İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Çoğunlukla restoran, otel ve benzeri işletmelerin mutfak bölümünde görev alan ve bulaşıkların temizlenmesiyle ilgilnen bukaşıkçılar; özellikle gıda sektöründeki pek çok işletmenin olmazsa olmaz personelleri arasında yer almaktadır. Sayfamızda yayınlanmış olan bulaşıkçı iş ilanlarını inceleyerek size uygun bir ilana hemen başvuru yapabilirsiniz.

Bulaşıkçı Nerelerde Çalışabilir?

Deneyimli bulaşıkçı iş ilanları ve diğer tüm bulaşıkçı iş ilanları incelendiğinde bulaşıkçı arayan firmaların çoğunlukla yiyecek içecek sektöründe olduğu görülmektedir. Bulaşıkçı personel ya da personeller çalıştırılan işletmelerden bazıları; oteller, restoranlar, kafeteryalar, yemek şirketleri ya da yemekhanesi olan şirketlerdir. Farklı sektörlerdeki şirketler eğer bünyelerinde yemekhanede de barındırıyorsa bir bulaşıkçıyla çalışmak durumundadırlar. Geçmişte bulaşıkçılık daha çok elle bulaşık yıkama işine dayanırken günümüzde gerek sanayi tipi bulaşık makinelerinin gerekse diğer bulaşık makinelerinin varlığıyla çoğunlukla bulaşıkları makineye yerleştirme ve makineyi boşaltma esasına dayanmaktadır. Dolayısıyla günümüzdeki bulaşıkçılık çok daha konforlu ve pratiktir.

Bulaşıkçı Ne İş Yapar?

Bir işletmenin mutfağında farklı görev tanımları olan pek çok insan çalışmaktadır. Bunlardan biri de bulaşıkçılardır. Peki bulaşıkçılar mutfaktaki diğer çalışanlardan farklı olan ne iş yapmaktadırlar? Bulaşıkçıların görev tanımlarından bazıları şunlardır: mutfağa getirilen kirli bulaşıkları yıkamak, bulaşıkhanenin ve mutfağının düzenini sağlamak, mutfağın temiz olmasını sağlamak, gerekiğinde mutfağın eksikliklerini gidermek, müsait zamanlarında yemekhanedeki ustalarda yardımcı olmak, mutfakta bulunan tabak, çatal, kaşık gibi ekipmanların yerlerine doğru ve düzgün bir şekilde yerleştirilmesini sağlamak, eksilen malzemelerin takibini yapmak ve ilgili kişilere iletmek. Otelde bulaşıkçı arayanlar genellikle bulaşıkçılardan kahvaltı ve akşam yemeği açık büfe malzemelerinin taşınmasına yardımcı olmalarını da beklemektedir. Ayrıca çalışcağınız restoranın da da bu şekilde açık büfe yiyecek hizmeti vermesi durumunda bu şekilde taşıma işlerine yardımcı olmanız beklenebilir. Bulaşıkçıların dikkat etmesi gereken en önemli hususlardan biri temiz olan çıkan ekipmanların temizlenip temizlenmediğinin kontrolünü sağlamaktır. Zira lekeli görülen ya da yeteri kadar temizlenmeyen bir bulaşık, temiz ekipmanların arasına yerleştirilmemelidir. Bu gibi durumlarda lekeli bulaşıkların lekeleri elle temizlenmeli ya da tekrar bulaşık makinesinde yıkanmalıdır. Çünkü tabağında, çatalında ya da tabağında bir kir tespit eden müşterinin o işletmeye karşı güveni sarsılabilir ve müşteri şikayetçi olabilir. Bu tarz bir durumda doğrudan bulaşıkçı sorumlu olduğundan hijyen konusunda gereken dikkat gösterilmelidir.

Bulaşıkçı Ne Kadar Maaş Alır?

Bulaşıkçı olarak çalışmak isteyenlerin merak ettiği sorulardan biri de “Bulaşıkçı ne kadar maaş alır?” sorusudur. Bulaşıkçı maaşları elbette çalışılan firmaya, çalışma süresine ve kişinin deneyimine bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Gece bulaşıkçı aranıyor ilanlarında teklif edilen maaş genellikle gündüzcülere teklif edilen maaştan daha fazla olabilmektedir. Çünkü gece çalışacak birini bulmak, gündüz çalışacak birini bulmaktan daha zordur. Bulaşıkçı iş ilanları İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok ilinde mevcuttur. Zira bünyesinde bulaşıkçı çalıştıran pek çok işletme ülkemizin her yerinde vardır. Bu yüzden bulaşıkçı olarak iş bulmak pek çok mesleğe göre daha kolay olabilir. Bulaşıkçı olabilmek için ilkokul ve daha üst bir eğitim derecesine sahip olmak yeterlidir. Bulaşıkçılar çoğunlukla vardiyalı olarak çalışsalar da sabit saatlerde bulaşıkçı çalıştıran firmalar da bulunmaktadır. Eğer siz de bulaşıkçı olarak çalışmak istiyor ve aradığınız işi bir türlü bulamıyorsanız o halde hemen sayfamızda yer alan bulaşıkçı iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. İşletmeniz için bulaşıkçı gereksinimi duyuyorsanız ise çalışan arama ilanınızı hemen sayfamızda yayınlayarak aradığınız personele kolayca ulaşabilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...