeterli değildir. Bu alana ilgili olmak, kendi kişisel bakım ve dış görünümüne de önem veriyor olmak, iletişimi kuvvetli olmak gibi kriterler güzellik uzmanlığının olmazsa olmazlarıdır. Günümüzde hızla artan güzellik merkezlerinin ve kozmetik firmalarının sayfamızda yayınladıkları güzellik uzmanı iş ilanları sayesinde siz de aradığınız işi kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca kendi iş arama ilanınızı ve profilinizi yayınlayarak iş bulma olasılığınızı daha da arttırmak isterseniz, Güzellik Uzmanı iş arama kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...