İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Çevirmen – Tercüman İş İlanları

Çevirmenlik, geçmişte mürtecimlik olarak bilinen tercümanlık mesleğidir. Çevirmelik geçmişte olduğu gibi günümüzde de varlığını sürdüren ve gelecekte de sürdürecek olan bir meslektir. Çünkü insan var olduğu sürece farklı diller hep var olacaktır. Çevirmenlerin görevi; yazılı ya da sözlü bir metni bir dilden başka bir dile çevirmektir. Eğer siz de farklı dillere ilgi duyuyor ya da başka dilleri de ana diliniz gibi biliyorsanız çevirmenlik mesleği tam size göre olabilir. Çevirmen iş ilanlarını incelemek isterseniz sayfamıza göz atabilir ve bu ilanlara online başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Çevirmenlik Nedir?

Çeviri; herhangi bir dilde yazılmış olan bir metnin başka bir dile doğru ve anlamlı bir şekilde aktarılmasıdır. Çevirmen de bu işi yapan kişiye denmektedir. Çevirilecek eser roman, öykü, tiyatro metni, makale, deneme, röportaj, biyografi, eleştiri, gezi yazısı, sohbet, şiir, destan gibi bir eser olabileceği gibi; günlük hayatta ya da iş yaşamında kullanılan herhangi bir sözleşme, tanıtım broşürü, turistik bilgilendirme yazısı, fuar tanıtımları, kongre bildirgeleri de olabilir. Ayrıca akademik makaleler, tezler, mahkeme kararları, dilekçeler, niyet mektupları, kullanım kılavuzları da çevirmenlerin en çok çevirdiği metin çeşitleridir. Çevirmenlik yapabilmek için hem metnin orijinal diline hem de çevirilmesi beklenen dile çok iyi hakim olmak gerekir. Bir dilden farklı bir dile tercüme yaparken en çok dikkat edilmesi gereken nokta doğru ve eksiksiz aktarım yapılmasıdır. Çünkü yanlış ya da eksik aktarılan bir metin büyük yanlış anlaşılmalara neden olabilir. Bu yüzden çevirmenlik yapacak kişinin bu sorumluluğun bilincinde olması çok mühimdir.

Çevirmelik Nasıl Yapılır?

Farklı dillere ilgi duyan ve bu alana çeşitli eğitimler alarak kendini geliştiren pek çok insan çevirmenlik mesleğine ilgi duymakta ve çevirmenlik yapmayı istemektedir. Peki çevirmen nasıl olunur, çevirmenlik nasıl yapılır? Tercüman olmak için herhangi bir bölüm okuma zorunluluğu bulunmamaktadır. Fakat Mürtecim Tercümanlık bölümü okumak elbette bu meslekte sizlere büyük avantaj kazandıracaktır. Bu bölümü okuduğunuzda aynı zamanda tercümanlık bürolarında staj yapma imkanı da elde edersiniz. Eğer böyle bir eğitim almadıysanız ancak yeterli seviyede bir dile hakimseniz ve çevirmenlik yapmak istiyorum diyorsanız da tercüme bürolarına başvuru yapabilirsiniz. Buralarda çalışarak kendinizi meslekte daha iyi geliştirebilir ve eksikliklerinizi görebilirsiniz. Ayrıca sayfamız üzerinde yer alan çevirmen iş ilanlarına başvuru yaparak da aradığınız çevirmenlik işini bulabilirsiniz. Freelance çevirmenlik yapmak isteyenler için de sayfamızda freelance çevirmenlik iş ilanları bulunmaktadır. Çevirmelik ülkemizde yeminli ya da yeminsiz olarak yapılabiliyor. Yeminli tercümanlar ülkemizde en çok rağbet gören tercümanlardır. Yeminli tercümanlık yapabilmeniz için 4 yıllık fakülteden mezun olmanız gerekmektedir.

Çevirmen Maaşları

Çevirmen İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, Asya dilleri, Rusça, İtalyanca gibi pek çok farklı dilde çeviriler yapabilir. Bunun için bu dillerden birine çok iyi derecede hakim olmak yeterlidir. Çevirmen maaşları; çeviri yapılan dile, deneyime ve çalışılan firmaya bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Ülkemizde hemen her dilde bir tercüman açığı vardır. Bu yüzden çevirmenlik, uzun vadede de geleceği olan bir meslektir. Asya dilleri bilen tercüman sayısı yetersiz olduğundan eğer kendinizi Asya dilleri üzerinde geliştirirseniz hem elde edeceğiniz kazanç çok daha fazla olur hem de iş bulma olanağınız her zaman bulunur. Çevirmen tercüman iş ilanlarını hemen inceleyerek size uygun birine başvuru yapmak için sayfamızda yer alan çevirmen aranıyor ilanlarına göz atabilirsiniz. Eğer çevirmenlik yapmak için kendi iş arama profilinizi oluşturmak istiyorsanız ise Çevirmen sayfamızı ziyaret ederek burada kendi profilinizi de yayınlayabilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...