Dağıtım İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Dağıtım İş İlanları

Dağıtım iş ilanları denildiğinde akla dağıtımla ilgili pek çok iş gelmektedir. Dağıtım elemanı, müşterilerden gelen siparişler üzerine ürün sevkiyatı gerçekleştirme, broşür ve tanıtım materyallerini ilgili kimselere ulaştırma gibi görevlerden sorumludur. Sayfamızda yer alan dağıtım elemanı iş ilanlarını incelediğinizde; dergi dağıtımı, broşür dağıtımı, araçla dağıtım, fatura dağıtımı gibi pek çok farklı alanda dağıtım elemanı arandığını görebilirsiniz. Dağıtım işi veren firmalar, dağıtım elemanı iş ilanlarına başvuran adaylarda, dağıtımı yapılacak olan ürüne göre farklı nitelikler aramaktadırlar. Yani dergi dağıtımı yapacak olan elemanda aranan nitelikler ile fatura dağıtımında görev alacak elemanda aranan nitelikler farklı olabilir. Ancak genel olarak bir dağıtım elemanından beklenen temel nitelik iletişim yönünün kuvvetli olmasıdır. Bunun dışında doğrudan müşterilerle iletişime geçtiği için kişisel temizlik ve bakımına önem vermesi; kılık kıyafetine dikkat etmesi de dağıtım elemanından beklenen özelliklerdendir. Eğer siz de dağıtım işleri yapmak istiyorsanız sayfamızda yer alan dağıtım elamanı iş ilanlarını inceleyebilir ve bunlar arasından size en uygun ilana hemen online başvuru yapabilirsiniz.

Dağıtım Elemanı Ne İş Yapar?

Dağıtım elemanının görev tanımı; dağıttı ürüne, dağıtım şekline ve dağıtım yaptığı kitleye göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin; araçla dağıtım iş ilanları incelendiğinde; bu işlerde dağıtım elemanı çoğunlukla üretim yapan bir firmanın ürünlerinin dağıtılması görevini üstlenir. Burada ürünün dağıtıldığı müşteriler doğrudan tüketiciler olabileceği gibi ürünü tüketicilerle buluşturan farklı bir aracı firma da olabilir. Dağıtım elemanı şoför iş ilanları bu tarz araçla dağıtım yaptıran firmalar tarafından açılmaktadır. Dergi dağıtım iş ilanları ise; bir yayın kuruluşu, dernek ya da herhangi bir kurumun basılı dergilerinin müşterilere dağıtılması görevini kapsar. Bu dergiler kimi zaman ücretsiz olarak dağıtılabileceği gibi kimi zaman da kuruma bağış toplamak için paralı olarak satılır. Paralı olarak satışı yapılan dergi ve materyaller de dağıtım elemanının işi bir nebze daha zor olabilir. Broşür dağıtım işleri ise; yine firmanın, kurumun, örgütün ya da markanın tanıtımı için basılan broşürleri doğrudan tüketici adaylarına dağıtmak esasına dayanır. Broşür dağıtma işi pek çok farklı şekilde yapılabilir. Sokakta, kapı kapı gezme yöntemi ile, bir etkinlik alanında ya da bir davette sizden broşür dağıtımı yapmanız beklenebilir.

Dağıtım Elemanında Aranan Nitelikler Nelerdir?

Firmaların dağıtım elemanlarında aradığı nitelikler; dağıtımı yapılacak ürüne, dağıtım yapılacak kitleye ve firmanın kendi değerlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak genel olarak her firmanın dağıtım elemanında aradığı niteliklerden bazıları; genel dış görünüme dikkat ediyor olunması, ikna kabiliyetinin yüksek olması, enerjik ve güler yüzlü olunması, iletişim yönünün kuvvetli olması, iyi bir diksiyona sahip olunması ve sabırlı olunmasıdır. Eğer dağıtım işleri gezici olarak yapılacaksa ise sizden bulunduğunuz ildeki semtleri iyi tanıyor olmanız, yer ve yön hafızanızın iyi olması beklenebilir. Dağıtım elemanı İstanbul Avrupa & Anadolu Yakası, Ankara, İzmir, Sakarya, Kocaeli, İzmir, Bursa, Eskişehir, Adana, Edirne gibi farklı illerde sıklıkla aranmaktadır. Tüm bu şehirler ve daha fazlasındaki dağıtım ve broşür dağıtım iş ilanlarını sayfamız üzerinden inceleyebilirsiniz. Eğer kendi iş arama profilinizi oluşturmak isterseniz ise Dağıtım işi arayanlar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...