İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Aradığınız kriterlere uygun ilan bulunamadı.

Bankacılık İş İlanları

Bankacılık, bankaların çeşitli departmanlarında görev almak anlamına gelir. Bankacılık sözcüğü, yalnızca belli bir görev tanımını içermez. Bir bankacı; banka veznelerinde görev alabilir, kredi danışmanlığı yapabilir, borsa görevlisi olabilir ya da analistlik yapabilir. Bankacılık iş ilanlarını incelediğinizde bu iş tanımlarından hepsi için de bir ilan açıldığını görebilirsiniz. Bu yüzden eğer bankacı olmak istiyorsanız hangi alanda çalışmak istediğinize, hangi işi yapmak istediğinize ve bankanın hangi iş tanımına ilgi duyduğunuza karar vermeniz gerekir. Bankacılık iş ilanlarına başvurduğunuzda ve bir görev için işe alındığınızda da banka içinde departman değişiklikleri yapabilirsiniz. Yani bankacılık yolculuğunda seyredecek kariyer planınız tamamen sizin tercihinize göre şekillenecektir.

Bankacılık Nedir?

Bankacı deyince belki de pek çok insanın kafasında farklı bir görev tanımı canlanıyor. Bunun nedeni bankacı tanımının bankada çalışan herkes için kullanılmasından kaynaklanıyor. Biz, bankacılık nedir sorusuna yanıt verebilmek için bankacılığı genel olarak şu şekilde tanımlayabiliriz: Bankacılık, bankanın büro ve idari görevlerini üstlenme, müşterilerin sorularının yanıtlanması ve işlemlerinin gerçekleştirilmesine yardımcı olmaktır. Bankacı, bankada görev alan kimseye denir. Banka içinde alacağınız görev ve pozisyona göre ünvanınız değişecektir. Bankanın hangi departmanında çalışıyor olursanız olun eğer bir bankacıysanız işiniz hep para ve hesaplamalar ile ilgilidir. Bu yüzden mali konulara ilgi duymalı, ekonomiyi sevmeli ve hesaplamalar konusunda başarılı olmalısınız. Günümüzün en parlak mesleklerinden biri olan bankacılık, yakın gelecekte de popülerliğini sürdürmeye devam edeceğe benziyor. Eğer siz de bankacı olmak istiyorsanız; bankacılık personel alımı yapan firmaların iş ilanlarını sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Bankacıların Görev Tanımları Nelerdir?

Bankacıların görev tanımları çalıştıkları departmana göre farklılık gösterse de genel olarak mesleğin verimliliği ve kalite gerekleri doğrultusunda bankacıların şu görevlere hakim olması beklenir: Müşterinin isteği doğrultusunda bankada hesap açmak ya da kapatmak, senet tahsili ve iskontosuyla ilgili gereken işlemleri gerçekleştirmek, kambiyo işlemleri yapmak, emanet kabul işlemleri yapmak, paranın farklı bir hesaba aktarılması işlemlerini gerçekleştirmek, yabancı para alım satım işleri yapmak, kefalet ve teminat mektubu vermek, müşterilere kredi ve finans konularında danışmanlık yapmak, müşterilerin kredi kartı ve seyahat çeki düzenlemeleri ile ilgili işlemleri yapmak, iş adamlarına bankanın güvenilirliğini gösteren referans mektubu iletmek, çek ve akreditif muameleleri yapmak, ithalat ve ihracatla ilgili aracılık işlemleri yapmak gibi. Bankacılık mülakat sorularında karşınıza bu işlerle ilgili bilginizi ölçecek çeşitli sorular gelebilir. Bu yüzden bu görevlerle alakalı fikir sahibi olmanızda yarar var.

Bankacılık Maaşları

Bankacı olmak isteyen pek çok kişi tarafından en çok merak edilen konulardan biri de bankacılık maaşlarıdır. Bankacılık maaşları; bankadan bankaya, kişinin deneyimine ve görev tanımına göre farklılık göstermektedir. Bankaların bir kısmında ikramiye sistemi mevcuttur. Bazı bankalar 2-3 ayda bir ikramiye verirler. İkramiye sistemi bulunan bankalarda çalışan bir bankacı, çoğu bankacıya göre daha fazla gelir elde eder. Bankacılık başvurularınız sırasında o bankada ikramiye sistemi olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bankalarda görev yapan gişe görevlilerinin maaşları genel olarak 2500-3500 TL arasında değişebilmektedir. Banka çağrı merkezi iş ilanlarında ise bu skalanın biraz daha altında bir maaş teklifi sunulur. Bankacılık eğitimi aldıysanız, bankacı olabilmek için gerekli şartları sağlıyorsanız ya da zaten bu alanda deneyimliyseniz bankacılık alımlarını sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz. Eğer mali alanlarda danışmanlık yapmak istiyorsanız ise Kredi-Finans Danışmanı sayfamızdaki iş ilanlarına göz atabilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...