İş İlanları

HEMEN İŞ İLANI YAYINLA BANA UYGUN İLANLARI GÖSTER
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Stand Elemanı
İlanları

Eleman Arayanlar

Firmanız ya da işletmeniz için dönemsel, part time veya freelance çalışana ihtiyaç duyuyor ve hızlı bir şekilde bu ihtiyacınızı karşılamak istiyorsanız siz de iş bulmak isteyen kişilerle bu sayfada buluşabilirsiniz. Eleman arayanlar ilanlarını sayfamızda yayınlayarak çalışan ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılamaktadır. Farklı sektörlerin, farklı hizmet alanlarının ve farklı firmaların işverenlerinin ortak buluşma noktası olan Pariyer.com, iş arama siteleri arasından bir adım öne çıkarak işverenlerin eleman gereksinimlerini hem hızlı hem de pratik bir şekilde giderebilmelerine yardımcı olmaktadır. Siz de hemen işverenler ve iş arayanlar için sayısız ilana sayfamız üzerinden göz atabilirsiniz.

Part Time Eleman Arayanlar

Günümüzde çoğu işveren part time eleman arayışındadır. Part time eleman arayanlar, genellikle vardiyalı bir iş modeli ile çalışan firmalardır. Part time çalışma, batı ülkelerinde oldukça yaygındır. Yakın zamanda ülkemizde de part time çalışan talebi büyük artış göstermiştir. Çalışma Süreleri Yönetmeliği’nde, haftalık normal çalışma süresinin 2/3 oranına kadar yapılan çalışma olarak tanımlanan part time çalışma; çoğunlukla öğrenciler, emekliler ve ev hanımları tarafından tercih edilmektedir. Part time iş modeli, çalışana farklı işverenlerle çalışabilme imkanı sunarken; işverene de farklı bireylerle çalışabilme, farklı bireyleri tanıyabilme olanağı sunar. Yeni iş ilanları incelendiğinde pek çoğunun part time iş modeline uygun olduğu görülür. Bunun temel sebeplerinden biri bu modelin işverenin lehine de etkilerinin olmasıdır. Çalışan verimliliği ve iş gücü etkinliği göz önüne alınarak doğru planlanmış bir yarı zamanlı çalışma modeli, tam süreli çalışma modeline göre daha fazla verimlilik sağlayabilmekte ve daha etkin olabilmektedir. Avrupa ülkelerinde sıklıkla bu iş modelinin uygulanmasının altında yatan temel etken de budur. Türkiye’de de part time iş modeline çalışan arayanlar tarafından gösterilen ilgi ve talep her geçen gün artmaktadır.

Part time çalışan arayanlar çoğunlukla hizmet sektöründe faaliyet göstermektedirler. Gerek dünyada gerekse de ülkemizde part time istihdam hizmet sektöründe yaygındır. Özellikle gün içinde yalnızca belli saat dilimlerinde yoğunluk yaşanan gıda, turizm ve ulaştırma gibi hizmet sektörleri, part time çalışana en çok gereksinim duyan sektörler arasında yer almaktadır. Örneğin; öğle-akşam yemeği saatlerinde büyük bir yoğunluk yaşayan bir restoran ya da fast food zinciri bu saatlerde çalıştırmak üzere part time çalışana ihtiyaç duymaktadır. Çoğunlukla bu gibi işlere öğrenciler talip olmaktadır. Okul saatlerine göre vardiya düzenini ayaralayabilen öğrenciler, part time iş modeli sayesinde okurken çalışabilme imkanı elde edebilirler. Eğer siz de “İş bulmak istiyorum.” diyorsanız sayfamızda yer alan ilanlara göz atabilir ve size uygun bir ilana kolayca başvurabilirsiniz.

Freelance Eleman Arayanlar

Eleman arayan yerler arasında freelance eleman arayan çok sayıda ffirma da bulunmaktadır. Bilindiği gibi freelance çalışma; serbest çalışma anlamı taşımaktadır. Günümüzde çoğu birey hem daha özgür çalışma koşulları elde etmek hem de sadece tek bir firmaya bağlı kalmamak için bu iş modelini benimsemektedir. Teknolojinin daha da gelişmesi evden çalışma konusunda kişilere olanak tanımakta ve bu çalışma modeli işverenlere de büyük getiri sağlamaktadır. Freelance çalıştırdığınız bir eleman için herhangi bir ofise gereksinim duymazsınız. Freelance iş ilanları çoğunlukla yazılım, tasarım, çevirmen, editör, grafik tasarım gibi meslek sahiplerinin tercih ettiği bir çalışma modelidir. Pek çok işveren de bu mesleklerin yapabileceği işlere ihtiyaç duyması durumunda freelance eleman arayışına girişmektedir. Freelance eleman çalıştırmanın işverene sağladığı en önemli avantajlardan biri; aşırı iş yığılmasının olduğu durumlarda ya da çok üst seviye kalitede iş gerektiği durumlarda freelance çalışanlarla kısa sürede bu işin üstesinden gelinmesidir. Ayrıca freelance çalışanlar, çoğu zaman tam zamanlı çalışanlara göre daha hızlı çalıştığından işin bitmesi planlanan süreden daha çabuk tamamlandığı durumlar da olur.

İşveren için freelance çalışanla iş yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu; iletişim kanallarının doğru kullanılmasıdır. Yapılacak işin niteliği, yapılacak işin detayları, teslim edilme süresi gibi detaylar çalışanla doğru bir şekilde planlanmalı; anlaşılmadığı düşünülen konuların tekrar üstünden geçilmelidir. Çünkü çoğu zaman işveren verdiği işi, tamamlandıktan sonra görecektir. İş sona erdiğinde beklenilen kalitede bir iş alabilmek için ara ara işi kontrol etmek ve iletişimde kalmak da doğru olacaktır. Freelance eleman çalıştırmanın işveren için sağladığı bir başka avantaj da sigorta ve diğer ihtiyaçlar için çalışana karşı sorumlu olmamasıdır. İşveren yalnızca çalışanla anlaştığı iş maliyetini ödemekle yükümlüdür. Freelance çalışan kişiler özel güvencelerinin masraflarını kendileri üstlenmektedirler. Eğer arzu edilirse maliyet hesabı yapılırken bu giderler de düşünülebilir.

Dönemsel Eleman Arayanlar

Eleman ilanları incelendiğinde pek çok işverenin dönemsel eleman ilanı yayınladığı da görülmektedir. Proje bazlı çalışma olarak da adlandırılan dönemsel çalışma; özellikle yeni mezunlar ya da uzun süreli bir işe, firmaya ya da belli bir konuma bağlı kalmak istemeyenler tarafından tercih edilmektedir. Dönemsel eleman arayanlar çoğunlukla bu çalışma modeline, iş yığılması durumunda yönelirler. İşverenlerin dönemsel çalışana ihtiyaç duymasının bir başka sebebi de; mevcut elemanların belli bir süre içinde şirkette bulunamayacak olmasıdır. Örneğin; kadınlar için hamilelik ve doğum durumu, erkekler içinse askerlik durumu. Bu durumda firma acil iş ilanları yayınlayarak eleman açığını belli bir süre için kapatma yoluna gider. Dönemsel işler birkaç aylık olabileceği gibi 1 yıllık da olabilir. Bu süre, çoğunlukla iş başlarken belli olsa da bazı durumlarda sürenin uzatılması durumu da meydana gelebilir. Dönemsel işlerde işveren ile çalışan arasında belirli ya da belirsiz süreli iş sözleşmeleri yapılmaktadır. İşin ne zaman biteceği biliniyor ya da tahmin edililiyorsa belirli süreli iş sözleşmesi yapılır. Ancak süreyle ilgili herhangi bir tahminde dahi bulunulamıyorsa iki taraf arasında yapılacak sözleşme belirsiz iş sözleşmesi şeklinde olmaktadır. Bunun yanı sıra; belirli iş sözleşmesi işin ne zaman biteceğinin bilinmesi ya da tahmin edilmesi üzerine yapılacağı gibi işin tamamlanmasına da bağlı olabilir. İş sözleşmesi, belirlenen tarih ya da işin tamamlanmasından önce herhangi bir gerekçe olmaksızın işveren tarafından feshedilirse, işçi haksız fesih sebebiyle kıdem tazminatı almaya hak kazanmış olur. Bu sebeple, dönemsel çalışanların çeşitli haklarını bilmesi ve gerektiğinde bunları savunabilmesi gerekmektedir.

İşverenlerin dönemsel iş modelini tercih etme sebeplerinden biri de verimliliktir. Dönemsel çalışan kişiler çoğu zaman yükselmek, kadroya alınmak ya da iş süresinin uzatılması arzularıyla maksimum performans verimliliği sergilerler. Bunun yanı sıra; tam zamanlı çalışanın yarattığı maliyeti düşürmek için de işverenler dönemsel çalışan arayışında olabiliyorlar. Yani dönemsel iş modeli çalışana olduğu kadar işverene de çeşitli avantajlar sunmaktadır. Eğer siz de daha önce deneyim edinmediğiniz bir iş alanında deneyim elde etmek, özgeçmişinizi zenginleştirmek, farklı ekiplerle farklı işler yürütme tecrübesi kazanmak ya da bir süre içinde birikim yapmak isterseniz dönemsel iş ilanlarını inceleyebilirsiniz. Bir süredir “İş arıyorum ama bulamıyorum.” diyorsanız, sayfamız üzerinden hemen dönemsel çalışan arayanların ilanlarını inceleyebilirsiniz. Bu ilanlara göz atıp kendinize uygun bir ilana başvurarak kolayca iş arayışınızı sonlandırabilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...