İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Anketörlük İş İlanları

Günümüzde farklı sektörler için anket ve saha araştırmaları yapan çok sayıda anket şirketi vardır. Dolayısıyla anketör iş ilanları da oldukça fazla sayıdadır. Anketörlük; genellikle öğrencilerin, iş arama sürecindeki yeni mezunların, ev hanımlarının yöneldiği işlerden biridir. Anketörlük, çoğu zaman part time olarak da yapılabildiğinden bu mesleğe çoğunlukla yarı zamanlı çalışmak isteyenler de ilgi göstermektedir. Firmalar genellikle anketörlük iş ilanlarında 18-45 yaş arası sınırı koymaktadır. Bu yaşlardaki kadın, erkek pek çok insan anketör olabilir. Anketörlük yapanların yorumları anketörlük mesleğinin keyifli ancak zaman zaman da yorucu olabildiği yönündedir. Eğer siz de kendinizi anketörlük mesleğiyle özdeşleştirebiliyorsanız ve anketör görev tanımlarını kendinize uygun buluyorsanız sayfamızda yer alan anketör iş ilanlarına hemen başvuru yapabilirsiniz.

Anketörlük Nedir?

İş arama sürecinde olan ve sık sık anketör iş ilanları ile karşılaşan insanların kafasında anketörlük nedir sorusu dönüp durmaktadır. Öncelikle ankatörlük mesleğinden kısaca bahsedelim. Anketörlük; araştırma ve değerlendirme şirketlerinde görev alan ve anket işlerini yerine getirmekle yükümlü olmayı gerektirir. Pek çok firma araştırma şirketleriyle bir araya gelerek; yeni ürün, kampanya ya da reklam çıkmadan önce anketlerle kullanıcıların görüşlerini öğrenir. İşte bu aşamada da devreye anketörler girer. Araştırma firmasının anlaşmış olduğu marka adına, kullanıcılara çeşitli sorular sorar ve cevaplar alır. Çalışmanın sonunda bu veriler toplanarak ilgili markaya iletilir. Ve marka çalışmalarını ve anketler sonucunda revize eder. Ankette yer alan soruları yanıtlatmak çoğu zaman kolay olmayabilir. Zira bazı anketler yalnızca 1-2 sorudan oluşabilirken, bazıları 10-20 soru içerebilir. Bu uzun anketleri yanıtlatmak, kısalara göre biraz daha meşaketlidir. Bu yüzden anketörlük yapan kişinin sabrı oldukça önemlidir. Anketörlük iş ilanlarına başvururken bu tip konuları da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Anketör Ne Kadar Kazanır?

Anketör iş ilanlarına başvuranların kafasında yer eden sorulardan biri de; anketör ne kadar kazanır? sorusudur. Anketör maaşları elbette firmadan firmaya farklılık göstermektedir. Anket şirketleri; ücretleri anket başına ödeyebildiği gibi aylık maaş olarak da ödeyebilmektedir. Ayrıca bazı hedefler maaşlara prim olarak da yansıyabilmektedir. Bu yüzden anketör ücretleri ile ilgili net bir rakam vermek kolay değildir. Sayfamızda anket firmaları tarafından açılan ilanların çoğunda ortalama ücretlerle ilgili açıklamalar bulunmaktadır. Dilerseniz bu ilanlar arasından sizin de fiyat beklentinize uygun olanlarına başvurabilirsiniz. Bazı anketör aranıyor ilanlarında ise ücret “karşılıklı görüşülür” olarak belirtilmiştir. Bu ilanların ücretleri konusunda net bilgiyi ilanı açan kişi ya da firmayla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Anketör İlanlarına Başvuru Yaparken...

Her iş ilanında olduğu gibi anketör ilanlarına başvurarken de göz önünde bulundurmanız bazı özellikler bulunmalıdır. O işin size uygun olup olmadığı, genel niteliklere sahip olup olmadığınız gibi kriterlere dikkat etmelisiniz. Anketör ilanlarında karşı taraftan beklenen niteliklerden bazıları; iletişim kabileyeti, tablet-bilgisayar kullanabilme becerisi, ikna kabiliyeti, düzgün diksiyon, özellikle yüz yüze anket yapacaklar için kişisel bakım ve temiz kılık kıyafet zorunluluğu gibi özelliklerdir. Bunun yanı sıra anketörlerin güler yüzlü ve girişken olmaları da beklenir. Eğer siz de bu kriterlere uygun olduğunuzu düşünüyorsanız; insanlarla iletişim kurmayı seviyorsanız anketörlük iş ilanlarını inceleyebilirsiniz. İlerde pazarlama, danışmanlık ve veri toplamayla ilgili işlerde görev almayı düşünüyorsanız anketörlük bu işler için size tecrübe ve bilgi birikimi de kazandıracaktır. Bu meslek aynı zamanda iletişim yönünüzü de önemli ölçüde geliştirir. Siz de hemen şimdi sayfamızdaki anketörlük ilanlarına başvurabilirsiniz!

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...