İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Barmen İş İlanları

Barmenler; otellerde, restaurantlarda ve alkollü, alkolsüz içeceklerin bulunduğu çeşitli mekanlarda görev alırlar. İçecek konusunda uzman kişiler olan barmenler, çeşitli içecekleri birbiriyle uyumlu bir şekilde bir araya getirerek özel kokteyller de hazırlarlar. Barmenlik yapacak kişinin alkollü ve alkolsüz içecek çeşitlerine hakim olması oldukça önemlidir. Ayrıca barmenlik mesleğinde deneyimli olması da kişinin bir adım öne çıkmasını sağlayacaktır. Barmenlikte deneyimliyseniz ve barmen olarak çalışmak istiyorsanız o halde sayfamızda yer alan barmen iş ilanlarına göz atabilir ve bunlar arasından sizin kriterlerinize uygun olanlarına onlina olarak başvuru yapabilirsiniz.

Barmenlik Nedir?

Barmen; alkollü, akolsüz içecekleri ve bunlarla birlikte sunulan hafif aperatifleri hazırlayıp sunan kişiye denir. Tecrübeli bir garson olarak da adlandırlabilecek olan barmenler, çoğunlukla bar tezgahının arkasında durur ve buradan hizmet sağlarlar. Müşterilerin istediği içecekleri bar tezgahının arkasında hazırlayan ve daha sonra burada müşteriye servis eden barmenler ayrıca; kokteyl denilen karışımları da hazırlarlar. Kokteyl; çeşitli içkilerin ve meyve sularının karıştırılarak oluşturulan karışık içkilerdir. Bazı barmenlerin kendilerine özel kokteyl tarifleri bulunurken genelde menülerde belli başlı kokteyl çeşitleri yer alır ve bunların tarifi genellikle benzerdir. Özellikle alkollü bir mekanda barmen olmak için bu kokteyllere hakim olmak ve kokteyllerin nasıl hazırlandığını iyi bilmek gerekir. Barmenlik, garsonluktan çok daha eğlenceli ve keyifli bir iştir. Barmenler garsonlar gibi mekan içinde gezmezler. Barmenlerin yeri daima bar tezgahının arkasıdır ve burada sabittirler. Müşteriler dilerlerse siparişlerini direkt olarak barmene verebilir ya da garsonlar siparişleri alarak barmene iletebilirler.

Barmen Ne İş Yapar?

Barmen denilince akla ilk olarak içecek servisi ve kokteyller gelir. Ancak barmenin görev tanımları yalnızca bunlardan ibaret değildir. Barmen genellikle bar tezgahının arkasında tektir. Bu yüzden bu kısımdaki pek çok şeyden barmen sorumludur. Örneğin; servis malzemelerinin, bar makine ve ekipmanlarının temizlenmesi barmenin görev tanımları arasındadır. Ayrıca kullanılan alkollü içki, meyve suyu, buz, meyve ve diğer malzemelerin stok durumunu kontrol etmek ve azaldığında ilgili kişiye bildirmek de yine barmenin yapması gerekenler arasında yer almaktadır. Mesaiye başlarken ekipmanların ve malzeme yeterliliğinin kontrol edilerek eksiklerin tamamlanması, barmenin yapması gerekenlerdendir. Bu kontrol ilerleyen saatlerde barmenin işinin aksamamasını sağlayacaktır. O yüzden muhakkak çalışmaya başlamadan önce eksik kontrolü yapılmalıdır. Barmenler çalıştıkları süre boyunca ayakta kaldıklarından fiziksel olarak herhangi bir engeli bulunmayan kişiler bu mesleği tercih etmeliler. Ayrıca gerektiğinde bar tezgahının yanında vakit geçiren müşterilerle iletişim kurabilmektedir. Bu yüzden iletişimi kuvvetli olmak barmenlikte bir avantajdır. Bunların yanı sıra; yiyecek ve içecek operasyon bilgisine sahip olmak, yabancı dil bilgisi, hızlı ve pratiklik barmenlikte kişiye avantaj kazandıracak nitelikler arasında yer almaktadır.

Barmen Maaşları Ne Civardadır?

Barmenlerin kazançları; çalışılan mekana ve kişinin tecrübesine göre farklılık göstermektedir. Otellerde, eğlence yerlerinde, restoran ve cafebarlarda barmenlik yapılabilir. Bu işletmelerin barmenlere sunduğu fiyat teklifleri farklılık gösterebilir. Özellikle eğlence mekanlarında barmen maaşları diğer yerlere göre daha fazla olabilmektedir. Başlangıç seviyesi barmenlerin aldığı ücret genellikle asgari ücretin bir tık üstünde olmakta ve bu fiyatlar deneyim arttıkça yükselmektedir. Barmen iş ilanları İstanbul gibi turizmin ve eğlencenin fazla olduğu şehirlerde fazladır. Eğer siz de barmenlik yapmak istiyor ve iş bulamıyorsanız doğru adrestesiniz! Hemen sayfamızda yer alan barmen iş ilanlarına online olarak başvuru yapabilirsiniz. Barmenlik konusunda deneyimli değilseniz ve alternatif iş ilanlarına da bakıyorsanız garson iş ilanları sayfamızdan garson arayan firmaların ilanlarını inceleyebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...