İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Direksiyon Eğitmeni İş İlanları

Direksiyon eğitmeni olmak isteyen hem kadın hem erkek pek çok insan bulunuyor. Ek gelir sağlamak ve tam zamanlı iş olarak para kazanmak için tercih edebileceğiniz bir meslek olan direksiyon eğitmenliği, son derece keyifli bir meslektir. Eğer siz de bu mesleğe ilgi duyuyorsanız sayfamız üzerinde yer alan direksiyon eğitmeni iş ilanlarına online olarak hemen başvuru yapabilir ve size en uygun işi kolayca bulabilirsiniz. Ülkemizde binlerce sürücü kursu olduğunu hatırlayacak olursak; direksiyon eğitmeni iş ilanlarının da sayısının hayli fazla olduğunu anlayabiliriz. Tüm sürücü kursları dönem dönem bünyelerinde çalıştırmak üzere deneyimli ve sabırlı bir direksiyon hocası aramaya koyulurlar. Siz de kursunuz için bir direksiyon hocası arayışındaysanız sayfamızda ilanınızı yayınlayarak adayların size ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Direksiyon Hocası Nasıl Olunur?

Serbest olarak direksiyon dersi verebilmek ya da sürücü kurslarında direksiyon hocası olabilmek için yerine getirilmesi gereken birtakım gereklilikler vardır. Eğer ikamet ettiğiniz ilde direksiyon dersi verebilmek istiyorsanız MEB sertifikasına sahip olmanız gerekir. Bunun yanı sıra; öğreticilik yapılacak sınıftan sürücü belgesi sahibi olmak, halk eğitim merkezlerinden eğitim almak, kurs tarafınan eğitime tabi tutulmak ve başarılı olmak gereklidir. Bu kriterleri sağlayan kişiler sürücü kurslarında direksiyon hocası olarak iş bulabilirler. Sürücü direksiyon öğretmenlerinin ayrıca tercihen en az lise mezunu olmaları da da beklenir.

Direksiyon Eğitmeninin Görev Tanımları

Direksiyon hocası iş ilanlarına başvuru yapmadan önce bu mesleğin getirdiği sorumlulukların ve görev tanımlarının neler olduğunu bilmenizde fayda var. Direksiyon eğitmeni; eğitim verilecek motorlu taşıtta gerekli kontrolleri yapmak ve taşıtı eğitime hazır halde bulundurmak, kursiyerlere, alacakları sürücü belgesinin sınıfına uygun olarak motorlu taşıtın kullanımıyla ilgili konuları teorik olarak anlatmak, motorlu taşıtın kullanımıyla ilgili gerekli tüm bilgileri uygulamalı olarak göstermek, sürücü adaylarının trafikte güvenli bir şekilde araç kullanmaları için deneyim kazanmalarına yardımcı olmak, hata ve eksik yönlerle ilgili gerekli saptamalarda bulunarak uyarılar yapmak, sürücü adaylarına trafikte araç kullanmalarıyla ilgili beceri kazandırılmasına yardımcı olmak, bunun için sürüş uygulamaları yaptırmak, direksiyon sınavında kursiyerin sınavına nezaret etmek, görevlendirildiği komisyonlarda görev almak, direksiyon eğitimi verilecek olan motorlu taşıtların bakımlarının yapılmasını sağlamak, yine eğitim verilecek olan motorlu taşıtların tespit ettiği eksiklik, hasar ve arızalarını ilgililere bildirmek gibi yükümlülüklere sahiptir. Sürücü kursunda görev alan bir direksiyon eğitmeninden tüm bu görevleri yerine getirmesi beklenir.

Direksiyon Öğretmeni Ücretleri

Direksiyon öğretmeni iş ilanları incelendiğinde sunulan fiyatların birbirinden farklı olduğu görülebilir. Direksiyon hocalarının aldıkları ücret; çalıştıkları sürücü kursuna ve kişinin deneyimine göre farklılık göstermektedir. Çalışılan sürücü kursunun büyük ve merkezi bir noktada yer alması, burada çalışan direksiyon hocalarının maaşlarının da ortalamanın daha üstünde olmasını etkileyebilir. Direksiyon usta öğreticisi iş ilanları çoğunlukla sürücü kursları tarafından açılmaktadır. Ancak kişi; eğer çevresi varsa ve bu alanda deneyimliyse serbest olarak da çalışabilir. Günümüzde ehliyeti olan pek çok insan özel olarak direksiyon dersleri de almaktadır. Özel ders durumlarında direksiyon hocaları genellikle saat başı fiyatlandırma yapmaktadırlar. Dilerseniz kendi iş arama profilinizi oluşturarak direksiyon dersi almak isteyenlerin ya da sürücü kurslarının da sizle iletişime geçmelerini sağlayabilirsiniz. Bunun için Direksiyon Dersi iş arama sayfamızda kendi profilinizi oluşturmanız ve yayınlamanız yeterli olacaktır.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...