İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Çağrı Merkezi İş İlanları

Günümüzde müşteri ilişkileri yönetimi pek çok firma ve marka için son derece önemli bir konudur. Bu yüzden çağrı merkezi elemanı iş ilanları sayısı her geçen gün daha da artmaktadır. Müşterilerin sorularına yanıt verme ve sorunlarına çözüm sunma esaslarına dayanan çağrı merkezi elemanlığı, günümüzün öne çıkan mesleklerinden biridir. Müşterilere sunulan destek, markanın/firmanın oluşturacağı algıda oldukça önemli olduğu için firmalar çağrı merkezi elemanı seçerken ekstra titiz ve özenli davranmaktadırlar. Eğer siz de çağrı merkezi elemanı iş ilanlarına başvurmak istiyorsanız sayfamızda yer alan ilanları inceleyebilirsiniz.

Çağrı Merkezi Elamanı Ne İş Yapar?

Çağrı merkezi elemanı; verilen hizmet ya da satışı sağlanmış olan ürünlerle ilgili sorun yaşayan veya sorusu olan müşterilerle iletişime geçerek destek sunan kişidir. Çağrı merkezi elemanı, müşteri ile doğrudan iletişim kurduğu ve sorularına direkt olarak yanıt verdiği için müşteri hizmetlerinin en kritik elemanı olarak kabul edilir. Çağrı merkezi elemanının görev tanımı genel olarak belli başlı çerçeveler dahilinde oluşturmuştur. Yani çağrı merkezi elemanı olacak bir kişinin görev tanımı pek çok firmada hemen hemen aynıdır. “Çağrı merkezi elemanı ne iş yapar?” diye merak ediyorsanız bu görevleri şu şekilde sıralayabiliriz: Çağrı merkezi elemanı, satın alınan bir ürün ya da hizmetle ilgili sorun yaşayan veyahut soruları olan müşterilere destek sunmakla yükümlüdür. Müşterilerin sorduğu sorulara yanıt verir ve yaşadığı sorunla ilgili çözüm bulmaya çalışır. Bunların yanı sıra; çağrı merkezi elemanın yerine getirmesi gereken bazı sorumlulukları bulunmaktadır. Bunların başında, bağlantı yapılan müşteriyle telefon kayıtları saklama hususuna göre iletişim sağlama, müşteri şikayetlerini ılımlı bir şekilde iyi bir dinleyici olarak dinleme, firma ile müşteri arasında iyi bir iletişim köprüsü kurma, kısa ve net bilgilendirmeler yaparak müşteriyi firmaya kazandırma ve kampanyaları müşterilere aktarma, gelmektedir. Çağrı merkezi elemanı, müşterinin soru ya da sorunuyla ilgili kendi yetkisini ve bilgisini aştığını düşündüğü noktada durumu ilgili departman ya da kişiye aktarmalıdır. Zira çağrı merkezinin bilgisi ve yetkisi dahilinde olan konular sınırlı tutulabilir. Daha komplike problemler ya da daha büyük sorunlar için devreye farklı departman/kişiler girebilmektedir. Böyle bir durum olduğunda çağrı merkezi elemanı bu vakayı ilgili ekiplere yönlendirmeli, müşteriyi yanlış bilgilendirmemelidir.

Çağrı Merkezi Elemanı Nasıl Olmalıdır?

Çağrı merkezi elemanı, markanın müşteriyle doğrudan iletişime geçen bir ayağıdır. Çağrı merkezi iş ilanları verildiğinde ihtiyaç duyulan çağrı merkezi elemanının tavrı, tarzı, üslubu ve iletişim kabiliyeti son derece önemlidir. Çağrı merkezi eleman alımı yapan firmaların dikkat ettiği birinci husus iletişim becerisi ve düzgün bir diksiyondur. Diksiyonun düzgün olması; hem marka itibarı açısından hem de kurulan iletişimin daha sağlıklı olması açısından büyük önem taşımaktadır. Çağrı merkezi departmanları çoğunlukla kalabalık olduğundan kişinin takım çalışmasına yatkın olması da önemlidir. Ayrıca iş takipçisi olmak, sonuç odaklı olmak, ifade becerisine sahip olmak, motivasyonu yüksek olmak ve kolay kolay demotive olmamak, hızlı klavye kullanabiliyor olmak, planlama ve organizasyon becerilerini geliştirmiş olmak, MS Office programlarına iyi derecede hakim olmak, kendine güvenli olmak gibi özellikler de çağrı merkezi elemanında bulunması gereken özellikler arasındadır. Çağrı merkezi elemanları; müşteri sorunlarını çözme ve soruları yanıtlama görev tanımının yanı sıra satış departmanınında da görev alabilirler. Satış departmanında görev yapan çağrı merkezi elemanlarının satış yapma, kampanyaları sunma gibi iş tanımları bulunur. Özellikle satış departmanında çalışacak olan çağrı merkezi elemanının ikna kabiliyetinin yüksek olması gerekmektedir. Çünkü çoğu firma; prim usulü ile ödeme yapabilmektedir. Bu tarz yerlerde iyi kazanç elde edebilmek için satış adedinin yüksek olması önemlidir. Bunların yanında çağrı merkezi elemanının dışa dönük, kibar, saygılı, pozitif, sabırlı ve ılımlı olması da gerekmektedir. Ayrıca müşteri memnuniyetini sağlamak adına çoğu firma; yabancı dil bilgisi ve bilgisayar bilgisini de şart koşmaktadır. Bu yüzden boş zamanlarınızda dilinizi geliştirmek ve bilgisayar becerilerinizi arttırmak için çeşitli çalışmalar yapabilir ve eğitimler alabilirsiniz. Bu çalışmalar, sizi rakiplerinizden bir adım öne çıkaracaktır.

Çağrı Merkezi Elemanı Ne Kadar Maaş Alır?

Çağrı merkezi elemanı olmak isteyen pek çok insanın merak ettiği sorulardan biri de “Çağrı merkezi elemanı ne kadar maaş alır?” sorusu. Çağrı merkezi elemanı maaşlari; elbette firmadan firmaya farklılık göstermektedir. Ürün ya da hizmet satışı yapan tüm kurumsal firmaların çağrı merkezi departmanları bulunmaktadır. Dolayısıyla çağrı merkezi elemanlarının istihdamı oldukça fazladır. Doğrudan çağrı merkezi olarak hizmet vermekte olan firmaların yanı sıra; daha büyük ölçekli kurumsal firmaların kendi içlerinde de çağrı merkezi departmanları bulunabilmektedir. Çağrı merkezlerine ödenen maaşlar; firmanın kurumsal olmasına ya da daha küçük ölçekli bir firma olmasına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca maaşlar; satış departmanlarında yapılan satışa göre artabilmektedir. Bunun yanında; performans doğrultusunda ücret iyileştirmesi de yapılmaktadır. Anlaştığınız ücret performansınıza bağlı olarak iyileştirilerilip yükseltilebilir. Çağrı merkezi elemanının maaşlarındaki farklılığı etkileyen diğer unsular da; çalışma saatlerinin yoğunluğu, hizmet gösteren sektör veya satılan üründür.

Çağrı merkezi departmanı bulunan kurumsal firmalar ya da doğrudan çağrı merkezi hizmeti veren firmalar, eleman alımından sonra çağrı merkezi elemanı olacak kişiyi kısa süreli bir eğitime tabi tutmaktadır. Her firmanın üslubu, dikkat ettiği kriterler ya da önemli bulduğu detaylar farklı olabildiğinden bu eğitime amatörler de profesyoneller de dahil olabilmektedir. Çağrı merkezi olabilmek için özellikle küçük ölçekli firmalarda, herhangi bir mezuniyet koşulu bulunmayabilir. Çağrı merkezi elamanı olabilmek için lise, ön lisans ya da lisanstan mezun olmak yeterlidir. Ancak kurumsal firmalar çoğunlukla üniversite mezuniyeti şartı aramaktadır. Bazı firmalar; çağrı merkezi olarak işe başlayacak kişide Türkçe dışında farklı bir dil şartı da koymaktadır. Sayfamızda da bu tarz ilanlar görebilirsiniz. Sayfamızda ayrıca evden çağrı merkezi elemanı arayan firmaların da ilanları bulunmaktadır. Eğer siz de home office çalışabileceğiniz bir iş arayışındaysanız bu iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda öğrenciler ya da tam zamanlı olarak çalışmak istemeyenler için de part time çağrı merkezi elemanı iş ilanları bulunmaktadır. Sayfamızda yer alan bu ve bunlar gibi tüm ilanları inceleyerek size en uygun iş ilanına başvuru yapabilirsiniz. Bazı firmalar çağrı merkezi elemanı için ödeyeceği fiyatı belirtirken bazıları “karşılıklı görüşülür” seçeneğini tercih etmektedir. Maaşı “karşılıklı görüşülür” olarak seçen firmalarla iletişime geçerek fiyat konusunda net bir bilgi elde edebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...