İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Gözetim Görevlisi

Çoğunlukla erkekler tarafından tercih edilen bir meslek olan gözetim görevliliği; pek çok farklı alan ve mekanda yapılabilmektedir. Siz de bu işi yapmak istiyor ve gözetim görevlisi iş ilanları arıyorsanız, sayfamız üzerinde yer alan ilanları inceleyerek bunlar arasından size en uygun olanlarına başvuru yapabilirsiniz. Gözetim görevlisi olmakla ilgili merak ettiklerinizi, gözetim görevlisinin görev tanımlarını ve daha fazlasını ise yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gözetim Görevlisi Nedir?

Gözetim elemanı olarak da bilinen gözetim görevlisi, ev, okul ya da iş yerlerinde hırsızlık ve yangın gibi olası olumsuzlukları önlemek amacıyla bina girişlerini kontrol eden, bina genelinde gözetin ve denetim yapan kimsedir. Gözetim yapmak ciddiyet ve sorumluluk bilinci gerektiren bir iştir. Gözetim görevlilerinin istihadımı günden güne artış gösterdiğinden özellikle özel güvenlik olarak çalışmak isteyen pek çok kişi kimliksiz gözetim görevlisi iş ilanları ve kimlikli gözetim görevlisi iş ilanlarına başvuru yapmaktadır. Gözetim görevlilerinin kimlikli ya da kimliksiz iki ayrı şekilde danışman ve gözetim seçeneği bulunmaktadır. Kimlikli gözetim görevlisi olabilmek için özel gözetim görevlisi (ÖGG) kimliğine sahip olmak gerekmektedir. Çoğu firma gözetim görevlisi işe alırken kimlikli gözetim görevlilerini tercih etse de kimi şirketler bünyelerinde kimliksiz gözetim görevlilerine de yer verebilmektedirler. Ancak özel gözetim görevlisi kimliğine sahip olmak sizi diğer rakipleriniz arasından bir adım öne çıkaracaktır. Bu yüzden eğer danışman gözetim görevlisi iş ilanlarına başvuru yapmak ve gözetim görevliliğinde ilerlemek istiyorsanız bu kimliği almanızda fayda var.

Gözetim Görevlisi Ne İş Yapar?

Gözetim görevlisi olarak çalışmak isteyen kişiler tarafından en çok merak edilen sorulardan biri de “Gözetim görevlisi ne iş yapar?” sorusudur. Gözetim görevlilerinin temel sorumluluğu; hırsızlığı, şiddeti ve kural ihlallerini önlemek için çalıştıkları bina ya da kurumu gözetim altında tutmaktır. Bunun yanı sıra gözetim görevlilerinin görev tanımları arasında; izinsiz girişleri önlemek ve tespit etmek, binaya giriş çıkışları kontrol etmek, usulsüzlükleri tespit ederek önlem alınması için bunları ilgililere bildirmek, çalışılan mülkteki tüm alanları güvenlik kameraları aracılığıyla izlemek ve olası bir sorunda gerekli tedbiri almak ya da alınmasını sağlamak, bireyleri tarayarak yasaklı ekipmanların binaya girişini önlemek için tespit cihazları kullanmak, hırsızlık, hasar ve olağan dışı durumları günlük olarak raporlamak, yangın ve hırsızlık gibi acil durumlarda polise haber vermek gibi faaliyetler yer almaktadır. Gözetim görevlisi iş ilanlarına başvuru yapmadan önce bu sorumlulukları yerine getirebileceğinizden emin olmalı ve gerekirse bu alanlarda kendinizi geliştirmelisiniz.

Nasıl Gözetim Görevlisi Olunur?

Gözetim görevlisi olabilmek için en az ilköğretim mezunu olmak gereklidir. Ayrıca bazı firmalar tarafından gözetim görevlisi için çeşitli fiziksel özellikler aranmakta ve yaş sınırı koyulmaktadır. Ancak bunun yanı sıra; emekli gözetim görevlisi arayanlar da bulunmaktadır. Özel gözetim görevlisi kimliği alınarak kimlikli gözetim görevlisi iş ilanlarına başvuru yapılabilir. Eğer bu kimliğiniz yoksa yalnızca kimliksiz gözetim görevlisi iş ilanlarına başvurabilirsiniz. İşletmelerin gözetim görevlisi elemanından beklediği genel nitelikler arasında ise; uzun süre ayakta çalışabilecek fiziksel yeterliliğe sahip olunması, görme ve işitme duyularıyla alaklı herhangi bir rahatsızlığın bulunmaması, temel bilgisayar bilgisine ve raporlama yapabilme bilgisine sahip olunması, vardiyalı olarak çalışabilmeye uygun olunması, askeri yükümlülüğün bulunmaması gibi nitelikler yer almaktadır. Eğer bu niteliklerin size uygun olduğunu düşünüyorsanız siz de sayfamızda yer alan gözetim görevlisi iş ilanlarını başvuru yapabilirsiniz. Özel güvenlik olarak çalışmak istiyorsanız ise güvenlik iş ilanları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...