Çalışan Ara

İş Arayanlar

78323 Hepsini Gör HEMEN İŞ İLANI OLUŞTUR İlk İlan ÜCRETSİZ ve 30 Gün Boyunca Yayında!
Garson
İlanları
Satış Danışmanı
İlanları
Oyun Ablası
İlanları
Anketör
İlanları
Host/Hostes
İlanları

Personel Arayanlar

Firma bünyenizde çalıştırmak üzere bir çalışan arayışındaysanız, sayfamız üzerinde iş arama ilanlarını yayınlamış olan kişilerin profillerini inceleyebilirsiniz. Dönemsel, freelance ya da part time iş arayışında olan kişilerin profillerini inceleyerek firmanızın kriterlerine uygun çalışan bulabilirsiniz. Personel arayanlar sayfamızda yer alan çalışan arama motorunu kullanarak eleman arayışlarına çözüm bulabilmektedirler. Firmanız hangi sektörden olursa olsun çalışan ararken zorlanmayacaksınız. Çünkü sayfamızda her sektöre, her hizmet alanına ve her firmaya uygun profiller bulunmaktadır. Farklı firmaların elaman arayışlarına çözümler sunan Pariyer.com’da yüzlerce çalışan profili sizleri bekliyor.

Siz de uzun zamandır aradığınız o çalışanı sayfamızda kolayca bulabilirsiniz. Çalışan ara motorumuz ile personel aramak için il ve ilçe filtresi yapabilir, herhangi bir meslek kategorisi girebilir ya da özellikle belirlediğiniz kelimeleri aratabilirsiniz. Bu şekilde hızlı bir arama yaparak, kriterlerinize uygun deneyimleri olan personellerin profillerini listeleyebilirsiniz. Ardından bu kişi ya da kişilere iş teklifinde bulunabilirsiniz.

Personel Arayan Firmalar

Çalışan arama motoru ile her gün çok sayıda işveren, personel aramaktadır. Personel arayan firmalar arasında; yemek şirketleri, şantiyeler, reklam ajansları, mağazalar, yurtlar, oteller gibi farklı sektörlerden iş yerleri yer almaktadır. Personel arayan oteller; eğer turistik bir bölgede ise çoğunlukla dönemsel çalışan aramaktadır. Otellerde çok sayıda birim bulunmaktadır. Bu yüzden otellerde personel arama sirkülasyonu hep devam etmektedir. Dolayısıyla da otellerde iş arayanların şansı, pek çok sektöre göre çok daha yüksektir. Oteller için iş ilanı yayınlanan meslek dalları arasında; garsonluk, temizlik görevlisi, bar ve restaurant sorumlusu, aşçı, eğlence ve aktivite sorumlusu, teknik işler sorumlusu, şef, kat hizmetleri sorumlusu, mutfak sorumlusu, güvenlik, bellboy gibi meslekler yer almaktadır. Bu meslekler tam zamanlı olarak yapıldığı gibi pek çoğu turizm dönemlerinde dönemsel olarak artış göstermektedir. Bellboy, resepsiyonist, animatör, garsonluk, kat görevlisi gibi işlerde genellikle öğrenciler görev alabilmektedir. Okul yaz tatili döneminde dönemsel olarak çalıştırmak için pek çok firma, öğrencileri tercih etmektedir. Gece çalışan eleman arayanlar arasında ise; genellikle oteller, fast food restoranları, eğlence mekanları yer almaktadır. Gece çalışan eleman arayan firmaların çalışma modeli genellikle vardiyalı çalışma modelidir. Bu iş yerlerinde gündüz ile akşam saatleri arasında biri, akşam saatleri ile gece arasında ise başka biri görev alır. Yine eleman arayan yurtlarda da vardiyalı çalışana talep vardır. Öğrenci yurtları, çoğunlukla temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi ve varsa mutfak görevlisi gibi işlerde personele gereksinim duymaktadır. Siz de firmanı için bu ve bunlar gibi personele gereksinim duyuyorsanız hemen sayfamız üzerinden ilgili işi aratarak; bu işte çalışmak isteyen kişilerin listesini, eğer varsa deneyimlerini, ücret beklentilerini görüntüleyebilirsiniz.

Her Sektör İçin Yüzlerce Personel Profili

Firmanız hangi sektörde olursa olsun, sayfamız üzerinden personel arama yapabilirsiniz. Emekli çalışan arayanlar arasında iseniz; emekli olmuş kişilerin profillerini inceleyerek onlara iş teklifinde bulunabilirsiniz. Emekli olup tekrar çalışmak isteyenler genellikle şoförlük gibi işler aramaktadırlar. Eğer firmanızda şoför arayışı varsa emekli olmuş ancak hala çalışma hayatına devam etmek isteyen kişilerin profillerini değerlendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra; gerek ev hanımları, gerek öğrenciler, gerekse de yeni mezunlar tarafından da iş arayışı mevcuttur. Bu kişilerin profillerini inceleyerek firmanızdaki en uygun iş için teklifte bulunabilirsiniz. Dönemsel çalışana ihtiyaç duyuyorsanız üniversite öğrencilerini değerlendirebilirsiniz. Okulun tatil olduğu dönemlerde pek çok öğrenci çalışmak için dönemsel iş arayışına girmektedir. Freelance çalışan arayanlardansanız da öğrenciler, bu çalışma modeli için de doğru kitle olabilir. Sayfamızda ayrıca anketörlük alanında deneyimi olan ve bu alanda çalışmak isteyen pek çok kişinin de profili bulunmaktadır. Araştırma ya da anket firmasıysanız anketörlük yapmak isteyen kişilerin profillerine göz atabilirsiniz. Bunun yanı sıra en çok iş aranan diğer işlerden bazıları; bulaşıkçılık, animatörlük, satış danışmanlığı, barmenlik, garsonluk gibi mesleklerdir. Bu meslekleri yapabilecek personel arayan firmaların çalışan bulma olasılığı çok daha yüksek olabilmektedir.

Farklı İş Modelleri İçin Personel Profilleri

Bilindiği gibi her firma farklı çalışma modeli ya da aynı anda birkaç çalışma modeli belirleyebilir. Bu çalışma mdoellerinden bazıları; part time çalışma, dönemsel çalışma, tam zamanlı çalışma ve freelance çalışmadır. Part time çalışma modeli, yarı zamanlı çalışma olarak da bilinmektedir. Part time çalışma, normal iş süresinden daha az bir süre düzenli çalışma olarak tanımlanabilir. Part time çalışma modelini çoğunlukla öğrenciler ve ev hanımları tercih etmektedirler. Çalışan arayan firmalar part time çalışana genellikle vardiyalı işlerde gereksinim duyabilmekteler. Özellikle belli bir saatte yoğunluğun arttığı hizmet sektörlerinde part time çalışacak personeller işe alınır. Ülkemizde de bu çalışma modeli günden güne daha fazla rağbet görmeye başlamaktadır. Süre, gönüllülük, düzenlilik ve süreklilik etmenleri part time çalışmayı diğer çalışma modellerinden ayıran temel etmenlerdir. Bir diğer çalışma modeli ise dönemsel çalışmadır. Dönemsel iş arayışında olan pek çok personel profilini de sayfamız üzerinden incelemeniz mümkün. Dönemsel işler de yine çoğunlukla öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Dönemsel çalışma, proje bazlı çalışma olarak da bilinir. Çoğu zaman firmalarda iş gücü gereksiniminin ve iş yoğunluğunun artması durumu meydana gelir. Bu durumlarda firmalar dönemsel çalışanlara ihtiyaç duyabilirler. Ayrıca doğum, askerlik gibi geçici süreli olarak işine ara vermek durumunda kalan personeller yerine de dönemsel çalışanlar değerlendirilmektedir. Firmanız için dönemsel çalışana yer vermek için bu iş modelinin avantajlarını göz önünde bulundurabilirsiniz. Dönemsel çalışma modelinin avantajları arasında; mobilite özelliği, çözüme götüren yolları kısaltma işlevselliği öne çıkmaktadır. Bir diğer iş modeli ise freelance çalışmadır. Freelance çalışma dilimize “serbest çalışma” olarak çevrilmektedir. Freelance çalışma modeli; daha özgür çalışma koşulları elde etmek ve evden çalışabilmek için tercih edilmektedir. Teknolojinin daha da ilerlemesiyle freelance çalışan sayısı her geçen gün artmaktadır. Firmalar da bünyelerinde freelance çalışanlara her geçen gün daha fazla yer vermeye başlamaktadırlar. Freelance çalışana yer vermenizin firmanıza sağlayacağı faydalar arasında; aşırı iş yığılma ya da üst seviye bilgi gerektiren durumlarda freelance çalışanlarla bu işlerin üstesinden profesyonelce gelinecek olması ve çoğu zaman işin tam zamanlı çalışanla bitmesi planlanan süreden daha kısa sürede tamamlanacak olması gibi avantajlar bulunur. İşletmenizin ya da firmanızın gereksinimlerine göre bu iş modellerine uygun personel arayışında bulunabilirsiniz. Hemen sayfamızda sıralanan personel profillerine göz atarak; deneyimlerini, ilgi alanlarını değerlendirebilir ve hemen onlara iş teklifi verebilirsiniz.

pariyer.com'u kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

Tamam
Çalışan Arıyorum İş Arıyorum

Yükleniyor...