İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Garson İlanları

İşletmelerin en çok ihtiyaç duyduğu mesleklerden biri garsonluktur. Özellikle restoranlarda, otellerde, kafelerde ve çeşitli turistik yerlerde her dönem garson arayışı sürmektedir. Sitemizde de garson ilanları sayısı hayli fazladır. Eğer siz de garsonluk yapmayı düşünüyorsanız bu ilanları inceleyebilirsiniz. Hizmet sektöründe önemli bir yere sahip olan garsonluk mesleği için kişilerin sahip olması gereken belli başlı özellikler bulunmaktadır. Bunların başında, güler yüzlülük, sabırlı olmak, güçlü hafıza, düzenli, temiz ve bakımlı görünüm, saygılı davranma gibi özellikler yer almaktadır. Garsonluk mesleğini öğrenciler, yeni mezunlar ya da çeşitli eğitimlere katılmış pek çok insan tercih edebilir. Özellikle turistik bölgelerde ve işin yalnızca bir dönem ya da bir sezon yoğunlaştığı yerlerde, genellikle üniversite öğrencileri tatillerini para kazanarak değerlendirmek için garsonluk mesleğinde aktif olarak görev alırlar. Siz de garson iş ilanı arayışı içindeyseniz hemen sayfamızdaki garsonluk ilanlarına göz atabilirsiniz.

Garson İş İlanları Bulmanın En Kolay Yolu

Geçmişten günümüze geçerliliğini koruyan ve gelecekte de sonu gelmeyecek meslek gruplarından biri olan garsonluk her dönemde pek çok insanın istihdam etmesine olanak sağlamıştır. Garsonluk, bu işin eğitimini alan kişiler tarafından yapılabildiği gibi daha önce bu alanda herhangi bir deneyimi olmayanlar tarafından da kolayca öğrenilerek yapılacak bir meslektir. Garson iş ilanları bulmak için siz de hemen konumunuza ve şartlarınıza uygun ilanları sayfamızdan filtreleyerek inceleyebilirsiniz. Eğer garsonluğu uzun vadede bir meslek olarak seçmek istiyorsanız dilerseniz öncesinde çeşitli eğitimler ve sertifikalar alabilirsiniz. Garsonluk yapmak isteyen kişiler arzu ederlerse; meslek liselerinden ya da üniversitelerin Turizm & Otelcilik gibi bölümlerinden eğitimini alabilirler. Garson komi iş ilanları çoğunlukla yaz dönemine doğru artış göstermektedir. Bu dönemlerdeki boş zamanınızı iyi değerlendirmek için siz de garson iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

Garson Maaşları Ne Civardadır?

Garsonluk ilanlarına başvurmadan önce dilerseniz bu mesleğin maaş skalası hakkında kısa bir araştırma yapabilirsiniz. Garson maaşları sabit bir aralıkta ilerlemez. Çünkü her işletmenin maaş politikası farklıdır. Garson maaşları mekanın konumuna, büyüklüğüne ve kapasitesine göre farklılık gösterebilmektedir. Garson arayan işverenler çoğunlukla ilanlarda ortalama bütçeyi belirtirler ya da karşılıklı görüşülerek konuşulacağını ifade ederler. Bir garsonluk ya da komi iş ilanına başvurmadan önce firmaların belirtmiş olduğu fiyatları inceleyebilirsiniz. Dilerseniz bunlar arasından sadece kendi fiyat beklentinize uygun olan yerlere başvurabilirsiniz. Ancak unutulmaması gereken nokta; fiyatı belirleyen faktörler arasında kişinin deneyiminin de yer aldığıdır. Eğer daha önce bu işte bir deneyiminiz yoksa ve deneyim kazanmak istiyorsanız ilk işinizde elde edeceğiniz ücret, beklentilerinizin altında olabilir. Garson maaşı firmalar tarafından günlük, haftalık ya da aylık olarak ödenebilmektedir.

Garson Görevleri Hakkında...

Her işletmenin garsonlar için tanımladığı iş farklı olabilse de esasen garson görevleri belli başlıdır. Garsonların görevleri arasında; servis öncesinde masanın eksikliklerini giderme, masayı servise hazırlama, müşterileri karşılama, masalarına kadar eşlik etme, sipariş alma, alınan siparişleri mutfağa ya da bar gibi gerekli birimlere iletme, hazırlanan siparişleri masaya servis etme, içecek servisi yapma ve gerekirse boşaldığında yenileme, müşterilerle sık sık göz teması kurma ve gerektiğinde onların taleplerine hızlıca dönüş sağlama, masada tuz, karabiber, peçete, kürdan, şeker gibi malzemeler eksildikçe yenileme, servis sonrası masadan boşları götürme ve kirlenen masa örtülerini değiştirme gibi görevler yer almaktadır. Her işletmenin iş akışı farklı olabileceğinden garsondan beklentileri bunların tümünü ya da daha fazlasını/azını da kapsayabilir. Bu yüzden iş görüşmesinde muhakkak görev tanımınız ve yapacağınız işlerle ilgili aklınıza takılanları sormakta fayda var.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...