İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Gizli Müşteri İş İlanları

Mağaza, restoran gibi hizmet sektörlerinde çalışanları ve ortamı denetlemek için görevlendirilen kimseye gizli müşteri denir. Gizli müşteriler, mağaza ve restoran gibi bu yerlere giderek bir müşteriymiş gibi davranırlar. Bu yüzden karşı taraftaki gizli müşteriyi herhangi bir müşteri olarak görür ve gizli müşteri olduğunu anlayamaz. Gizli müşterilerle çalışmadaki maksat da zaten budur. Gizli müşteri, gerçek bir müşteriymiş gibi tavır sergileyerek, iyileştirilmesi gereken çeşitli faktörleri gözlemler ve firmaya sunar. Firmaların gizli müşteri ile çalışmalarının sebebi, müşteri ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve şikayetleri önleyebilmektir. Firmalar gizli müşterinin bildirimlerine göre ilgili mağazada iyileştirmeler ve geliştirmeler gerçekleştirir. Bu yüzden gizli müşterinin sunmuş olduğu geri bildirimler son derece önemlidir.

Eğer siz de gizli müşteri olarak çalışabileceğiniz işler arıyorsanız hemen sayfamızda yer alan gizli müşteri iş ilanı seçeneklerini inceleyebilir ve size uygun olanlara başvuru yapabilirsiniz.

Gizli Müşteri Başvuruları Hakkında

Gizli müşteri olabilmek için gizli müşteri başvuruları yapmak gerekmektedir. Gölge müşteri olarak da bilinen gizli müşteri; firmaların bayi ve şubelerini denetleyebilmeleri için sıkça başvurdukları yöntemlerden biridir. Bu yüzden şubeleşen pek çok firma, gizli müşteri ilanları açarak, eleman arayışında bulunmaktadırlar. Gizli müşteri olmak için iş başvurusunda bulunduğunuzda önce değerlendirmeye alınırsınız. Bir ya da birden çok markanın gizli müşterisi olarak çalışabilmeniz mümkündür. Gizli müşteri olacağınız firmanın şube ya da bayisine gitmeden önce firma size markasına ait hizmet noktaları ve personelleriyle ilgili bilgi verir. Ayrıca firma, ideal hizmet beklentisini sizlere aktararak beklentilerine uygun bir performans sergilemenizi isteyebilir. Daha sonra firma bu bilgiler ışığında size bir hizmet kalitesi ölçüm formu hazırlar. Değerlendirmenizi bu forma uygun olarak yapmanız istenebilir. Bir form ile değerlendirme yapmak size çok daha yardımcı olacaktır.

İşverenlerin Gizli Müşterilerden Beklediği Nitelikler

Gizli müşteri firmaları ya da işveren firmaların gizli müşteriden beklediği en önemli husus elbette ki gizli müşteri olduğunun anlaşılmamasını sağlamak olacaktır. Zira eğer mağaza ya da restorana giden gizli müşteri, kendini belli ederse sunulacak hizmet doğal olmayacaktır. Bu yüzden hem gizli müşterinin değerlendirmesinde hata olacaktır hem de firmaların çıkarması gereken sonuçlarda. Bu yüzden gizli müşterilik mesleğinde deneyimli kişilerle çalışmak işverenlerin ilk tercihi olmaktadır. Ayrıca gizli müşteriye verilen kalite hizmet ölçüm formunun eksiksiz olarak doldurulmuş bir biçimde firmaya iletilmesi de firmaların önemsediği diğer konulardan biridir. Firmalar için gizli müşteri olacak kişinin güvenilirliği çok önemlidir. Çünkü daha sonrasında bayi ya da şubede gizli müşterinin geri bildirimlerine göre aksiyon alınır. Yanlış ya da hatalı bir aksiyon alınmaması için firmalar, gizli müşteriye güvenebilmek isterler. Bu yüzden gizli müşterinin objektif, değerlendirme kabiliyeti kuvvetli, gözlem yapabilen, dürüst, dikkat ve detayları fark edebilen, hafıza kuvvetli, analiz ve raporlama becerisi gelişmiş kişiler olması tercih edilir. Gizli müşteri iş ilanları İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Eskişehir, Adana, Kocaeli, Sakarya gibi hizmet sektörünün yoğun olduğu yerlerde daha fazladır. Yaşadığınız şehirdeki gizli müşteri iş ilanlarını incelemek için sayfamıza göz atabilirsiniz. Gizli müşteri ücretleri firmadan firmaya göre farklılık gösterebildiği gibi kişinin bu işteki deneyimine bağlı olarak da farklılık gösterebilir. Gizli müşterilerin alacağı ücretler genellikle saatlik olarak hesaplansa da günlük olarak ücretlendirilen gizli müşteriler de bulunmaktadır. Gizli müşterinin görev tanımları ve diğer merak ettiğiniz detaylarıyla ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz “Gizli Müşteri Nedir, Ne İş Yapar?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...