İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Oyun Ablası / Abisi

Oyun ablası ya da oyun abisi olmak istiyorsanız hemen sayfamızda yer alan ilanları inceleyerek kolayca online başvuru yapabilirsiniz. Ebeveynler çoğu zaman çocukların bakımı, eğitimi ve eğlenceli zaman geçirmesi için oyun ablalarına ya da oyun abilerine gereksinim duyarlar. Eğer siz de çocuklarla zaman geçirmeyi seviyorsanız onlarla oyunlar oynayarak ve bakımlarında aktif olarak rol alarak kazanç elde edebilirsiniz. Oyun ablası iş ilanlarına başvurmadan önce yazımızı okuyarak bu meslekle ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Oyun Ablası Nedir?

Oyun ablası; çoğunlukla çalışan ya da farklı nedenlerden ötürü çocuğa yeterince zaman ayıramayan ailelerin çocuklarına okul öncesi eğitim sunan; oyun ve yabancı dil, satranç, zeka oyunları gibi öğretiler kazandıran kişiye denir. Oyun ablası ve oyun abisi aynı tanıma sahip bulunmaktadır. Bazı aileler bu iş için oyun ablalarını tercih ederken; kimi aileler ise oyun abilerine gereksinim duymaktadırlar. Oyun abiliği ya da oyun ablalığı yapan kişiler genellikle üniversite öğrencisi ya da mezunu genç kişilerdir. Ancak eğer okuk öncesi eğitim veren bir kurumda çalışılmak isteniyorsa; üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Okul Öncesi Öğretmenliği lisans programlarından mezun olunması gerekmektedir. Ailelerin yanında çalışacak kişiler için herhangi bir mezuniyet şartı konulmasa da genellikle İngilizce bilgisi aranmaktadır. Aile yanı ya da eğitim kurumlarında saatlik oyun ablası iş ilanları mevcuttur. Eğer tüm çalışacağınız bir işten ziyade belli saatlerde daha kısa zamanlı çalışacağınız bir iş arayışındaysanız saatlik ilanları da inceleyebilirsiniz.

Oyun Ablası Ne Yapar?

Oyun ablalığı ve oyun abiliği, son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz mesleklerden biri. Peki “Oyun ablası ne yapar?” Aslında oyun ablası ve oyun abisinin yaptığı işler aynıdır. Bu yüzden her ikisi için de ortak bir görev tanımı yapmak mümkündür. Oyun ablalığı ya da oyun abiliği yapan kişi çocuklarla zaman geçirir ve onlarla ilgilenir. Özel eğitim gerektiren çocuklar için eğitim almış olmak gerektiğinden; oyun ablası ve oyun abisi özel eğitim gerektiren çocuklar dışındaki bütün okul öncesi çocuklarla ilgilenebilirler. Oyun ablası ve oyun abisi genellikle çocukların iyi vakit geçirmelerine, oyun oynamalarına ve yabancı dil öğrenmelerine katkıda bulunurlar. Bunların yanı sıra oyun abla/abisinin sorumluluklarından bazıları; çocukların ritim yeteneklerini gözlemek ve gerektiğinde aileyi, çocuğun bu becerilerinden haberdar etmek, çocuk gelişimiyle ilgili bilgi sahibi olmak ve eğitimi buna göre şekillendirmek, ailenin seyahat ya da iş durumuna göre çocukla kalmak, aileye çocuğa yaklaşım, oyuncak seçimi gibi konularda bilgi vererek rehberlik etmek.

Oyun Ablası & Oyun Abisi Olmak İçin Gerekenler…

Oyun ablası ya da oyun abisi olmak için gerekli kriterleri bilmeniz bu mesleğe uygun olup olmadığınız konusunda size yardımcı olacaktır. Aile ya da kurumların oyun ablası/abisinden beklediği genel nitelikler arasında; disiplinli olmak, sigara kullanmamak, çocuk oyunları konusunda bilgi sahibi olmak, çocuklarla zaman geçirmeyi sevmek ve sabırlı olmak, çocukların sosyal ve eğitsel gelişimlerini gözlemlemek ve gelişimlerini olumlu yönde desteklemek; müzik, dans ve resim gibi konulara hakim olmak, Türkçe’yi düzgün kullanabilmek ve çocuğun dil becerilerinin gelişmesine olumlu katkı sağlamak gibi kriterler yer almaktadır. Bunlar; bir oyun ablası ya da abisinde olmazsa olmaz özelliklerdendir. Kendinizi ne kadar geliştirebilir, çocuk gelişimine ne kadar hakim olabilirseniz bu meslekte başarı kazanmanız da o denli mümkündür. Aile ya da kurumlar tarafından; oyun ablası Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa ve daha pek çok şehirden iş ilanları sayfamızda yayınlanmaktadır. Bu ilanları inceleyerek size uygun olanlarına hemen şimdi başvuru yapabilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...