İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Daha çok turistik bölgelerde dönemsel olarak çalışma esasına dayalı olan animatörlük; hem eğlenceli bir iştir hem de kısa zamanda tatmin edici paralar kazanılmasını sağlar. Çoğunlukla öğrenciler ve dönemsel olarak çalışabilecekleri bir iş arayışında olanlar tarafından tercih edilen animatörlük, genelde tatil bölgelerinde arayışın yoğun olduğu bir iştir. Eğer siz de animatörlük yapmak için iş arayışındaysanız, sayfamız üzerinde yer alan animatör iş ilanlarını inceleyerek size uygun ilanlara başvuru yapabilirsiniz.

Animatör Ne Demek?

Animatör; tatil köyü, otel ve benzeri turistik yerlerde konukları eğlendirmek ve onların iyi vakit geçirmelerini sağlamak için çeşitli oyunlar, gösteriler yapan kişiye denir. Animatörlerin çeşitli hedef kitleleri olabilmektedir. Çoğunlukla animatörler çocuklarla ve çocuklar için yapılan etkinliklerle özdeşleştirilse de aslında yetişkinler için animasyon hazırlayan animatörler de bulunmaktadır. Animatörler; hedef kitlelerine ve yapacakları gösterilere göre farklı ekipmanlar kullanabilmektedirler. Animatörlerin kullandıkları ekipmanlar arasında; su sporlarıyla ilgili araçlar, çeşitli müzik aletleri, harita, pusula, dergi, kitap, voleybol, yoga, aerobik, tenis, masa tenisi, futbol, kayak gibi sporların araç gereçleri bulunabilmektedir. Ayrıca özellikle bir karakteri canlandıran animatörlerde çeşitli kostümler ve makyaj malzemeleri de bulunabilir. Animatörler, yazlık turistik bölgelerde çalışabildikleri gibi kışlık turizm bölgelerinde de çalışabilirler. Yani hem yazın hem da kışın iş bulma imkanları vardır.

Animatörün Görevleri Nelerdir?

Bilindiği gibi animasyon, canlandırma anlamına gelmektedir. Animatör de animasyon yapan kişiye dendiği için aslında her animatör bir canlandırmacıdır. Bu canlandırma çoğu zaman bir kahramanı canlandırma olabilir. Animatör bunun yanı sıra; turist kafilelerini ilgili otele getirme ya da götürme işleriyle de ilgilenebilir. Dolayısıyla animatörün görev tanımları çoğu zaman çalışacağı yere bağlı olarak değişebilir. Animatörler bunların yanında; boğulma, zehirlenme durumlarına karşı topluluğu uyarma, otelin herhangi bir etkinlik ya da yemek programını topluluğa iletme, tanıtılması istenen bir ürün varsa gruba en iyi şekilde tanıtma ve anlatma gibi farklı işlerden de sorumlu olabilir. Ancak animatörün genel geçer görev tanımları şu şekildedir: eğlence ve aktivite programı hazırlama, bu programı tanıtan dikkat çekici bir duyuru panosu hazırlama, hem çocuk hem de yetişkinlere göre dans, spor ve çeşitli aktiviteler hazırlama, fitness programları hazırlama ve bu programları yönetme, konukların hazırlanan aktivitelere katılımını sağlama ve onları teşvik etme, iyi bir müşteri deneyimi yaşatma. Bir animatörden beklenen görevler ve sorumluluklar genel olarak bu şekildedir. Eğer siz de bu işleri yapmaktan keyif alacağınız düşünyorsanız animatör iş ilanları arasından size en uygun olanlara başvuru yapabilirsiniz.

Animatör Fiyatları Ne Civardadır?

Animatör fiyatları; çalışılan yere, çalışma süresine ve kişinin pozisyonuna göre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin; otel animatörlerinin kazancı 4000 TL’ye çıkabilirken; seyahat animatörlerinin fiyatları çok daha farklı olabilir. Elbette ki bu örnekteki fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Daha fazlası olabileceği gibi daha azı da olabilir. Animatörlük yapmak göründüğü kadar kolay bir iş olmayabilir. Animatörlük yapabilmek için sabırlı, hoşgörülü, pozitif ve daima güleryüzlü olıunması gerekir. Müşteriler hiçbir şekilde sıkılmamalı ama aynı zamanda da aktivitelere çekilmeye çalışılmalıdır. Bu ikisi arasındaki dengeyi kurabilmek her zaman kolay olmayabilir. Animatör olabilmek için resmi bir eğitim şartı bulunmamaktadır. Ayrıca bazı kurumlar tarafından animatörlük eğitimleri verilmektedir. Bu eğitimleri almanız, mesleğin inceliklerini öğrenmeniz ve özgeçmişinizi öne çıkarmanız açısından faydalı olabilir. Animatör iş ilanları Antalya, Muğla, İzmir, Nevşehir, Bursa, İstanbul, Balıkesir gibi turizm şehirlerinde daha fazla bulunmaktadır. Siz de animatör iş ilanlarını hemen sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Yine otellerde yapılabilecek bir başka iş olan resepsiyonistlik için ise resepsiyonist iş ilanları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...