İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon İş İlanları

Engelli bakımı ve rehabilitasyon iş ilanları; engelli ve bakıma muhtaç durumdaki kişilerin hayata tutunması, çeşitli ihtiyaçlarını giderebilmesi, boş zamanlarını üretken bir şekilde değerlendirebilmesi için görev alan engelli bakım teknikerlerine yönelik iş ilanlarıdır. Engelli bakımı ve rehabilitasyon hizmetleri ile ilgili çeşitli eğitimler verilmekte ve bu eğitimleri tamamlayan kişilere de engelli bakımı teknikeri adı verilmektedir. Eğer siz de bu alanda eğitimli ya da deneyimli iseniz ve engelli bakımı alanında bir iş arayışı içerisindeyseniz; sayfamızda yer alan engelli bakımı iş ilanlarını inceleyebilir ve size uygun bir ilana hemen online başvuru yapabilirsiniz.

Engelli Bakım Teknikeri Ne İş Yapar?

Engelli Bakımı ve Rehabilitasyonu bölümünü bitirenler engelli bakımı teknikeri olarak adlandırılırlar. Peki engelli bakımı ve rehabilitasyon teknikeri ne iş yapar? Engelli bakımı teknikeri; eğitim boyunca almış olduğu engelli bakımı tekniklerini ve öğretilerini kullanarak bakıma muhtaç ve engelli kişilere çeşitli konularda yardımcı olur. Engelli bakımı teknikerinin; ilgilendiği kişinin yaşamsal faaliyetlerini sürdürmede onlara yardımcı olmalarının yanı sıra; engelli kişinin alışkanlıklarını ortaya çıkarmak, iletişimle ilgili yaşadığı sıkıntıları aşmasına yardımcı olmak, kişinin doktoruna bilgi vermek ve yakınlarına danışmanlık yapmak, kişinin genel vücut bakımını yapmak, sağlık personelinin önerdiği egzersizleri yaptırmak, gerektiğinde kişiye masaj yapmak, ihtiyaçlarını sağlamasında gerekli malzemeleri bireye vermek ve bireyin odasının düzenini sağlamak gibi sorumlulukları bulunmaktadır. Engelli bakımı ve rehabilitasyon iş ilanları İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerin yanı sıra; Türkiye’nin pek çok ilinde bulunmaktadır. Yaşadığınız ildeki iş ilanlarını incelemek için sayfamızdaki ilanlara göz atabilirsiniz.

Engelli Bakım Elemanı Çalışma Alanları

Engelli bakım teknikeri iş ilanları incelendiğinde; pek çok farklı alanda iş ilanlarını görmek mümkündür. Engelli bakım elemanı iş ilanları, temel sağlık hizmeti veren tıp merkezleri ve poliklinikler tarafından yayımlandığı gibi; hastaneler, fizik tedavi ve rehabilitasyon üniteleri, huzurevleri ve bakımevleri gibi kurumlar tarafından da yayımlanmaktadır. Hasta ve yaşlı bakımı iş imkanları özellikle bakımevi ve huzurevi gibi kurumlarda daha fazladır. Engelli bakımı teknikerleri bu yerlerin yanı sıra; kreşler, çeşitli kurumların revirleri ve en engelli ya da bakıma muhtaç bireylerin evlerinde de çalışabilirler. Engelli bakım elemanı maaşı; kişinin çalıştığı kuruma, kişinin deneyimine ve hastanın sağlık durumuna ve ihtiyaçlarına göre farklılık gösterebilir. Engelli bakımı ve rehabilitasyonu teknikeri olmak isteyen bireylerin; insan psikolojisi ve biyolojisiyle ilgili olması gerekir. Bunun yanı sıra kişide sabır, hoşgörü, dikkat, titizlik, düzen ve hijyene önem verme gibi değerlerin bulunması gerekir. Ayrıca sorumluluk sahibi olmak, etkili iletişim kurma becerisine sahip olmak, ekip çalışmasına yatkın olmak, programlı ve planlı çalışmak, hızlı ve doğru kararlar verebiliyor olmak, pratik olmak, hareketli ve yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabiliyor olmak bu meslekte sizi başarıya ulaştıracak temel niteliklerdir. Bu alanda eleman açığı hayli fazla olduğundan kurumların engelli bakımı ve rehabilitasyonu teknikerlerine gereksinimi de fazladır. Gelecekte de popüler ve gelir kaynağı olarak tatmin edici bir meslek olma özelliğini kaybetmeyecek olan engelli bakımı teknikerliği; pek çok genç tarafından tercih edilmektedir. Eğer siz de bu alanda eğitim aldıysanız ve mesleğinizi yerine getirmek istiyorsanız hemen sayfamızda yer alan iş ilanlarını incelemeye başlayabilirsiniz. Kendi iş arama ilanınızı yayımlamak için ise; Engelli Bakımı teknikeri iş arama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...