İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Pazarlama İş İlanları

Pazarlama; bir malın, bir eylemin ya da bir hizmetin satışını arttırmak amacıyla piyasa durumunu ve ihtiyacını saptayarak bu ürünün tanıtma faaliyetlerinin tüm süreci olarak tanımlanabilir. Pazarlama elemanı ise; pazarlama depertmanında görev alan kimsedir. Çoğunlukla ortada bir ürün ya da hizmet vardır ve pazarlama elamanı bunun satışını arttırmak için çeşitli stratejiler geliştirmekte ve/veya doğrudan satışını gerçekleştirmektedir. Dolayısıyla pazarlama elemanının işi daima müşterilerledir. Bu yüzden müşteri takibi ve ilişkilerin korunmasıyla da görevlidir. Bir işletmenin en önemli depertmanlarından olan pazarlama depertmanında çalışan herkesin sorumluluğu büyüktür. Eğer siz de pazarlama elemanı olarak çalışmak ve sorumluluğu üstlenmek istiyorsanız sayfamız üzerinden yer alan pazarlama elemanı iş ilanlarına kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Pazarlama Elemanı Ne İş Yapar?

Pazarlama elemanı aslında bir yerde çalıştığı marka ve kurumun temsilcisi, elçisi görevindedir. Düzenli olarak müşterilerle görüşmeler düzenleyen pazarlama elemanı, müşterilerin varsa istek ve taleplerini markaya iletir. Pazarlama elemanın en önemli işi ise; belirlenen satış hedeflerine ulaşmaktır. Firma, düzenli periyodlarla satış hedefleri belirler. Pazarlama elemanı bu satış hedeflerinin altında kalmamalı ve hedefi gerçekleştirmelidir. Markanın sunmuş olduğu hizmet ya da ürünle ilgili zamanla birtakım değişiklikler ve güncellemeler meydana gelebilir. Pazarlama elemanı bu değişiklik ve güncellemeleri müşteriye aktarmakla da yükümlüdür. Ayrıca müşterinin marka ya da kullanmakta olduğu ürünle ilgili birtakım önerileri olabilir. Pazarlama elemanı müşteri ile marka arasında bir elçi görevi gördüğünden bu önerileri markaya iletmeli ve markadaki dönüşün takibini yapmalıdır. Pazarlama elemanının satış hedeflerine ulaşabilmesi için belirlenen bölgede müşteri sayısını da arttırması gerekir. Bunun için müşterilerle birebir görüşmeler ayarlayabilir ve onlara sunumlar yapabilir.

İşverenlerin Pazarlama Elemanlarında Aradığı Nitelikler

Pazarlama elemanı arayan firmalar, karşısındaki adaydan birtakım nitelikler beklemektedir. Pazarlama elemanının düzenli olarak müşteriyle görüşüyor olması sebebiyle, işverenler işe alacakları pazarlama elemanının diksiyonuna, kişisel bakımına ve iletişim becerisine ekstra dikkat ederler. Bunların yanı sıra pazarlama elemanında bulunması gereken nitelikler arasında; Microsoft Office programlarını iyi seviyede bilmek, yazılı ve sözlü İngilizce’ye hakim olmak, sistemli ve düzenli bir şekilde çalışmak, erkekler için askerlik hizmetini tamamlamış ya da askerlikten muaf olmak, iletişim kabiliyetleri kuvvetli olmak, gerektiğinde karşı tarafla empati kurabilmek, ikna kabiliyetine sahip olmak, ehliyet sahibi olmak ve araç kullanabilmek gibi niteliklerdir. Pazarlama elemanları genelde ofis dışında müşteri ziyaretlerine de gittiklerinden araç kullanabilmeleri oldukça önemli bir kriterdir. Eğer siz de kendinizde bu niteliklerin bulunduğunu düşünüyorsanız hemen sayfamız üzerinde yer alan pazarlama iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

Pazarlama Elemanı Maaşları

Pazarlama elemanlarına sunulan fiyat teklifleri elbette firmadan firmaya farklılık göstermektedir. Firmanın büyüklüğü, kişinin deneyimi fiyat farklılıklarını etkileyen faktörler arasındadır. Pazarlama elemanı maaşları asgari ücretin üstünde bir skalada başlamakta ve çeşitli faktörlere göre daha da fazla olabilmektedir. Özellikle deneyimli elemanlar çok daha fazla gelir elde etmektedirler. Bunun yanı sıra bazı firmalar prim bazlı da ödemeler yapabilmektedir. Örneğin; aylık satış hedefinin üstüne çıkılması durumunda ekstra prim ödenebilmektedir. Pazarlama ile ilgili bölümlerden mezun kişiler pazarlama elemanı pozisyonu için daha uygun adaylar olsa da pazarlama iş ilanlarında özel bir bölüm şartı aranmamaktadır. Pazarlama alanında kendinizi geliştirmeniz bu alanda başarılı bir şekilde ilerlemeniz için çok önemlidir. Seminerlere katılmak, pazarlama ile ilgili online ya da offline eğitimler almak ve pazarlama trendlerini takip etmek bu alanda kendinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Eğer dijital pazarlama alanında deneyimliyseniz ya da dijital dünyaya adım atmak istiyorsanız dijital pazarlama uzmanı iş ilanları sayfamızda yer alan iş ilanlarını da inceleyebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...