İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Edebiyat – Türkçe Özel Ders

Özel ders vererek para kazanmaya ne dersiniz? Edebiyat Türkçe özel ders vermek istiyorsanız sayfamızda yer alan iş ilanlarına başvuru yaparak siz de hayalinizdeki işe kavuşabilirsiniz. Özellikle liseye ve üniversiteye hazırlık döneminde olan öğrenciler için en önemli derslerden biri olan Türkçe ve Edebiyat dersleri, çoğu öğrenci için zorlayıcı olabilmektedir. Okuldaki eğitimin yanı sıra destekleyici takviye de almak isteyen öğrenciler özel ders almayı tercih ediyorlar. Eğer siz de bu alanda deneyimli iseniz ya da deneyim kazanmak istiyorsanız Türkçe özel ders ve Edebiyat özel ders ilanlarına online başvuru sağlayarak işe koyulabilirsiniz.

Türkçe Özel Ders Nasıl Verilir?

Özel ders vermeye yeni başlayacaksanız ya da bu alanda kendinizi daha da geliştirmek istiyorsanız Edebiyat Türkçe özel dersi vermenin püf noktalarına hakim olmanızda yarar var. Türkçe özel ders nasıl verilir diye merak edenler için birkaç önemli hususu bir araya getirdik. Türkçe & Edebiyat özel ders verecek olan kişi ilk olarak öğrenci ve veli ile konuşarak öğrencinin seviyesini, isteklerini, dersi alma amacını öğrenmeli ve ona nasıl yardımcı olabileceğini iyi bir şekilde sentezlemelidir. Ardından; öğrenciyle ilgili detaylı bir plan ve program yapıp bunu hem öğrenci hem de veli ile paylaşmalıdır. Edebiyat özel ders daha çok üniversiteye hazırlanan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Dolayısıyla öğretmen her yaştan çocuğa ders verebilir. Bu yüzden her bir dönemdeki çocuk için ayrı bir üslup, tavır ve tarz benimsemelidir. Türkçe ve Edebiyat dersleri ezbere dayalı sözel dersler olduğundan öğretmen, bu dersle ilgili konuları öğrencinin daha kolay anlamasını ve öğrenmesini sağlayacak çeşitli yöntemler geliştirmelidir. Bunu yapmak için somut örnekler verilebilir ve derse çeşitli materyallerle gidilebilir. Bunların yanı sıra; Türk Dili ve Edebiyatı özel ders verecek öğretmen; derslerin gidişatı ve ilerlemesiyle ilgili iki haftalık ve aylık raporlamalar yapmalı, bu raporlamaları hem öğrenci hem de veli ile paylaşmalıdır. Öğrencinin öğrenme metodu iyice kavrandığında ona özel anlatma ve öğretme teknikleri kullanılmalıdır. Ayrıca bu dönemde öğrenciye ara ara denemeler ve sınavlar yapmak, seviye ölçmek de oldukça önemlidir.

Edebiyat – Türkçe Özel Ders Ücretleri

Edebiyat Türkçe özel ders ücretleri; öğretmenin deneyimine ve dersin içeriğine göre farklılık gösterebilmektedir. Çoğu özel ders öğretmeni, ücretini saatlik olarak planlamaktadır. Genellikle bir ders bir saat olur ve öğretmene ücreti dersin sonunda ödenir. Kimi zamansa öğretmenler ödemeyei 2 hafta 1 ay gibi daha uzun periyodlarla alırlar. Türkçe Edebiyat özel ders ücretleri en başta konuşularak anlaşılmalıdır. Bir öğretmenin özel ders verirken unutmaması gereken en önemli nokta, öğrenci para kaynağı değildir. Bir öğrenciyi sadece para kaynağı ya da ders olarak görmemek gerekir. Öğretmen, gerektiğinde öğrencisiyle sosyal olarak faaliyetlerde de bulunmalıdır. Öğrencinin öğretmenini sevmesi, dersi sevmesini doğrudan etkilediğinden öğrenci ile iyi bir ilişki kurmak oldukça mühimdir. Bu hususları önemseye ve yukarıdaki maddelere dikkat eden bir özel ders öğretmeni, hem kendilerini geliştirirler hem de birlikte çalıştıkları öğrencileri çok daha başarılı hale getirirler. Öğretmen, özel dersin yanı sıra öğrenciye vizyon katmada ve hedefler vermede de yardımcı olmalıdır. Eğer siz de kendinizde bu yetkinlikleri görüyor ve özel ders vermek istiyorsanız hemen sayfamızda yer alan iş ilanlarına online olarak başvuru yapabilirsiniz. Kendi iş arama profilinizi oluşturmak ve özel ders arayanların sizle irtibata geçmesini sağlamak isterseniz ise Edebiyat-Türkçe Özel Ders vermek isteyenlerin sayfasını ziyaret ederek burada kendi profilinizi oluşturabilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...