İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Çoğunlukla erkekler tarafından tercih edilse de hem erkeklerin hem de kadınların yer alabildiği bir sektör olan güvenlik sektörü, son zamanlarda pek çok insanın istihdamını sağlayan bir sektördür. Güvenlik iş ilanları arıyorsanız sayfamızdaki ilanları hemen inceleyip kolayca online başvuru yapabilirsiniz. Öncesinde güvenlik görevlisi olabilmek için gereken kriterler, mesleğin avantajları ve dezavantajları ve özel güvenlik olmanın sorumlulukları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Güvenlik Görevlisi Ne Demek?

Güvenlik görevlisi; bir iş yeri, kurum ya da kuruluşta güvenliği sağlamakla görevlendirilmiş kimsedir. Bazı yerlerde güvenlik görevlilerine güvenliği sağlamak adına silah kullanma yetkisi de verilmektedir. Özel güvenlik görevlisi olabilmek için bazı yetkinlik ve sorumluluklara sahip olabilmek gerekmektedir. Özel güvenlik iş ilanlarına başvurmak isteyen biri ilk olarak soğukkanlı bir kişiliğe sahip olmalıdır. Herhangi bir durum karşısında panik olmadan, heyecanlanmadan soğukkanlı bir şekilde müdahale de bulunabilmelidir. Ayrıca güvenlik görevlisi olacak kişinin insanlarla iletişimi de kuvvetli olmalıdır. Bunların yanı sıra güvenlik görevlisi olacak kişi vardiyalı çalışma sistemine ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmelidir. Sayfamızda yer alan güvenlik görevlisi iş ilanlarını incelediğinizde de çalışma saatlerinin değişken ve esnek olabildiğini göreceksiniz.

Güvenlik Nasıl Olunur?

Eğer güvenlik olmak için gereken kişisel özelliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, güvenlik alımından faydalanabilmek için güvenlik olma şartlarını yerine getirmeniz gerekmektedir. Peki “güvenlik nasıl olunur?” Güvenlik görevlisi iş ilanlarına başvurabilmek için; ilinizdeki sertifika vermeye yetkili olan kurumdan silahlı ya da silahsız güvenlik eğitimi almanız gerekmektedir. Daha sonra her sene Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel güvenlik görevlisi sınavına girip, başarılı olmanız gerekir. Bu sınavda başarılı sayılmak için en az 60 puan almış olmalısınız. Özel güvenlik görevlileri silahlı ve silahsız olmak üzere ikiye ayrılırlar. Her iki güvenlik görevlisinden beklenen şartlar ve belgeler farklıdır. Bu yüzden önce hangi tip özel güvenlik görevlisi olacağınıza karar vermelisiniz. Silahlı temel eğitim süresi 120 saatken, silahsız temel eğitimin süresi 100 saattir. Hangi tip iş ilanlarına başvuracaksanız bu eğitimlerden birine katılmanız gerekmektedir. Özel güvenlik görevlilerinde ayrıca lise ya da dengi bir okuldan mezuniyet şartı da aranmaktadır. Bunların yanında yabancı dil ve bilgisayar bilgisi, rakiplerinizden bir adım öne çıkmanıza yardımcı olacak faktörlerdir.

Özel Güvenlik Maaşları Hakkında

Özel güvenlik maaşları; çalışılan kuruma, güvenlik tipine, deneyime ve çalışma sürelerine göre farklılık gösterebilmektedir. Güvenlik görevlileri genellikle; banka, hastahane, alışveriş merkezi, konser, tiyatro, maç ve sitelerde görev alabilmektedirler. Banka gibi güvenliğin daha hassas olduğu yerlerde silahlı özel güvenlik görevlileri görev alırken; alışveriş merkezi gibi yerlerde ise silahsız özel güvenlik görevlileri çalışmaktadır. Bankalarda çalışan güvenlik görevlilerin çalışma saatleri banka çalışma saatleriyle paralellik gösterirken; alışveriş merkezlerindeki güvenlik görevlileri vardiya sistemiyle çalışmaktadırlar. Güvenlik maaşları tüm bu değişkenlere bağlı olarak farklılıklar gösterir. Sayfamızda yer alan güvenlik iş ilanlarının bazılarında maaşlar belirtilirken bazılarında “karışılıklı görüşülür” seçeneği kullanılmıştır. Bu şekilde belirtilen iş ilanlarının sahipleri ile iletişime geçerek ücret konusunda net bir bilgi alabilirsiniz. Sayfamızda özel güvenlik görevlisi iş ilanlarının yanı sıra; güvenlik amiri iş ilanları da bulunmaktadır. Güvenlik amirleri; o iş yerindeki güvenliklerden sorumlu kişidir. Güvenlik amirlerinin deneyimleri de daha fazla olduğundan gelirleri güvenlik görevlilerine göre daha fazladır. Eğer siz de güvenlik görevlisi olarak çalışmak istiyorsanız ve gerekli belgelere sahipseniz, sayfamızda yer alan güvenlik iş ilanlarına hemen kolayca başvuru sağlayabilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...