İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Satış Danışmanı İş İlanı

Satış elemanı ya da satış asistanı olarak da bilinen satış danışmanı; hizmet sektöründe görev almaktadır. Aslında satış danışmanlığı; pazarlama ve satış üzerine kurulu olan şirket veya firmaların kazançlarını arttırabilmeleri ve büyümelerini sürdürerek faaliyetlerine devam edebilmelerini sağlamak amacıyla görev yapan meslek dalıdır. Ancak günümüzde satış danışmanı ifadesi, mağaza satış danışmanı ifadesiyle eş anlamlı olarak kullanılmaktadır. Sayfamızdaki ilanların pek çoğu da mağaza satış danışmanlığı ile ilgilidir. Eğer siz de satış danışmanlığına ilgi duyuyorsanız sayfamızda sizler için sıralanan ilanlara hızlıca göz atabilir ve kolayca başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Mağaza Satış Danışmanı İş İlanları

Mağaza satış danışmanlığı; mağazalarda satış sürecinde aktif olarak görev alma ve sahada markanın temsiline hizmet etme anlamına gelmektedir. Mağaza satış danışmanı iş ilanları sayısı hayli fazladır. Çünkü mağazacılık her bölgede, her şehirde var olmakta ve var olmaya da devam etmektedir. Bu yüzden markalar mağaza satış danışmanlarına her dönem ihtiyaç duyarlar. Çoğu markada mağaza satış danışmanı olabilmek için üniversite mezuniyeti aranırken pek çok işveren için lise mezunu olunması yeterlidir. Mağaza satış danışmanı maaşları markaya, mağazanın büyüklüğüne, mağazanın konumuna gibi kriterlere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Ayrıca çalışan kişinin deneyim seviyesi de maaşların şekillenmesinde oldukça etkilidir. Mağaza satış danışmanlığı, uzun vadede de sürdürülebilir bir meslektir. Çünkü bir mağaza satış danışmanının mağaza ekip lideri, mağaza yöneticisi, mağaza müdürü, markanın bölgesel mağaza direktörü gibi pozisyonlara yükselme olasılığı vardır.

Satış Danışmanı Ne Yapar?

Satış danışmanının görev tanımı hayli kapsamlıdır. Bir mağaza satış danışmanının satış sürecine destek olmanın yanı sıra; mağaza içinde yerine getirmesi beklenen birtakım sorumlulukları da bulunur. Mağaza satış danışmanı görev tanımlarından bazıları; mağazadaki ürünler hakkında bilgi sahibi olma, satış ve operasyon hedeflerinin gerçekleşmesinde özveriyle görev alma, mağazaya gelen müşterilere kibar ve sıcak bir şekilde ilgili gösterme, müşteri portföyünü geliştirme, fiyatların doğru yansıtıldığından emin olmak için ürün etiketlendirmelerini denetleme, müşterilerden gelen istek ve şikayetlerle ilgilenerek gerekiğinde mağaza müdürüne bunları iletme gibi sorumluluklardır. Tüm bu sorumlulukları ve daha fazlasını yerine getiren bir mağaza satış danışmanının uzun vadede yükselme olasılığı hayli fazladır. Eğer siz de kendinizde bu sorumlulukları üstlenebilecek yetenek ve satış becerisi olduğunu düşünüyorsanız sayfamızda yer alan satış danışmanı ilanlarına hemen başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Satış Danışmanı Nasıl Olmalı?

Başarılı bir satış danışmanı olabilmek için bir satış danışmanında bulunması gereken genel yetenek ve nitelikleri bilmeniz gerekmektedir. Satış danışmanı görev tanımlarının yanı sıra; sahip olması gereken nitelikleri de eksiksiz bilmenizde fayda var. Eğer bu niteliklere sahip olmadığınızı düşünüyorsanız satış danışmanlığı sizin için doğru bir meslek olmayabilir. Satış elemanı iş ilanları incelendiğinde işverenlerin beklediği genel niteliklerden bazıları; etkin iletişim becerisi, planlama ve organizasyon yeteneği, yüksek motivasyon sahibi ve olumlu tavır, iş birliği ve ekip çalışmasına uyum gösterme, müşteri hizmetleri konusunda yetenekli olma, sabırlı ve samimi bir tutum gibi özelliklerdir. Bunların yanı sıra; satış danışmanı müşteri ile direkt muattap olacağından üslup ve diksiyon becerileri de oldukça önemlidir. Ayrıca kılık kıyafet ve kişisel bakımın özenli olması, ilk izlenim açısından önemlidir. Zaten pek çok mağazada tek tip kıyafet kullanılır ya da belli başlı kıyafet kuralları vardır. Kişinin bu kurallara uyum sağlayabiliyor olması da oldukça önemlidir. Satış deneyimi elde etmek ve belki de kariyerinize bu alanda yön vermek istiyorsanız hemen size uygun bir konum ve kriterdeki satış danışmanı iş ilanına başvuru yapabilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...